Nakup testnega vozila

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
kot dokazuje primer kolega, ki je kupil testno Alteo 1,9tdi 105. Pri prevoženih 70k km in nedolgo po preteku tovarniške garancije je šla na avtu turbina. To se je zgodilo na enem prelazu v dolomitih, pri odhodu na zimske počitnice, v avtu polnem prtljage in sredi noči. Stroški (avtovleka, nadomestno vozilo, menjava turbine) so bili več kot 2500 eur, škoda na živcih zaradi teženja žene (ki je hotela kupiti skromnejši, a nov avto) in otroka (ki je bil par ur sredi noči na mrazu) pa neprecenljivi.

bonk.gif
Ženo je pustil v dolomitih al mu je sama padla po štengah? Turbine crkujejo že prej, tudi pri avtih, ki niso testni.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Turbine crkujejo že prej, tudi pri avtih, ki niso testni.

Ja,lahko crkne že prej,ampak če pravilno delaš s turbino,torej da motorja ne tiščiš mrzlega,pa da ga ne ugašaš na hitro po 30-kilometrski hitri vožnji po AC,potem je velika razlika v primerjavi z nekim testnim avtom,kjer je bila lahko enaka turbina mrzla vsaj 20-krat pritisnjena na polno do konca,in imaš potem 95% možnosti,da ti crkne veliko prej,kot bi lahko,če bi jo pazil...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
kaj pa misliš da delajo z novimi avti v luki koper npr.?
smile-1.gif
nevem in me ne zanima
grin1.gif

Seveda,ko morajo v luki čimkrajšem času raztovorit ogromno tovorno ladjo z nekaj tisoč Hyundaji,so pri vožnji zelo previdni,počasni in nežni
cheer.gif

Mojemu Hyundaiu so pozabili resetirat računalnik ob prevzemu. Pri tistih nekaj kilometrih kolikor imajo novi avtomobili je bila poraba 80l
evil.gif
.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Vedno crkne samo turbina in vedno ponoči, daleč od doma in z (majhnim) otrokom v avtu
evil.gif


Men je pa 2x odpizdl termostat enkrat v centru, enkrat v šiški v soboto 100m od servisa. Avto kupljen kot službeni 3 leta je bil še kr
priden.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
ja, doma ti turbina ravno ne rikne a ne. Če pa imaš avto za po mestu je pa dizel itak strel v glavo.

Sedelavcu je tudi na poti na morje na AC, tako da so nekak potem prišli domov, zamenjali avte (imajo več avtov) in šli še enkrat na morje. Po dopustu so avto popravli in takoj v prodajo. Žal, taki jajci potem ne moreš več zaupat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Nekateri preveč resno jemljete avte. Saj te bo tako ali tako držal samo par let. Če se je kdo v teh testnih km parkrat podpisal po asfaltu, še ne bo crknil in bo preživel še tistih 200 ali 300.000 km. Zamislite si šele, kaj so vam s puncami (kateri jih imate), delali tuji jeba.i, ko so vedeli, da jih bodo dali naprej
hysterical-1.gif
.
Za 2500 € popusta bi jaz takoj spregledal 3000 km. Razen, če mogoče na nov avto dobiš 2350 € popusta, če se pogajaš, na testnega pa 2500 €.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.348
3.440
113
Jaz sem za testnega civica dobil 5000eur popusta od cenika.
Tak da so nekam škrti pri Mazdi.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Oba s soprogo voziva avtomobila, ki sta bila kupljena pri uvozniku, moj kakor nadomestni, njen pa testni.
Nikoli nobenih težav, konkreten popust pa se kar pozna.
Edina težava bi bila pri prodaji, ker sva evidentirana druga lastnika.
Pri mojem me je malo skrbelo tudi dejstvo, da je bil skoraj 10K namenjen za nadomestno vozilo, vendar se je izkazalo, da so uporabniki celo bolj pazili nanj, kakor bi kakšen povprečen lastnik. Vsaj glede na ocene mehanika in moj vtis po nekaj mesecih.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Nekateri preveč resno jemljete avte. Saj te bo tako ali tako držal samo par let. Če se je kdo v teh testnih km parkrat podpisal po asfaltu, še ne bo crknil in bo preživel še tistih 200 ali 300.000 km. Zamislite si šele, kaj so vam s puncami (kateri jih imate), delali tuji jeba.i, ko so vedeli, da jih bodo dali naprej
hysterical-1.gif
.
Za 2500 € popusta bi jaz takoj spregledal 3000 km. Razen, če mogoče na nov avto dobiš 2350 € popusta, če se pogajaš, na testnega pa 2500 €.

Lepo napisano, stisnit in prdnit se neda, al jumfer al 3000 šoferjev.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
testnim vozilom lahko uradni prodajalci veselo zbijajo km, ne zanasaj se na 3000km. poznam eno gorenjsko filialo, ki se tega veselo posluzuje in generalnega uvoznika iz lj.
zdaj, ce je bencinar najbrz ni kaksnega vecjega problema, pri danasnjih dizlih bi pa konkretno premislil.


z imeni na plano..., da se jim naredi malo reklame...


Avtotehne vis ne poznam, ampak v mojem primeru to ni bila. Z imeni na plano pa ne grem, ker nimam nobenih dokazov, besede po forumu so pa po novem kaznive, ker zivimo v represivnem komunizmu.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz imam ze tretji avto, ki je bil kupljen kot sluzbeni/testni ... in dosedaj nisem imel nobenih problemov... Bilo je pa vedno kar nekaj popusta... pa se kaj zraven je bilo, kar ni v serijski opremi (recimo pri zadnjem avtu sem recimo dobil zraven korito v prtljazniku, ki je drugace po ceniku vredno 80€ ... ) ...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Praviloma crkne sredi vukojebine, ko mas v avtu se nekaj tecnob in kup robe (recimo akumulator ti shodi ravno takrat ko imas kable za vzig nekje pod prtljago za tri trdne, da je treba vse ven zlozit). Priceles je pa da ti v tistem trenutku zraven se ena brihta sikne da si za to sam kriv ker si pri nakupu 2 jurja prihranil. Nisem za nasilje ampak v takih primerih se mi zdi padec po stopnicah skoraj nuja. Ne glede na spol.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Kdo pa še vozi kable za vžig v avtu?

Drugače pa ne glede na avto ali starost: Asistenca je zlata vredna in vsekakor vredna tistega doplačila ob zavarovanju.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Jaz jih vozim, odkar sem enkrat ostal na hrvaški avtocesti pri Sv. Roku ob polnoči zaradi praznega akumulatorja. No, kriv je bil pa sicer alternator:))
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Imam asistenco. In kable v avtu tudi. Nazadnje ko sem jih rabil sem rešil težavo v petih minutah. V primeru uporabe "zlate" asistence bi jo pa v dveh urah.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
305
83
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Kdo pa še vozi kable za vžig v avtu?

Drugače pa ne glede na avto ali starost: Asistenca je zlata vredna in vsekakor vredna tistega doplačila ob zavarovanju.

Pri asistenci je potrebno biti pozoren na sledeče:
- Asistenca ob sklenitvi zavarovanja, običajno velja le v primeru nesreče.
- V primeru okvare avta je pa aktulno AMZS članstvo.
- Za tujino pa mislim da mora biti še posebna mednarodna
- V času garancije avta pa dobiš v primeru okvare tudi brezplačno asistenco za celo EU
tko na pamet sem to napisal
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Kdo pa še vozi kable za vžig v avtu?

Drugače pa ne glede na avto ali starost: Asistenca je zlata vredna in vsekakor vredna tistega doplačila ob zavarovanju.

Pri asistenci je potrebno biti pozoren na sledeče:
- Asistenca ob sklenitvi zavarovanja, običajno velja le v primeru nesreče.
- V primeru okvare avta je pa aktulno AMZS članstvo.
- Za tujino pa mislim da mora biti še posebna mednarodna
- V času garancije avta pa dobiš v primeru okvare tudi brezplačno asistenco za celo EU
tko na pamet sem to napisal

Tisto "običajno" se običajno nanaša na vozila starejša od 12/14let, odvisno od pogojev posamezne zavarovalnice oz. asistenčne družbe, s katero zavarovalnica sodeluje. Tako da glede na to, kako relativno nov vozni park imamo v Sloveniji, lahko zaključimo, da asistenca običajno krije tudi okvare in ne zgolj pomoč v primeru nesreč. In pa običajno je ista asistenca za Slovenijo kot tudi za tujino, je pa zelo priporočljiva (nemška?) ADAC asistenca, če se dela res veliko km po tujini (lažja dosegljivost pomoči).
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Kdo pa še vozi kable za vžig v avtu?

Drugače pa ne glede na avto ali starost: Asistenca je zlata vredna in vsekakor vredna tistega doplačila ob zavarovanju.

Pri asistenci je potrebno biti pozoren na sledeče:
- Asistenca ob sklenitvi zavarovanja, običajno velja le v primeru nesreče.
- V primeru okvare avta je pa aktulno AMZS članstvo.
- Za tujino pa mislim da mora biti še posebna mednarodna
- V času garancije avta pa dobiš v primeru okvare tudi brezplačno asistenco za celo EU
tko na pamet sem to napisal
To ne drži. Jaz sem asistenco uporabil, ko sem ostal na cesti in ko nisem mogel speljati od doma. Prevoz do mehanika + tri dni rent-a-car; govorim za Triglav, vse se je zgodilo v Sloveniji.
Slišal sem pa zgodbo, da je Triglav asistenca v tujini bolj boga; koliko to drži, ne vem.