Nakup MP3 predvajalnika.

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Imam in so res odlične. Doma so tudi ene Sennheisser, a niso te od SE nič slabše.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Mogoče ste pozabili na TE že zgodovinske slušalke, poceni in zelo dober zvok edino rabiš še en podaljšek, ker so narejene za star sony-ev priključek, minus je edino kratek žični del-do adapterja
wink-1.gif

KSZ.

Glede na odgovore se mi zdi, da je popolnoma vseeno za kakovost zvoka.
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
No saj, zdaj glih nekega posebnega superduper zvoka en rabim, a vseeno mi ni vseeno, če že kupujem nov mp3, da bo imel slabši zvok. Recimo sem poslušal na enem iPodu ( meni se zdi da je bil Classic, prejšnje generacije) in se mi je zdel zvok vrdu, medtem ko imam doma (dokler se mi ni pokvaril) en poceni MP3 od Canyon, pa ni to to.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
No saj, zdaj glih nekega posebnega superduper zvoka en rabim, a vseeno mi ni vseeno, če že kupujem nov mp3, da bo imel slabši zvok. Recimo sem poslušal na enem iPodu ( meni se zdi da je bil Classic, prejšnje generacije) in se mi je zdel zvok vrdu, medtem ko imam doma (dokler se mi ni pokvaril) en poceni MP3 od Canyon, pa ni to to.

Ne obstajajo samo shit predvajalniki in na drugi strani iPod. Mene noben preizkušan iPod ni prepričal niti malo (če vzamem v ozir paket v celoti). Res pa je, da slabih mp3 predvajalnikov nimam. Kar se tiče slušalk CX300 - po mojem mnenju za določene zvrsti glasbe tudi danes niso slabe, v splošnem pa je danes na trgu veliko alternativ.
 
22. jul 2007
12.816
1.317
113
123
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Mogoče ste pozabili na TE že zgodovinske slušalke, poceni in zelo dober zvok edino rabiš še en podaljšek, ker so narejene za star sony-ev priključek, minus je edino kratek žični del-do adapterja
wink-1.gif

KSZ.

Glede na odgovore se mi zdi, da je popolnoma vseeno za kakovost zvoka.
Najprej probaj potem pa kritiziraj
grims-1.gif
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Nekako sem se na koncu vseeno odločil za Sony-a E585. Ima (deklarirano) zelo dobro baterijo, radio in predvidevam, ter po testih, da je dober.
V sloveniji ga prodajajo samo v Conradu, a še to za 155€. Potem sem ga gledal na eBayu in amazonu. Na eBayu ga nisem našel, na amazonu pa. Imam pa "problem" in sicer nikjer ne vidim, ali pa neznam odpreti, koliko stane do nas, skupaj z poštnino vred.
Tale - Amazon.co.uk, je nekje 115€ + poštnina.
Potem pa sem ga dobil še na nemškem amazonu, še cenejše ( Tale - Amazon.de, in sicer za 105€ + poštnina. Tu pa je problem, ker še nemško ne razumem čisto nič in sem vse bolj na blef.
Tako da se bo verejtno bolj splačalo iz nemčije, in tudi če sem kliknil na Siehe Details, in sem dobil Slovenijo, če prav mislim, bi bilo 7,5€ poštnine?

Ok, recimo da je to prav, pa me zanima, kako pa kaj za garancijo, če se pokvari? Ali pa če slučajno paketa ne dobim? Se da to z Amazonom enostavno urediti, ali komplicirajo? Prvič kupujem pri njih, zato.

Lp M.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
116€ te stane s poštnino vred iz amazon.de iz amazon.co.uk pa nekaj čez 97funtov s poštnino vred
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Aha, hvala. Kako pa je z garnacijo? Oz, če bo kaj narobe, je varno? Na eBayu poznam kkao to gre, na Amazonu žal ne.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Pozdravljeni!

Bi se še jaz malo prislinil k temi. Torej, mp3 player - ko pa zdrži tudi malo mokrote, z dobro avtonomijo in enostavnimi kontrolami. Nič super-duper top shit.
Montiral bi ga na motor. Do sedaj sem imel gor Philipsov Gp-Gear, služil je namenu 5 let. Zadnji naliv, ki sem ga prevozil, ga je dokračil.
Torej, dobra avtonomija baterije, 3,5 mm izhod, čim enostavnejše kontrole - pesem naprej-nazaj, glasnost gor-dol, morda pavza. Seveda, čimbolj odporen na vodo.
Kvaliteta zvoka? Uporabi primerna. Mobilec odpade - je sicer poveza na intercom ampak baterijo vidno cuza, če predvaja glasbo.
Prosim za predloge.
Aja, čim močnejši izhod.
Vnaprej hvala, M
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Če že pokojnemu miklavžu ni nihče odgovoril, bi se še jaz "prislinil" k tej temi, imam pa skoraj identičen problem kot ga je imel miklavž.


Ali je v zadnjih 6 mesecih prišel na trg že kakšen nov mp3 predvajalnik, ki ni absurdno drag in ima dobro avtonomijo? Zadnjih 6 let mi je dobro služil ipod nano 8gb.

Glede na prebrano do zdaj mi je zanimiv Sansa Clip+ Zip. Mogoče kdo ve če se ga sploh da kupiti pri nas?
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Sansa Clip+zip imam doma in je odličen, samo baterija mu ni močnejša stran. Uporabljam ga večinoma za tek, tako da potenje zdrži bp, ne vem pa kako bi se počutil nezaščiten na motorju ob dežju.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Clip+ Zip ne obstaja
wink-1.gif


Drugače pa je od lani zunaj Clip Sport, obljubljajo 25 ur predvajanja glasbe. Z Rockbox-om bi se naj sicer precej podaljšaljala avtonomija.

Zanimiv je še Kubik Evo.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Ja Sandisk Clip Sport mi je ratal všeč, cena dobrij 60eur pri nas, avtonomija je videti super. Kako je pa z zvokom pri teh predvajalnikih, če ga primerjamo z ipodom?
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
No pa se popravljam, imam Sansa clip+ in moja boljša polovica ima Sansa clip Zip. Za oba velja mnenje napisano zgoraj
smile-1.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Drugače pa je od lani zunaj Clip Sport, obljubljajo 25 ur predvajanja glasbe. Z Rockbox-om bi se naj sicer precej podaljšaljala avtonomija.

Evo kupil Sanso Clip sport in zdaj razočarano ugotovil, da Rockbox sploh ne gre na ta predvajalnik. Fajn sem se nategnil ko...

link

Tale Sansa Clip Sport sploh ni tako dober kot marsikdo opeva, glede na hvalnice sem očitno preveč pričakoval. Predvaja čisto povprečno kot vsak mp3 player, všeč mi je samo odzivnost menija, sam zvok pa mi ni dober (pa sem kupil ene Sennheiser slušalke, da ja ne bo sranje od zvoka). Prejšnji iPod iz leta 2009 mi je predvajal boljši zvok kot tale.


Če potegnem črto, dal sem nekaj čez 100 eur skupaj s slušalkami, imam pa krš. Mi je žal, da za ta denar nisem raje vzel kakega rabljenega iPoda.

Ne kupujte tega...
crazy1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Lol. Kakšne slušalke si pa kupil? Jaz imam sansa fuze, pred tem clip ter ene dobre slušalke (boljše od tvojih senheiser) in je zvok vrhunski. Upam, da nisi testiral na kakšnih 128 bitnih mp3jih.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
slušalke sem vzel Sennheiser 686.

To glede kvalitete mp3 pa bom moral še preveriti...
Sansa Clip Sport me je razočaral tudi kar se tiče equalizerja.