Spletno gostovanje

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Pozdrav,

prvič, ne vem, če sem vprašal v pravem podforumu, če nisem, se lahko prestavi..
drugič, rad bi si postavil eno osebno spletno stran, zato me zanima, katerega ponudnika bi priporočali. Ok, res je, da vsak rad svoje hvali, a upam vsaj na dobre predloge, predvsem pa izkušnje z njimi.
Rad bi:
  • Vsaj 1 GB prostora
  • Minimalno možnost 3 podatkovnih baz
  • Neomejen prenos
  • Podpora za PHP5 (oz, če se jo namerava dodati v kratkem!)
  • Logično, da se rabi podpora za Joomlo, Wordpress....
Gledal sem G-server, in se mi kar dopade, pa me samo zanima, če imati vi z njim dobre ali slabe izkušnje in pa če predlagate raje kaj drugega.
Hvala!
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Ja, sem iskal, samo vsak pove drugače, pa tudi jaz imam pač imam druge "zahteve" kot oni.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Lej, imaš podobne zahteve (majhne), kot sem jih imel jaz, zato ti bo mogoče pomagalo. Jaz imam svoje dve strani na http://www.gigaplanet.si in sem povsem zadovoljen. Poba ki laufa vse skupaj (mislim, da je reselling zadeva), je odziven, kooperativen in zelo potrpežljiv do začetnikov. Ima točno to kar iščeš, 1GB prostora, tri baze, vse možne worldpresse, joomle in kar je še tega. Cena 1,5€ na mesec ali 15€ na leto.
 
Nazadnje urejeno:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
Zanimivo, ampak glede na ceno...ali je zaneljiv in hiter server?
V letu in pol po mojih podatkih ni delal nekaj ur nenapovedano in dve uri napovedano sredi noči. Hiter? za tisto eno stran več kot dovolj hiter, vsaj jaz nisem opazil kaj posebno počasnega.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
morda nemuno vprašanje, pa vendarle:)

a je razlika potem v iskanliku (google, najdi.si) če imaš stran pri slovenskem ponudniku ali pa pri tujem?
Te recimo najdi.si prej/lažje najde, če imaš stran pri slovenskem ponudniku?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ja in ne. Kar se googla in najdi tiče ni razlike. Če pa je strežnik bližje, je tudi manjši ping in so strani bolj "odzivne". Zato vse večje strani uporabljajo CDN (Content Delivery Network), ki ima strežnike po celem svetu. S tem se statične vsebine (slike, css, javascript,...), ki se ne spreminjatakopogosto prevese bližje uporabniku. Zaradi tega se glavni strežnik razbremeni, bolj pomembno pa je, da se statične vsebine hitreje naložijo in se s tem stran hitreje renderira.
 

bocco

Pripravnik
17. feb 2011
157
0
16
Jaz gostujem pri Neo-serv. Osebno ne grem nikamor drugam - ko se mi je trgovina "sesula" sem z njihovimi administratorji zadevo reševal ob 2. uri zjutraj. Takšnega supporta drugje težko dobiš. In vedno, ko potrebujem pomoč so mi na voljo.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jaz imam en windows hosting na godaddy, dva unix hostinga na hostmonster in engega unix v slo pri zabec.net .
Z vsemi temi sem že več leti zelo zadovoljen. Če boš imel predvsem slovenske obiskovalce, potem vzemi gostovanje v Sloveniji, da ne boš imel prevelik ping in posledično počasno spletno stran.
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Mah, kaj pa vem, zdaj sem videl še hostgator, a se vseeno zelo močno še vedno nagibam k Slovenskim ponudnikom. Če ne drugega, zaradi podpore (slovenske)
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Jaz imam svoje strani na

Spletni abecedi.


Deluje v redu.
smile-1.gif