N900

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
pozdrav

tudi sam sem postal lastnik n900 , zaenkrat sem se malo zbegan
smile-1.gif


ali mi lahko za zacetek poveste kateri update se mi najbol spalca naredit , trenutno mi dela preko telefona update maemo 5 10.2010 19-1 ? a to je ok al je se kej bol novga?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Da, to je zadnji, vsaj kolikor je meni znano oz. če smo bolj natančni RX-51_2009SE_10.2010.19-1_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin (vse najdeš na http://tablets-dev.nokia.com/nokia_N900.php - moraš vnesti IMEI številko telefona)

Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Zanima me, če kdo že usposobil wifi tethering z Mobilehotspot? Jaz se ravnokar prebijam čez temo na maemo.org.
Jaz še nisem
redface-1.gif


Čeprav sem prebral vso debato se resnično ne spomnim, če že veste to glede dodajanja statusov pri Skypu
http://www.mobile-geeks.com/2010/03/16/howto-make-invisible-status-for-skype-on-n900/ ... sam sem recimo pogrešal "invisbile"
pozdrav.gif
 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
ta naslov sem si ze vceraj malo ogledal vendar nisem imel dovol casa itak sm mogu telfoncek filat 4ure
smile-1.gif


kje na telefonu se ugasne tista nadelzna vibra vsakic ko se dotaknem tuch-a se strese grrr gledal sem pod display oz. settings pa ne najdem nc tud pod porfile ni
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Tethering z MobileHotSpot

1. Povežite se z internetom.

2. Omogočite Extras-testing in Extras-devel pod Application manager -> Application catalogues -> New

Catalogue name: extras-testing (tu je lahko karkoli)
Web address: http://repository.maemo.org/extras-testing
Distribution: fremantle
Components: free non-free

in

Catalogue name: extras-devel (tu je lahko karkoli)
Web address: http://repository.maemo.org/extras-devel
Distribution: fremantle
Components: free non-free

2. Namestite z Application managerjem modificirano linux jedro Enhanced Linux kernel for power users (settings).
To je obvezno, ker to jedro ima dodatne module potrebne za tethering.

3. Zaprite Application manager in odprite X Terminal.

4. Vtipkajte sudo gainroot <ENT>.

5. Vtipkajte apt-get update <ENT> - morate biti povezani z omrežjem (gprs/wifi).

6. Vtipkajte apt-get install iptables wireless-tools mobilehotspot <ENT> (to vam namesti 3 pakete).

7. Resetirajte telefon. Pred tem ne posodabljajte drugih aplikacij, čeprav vas bo sistem obvestil, da so te na voljo, temveč najprej onemogočite extras-devel in extras-testing, sicer si boste lahko naložili kakšno nestabilno posodobitev, ki je v fazi poizkušanja!

8. Poskrbite, da vam je internet povezava izklopljena, nakar v meniju zaženite ikono Mobile HotSpot.

9. Pod gumbom Encryption omogočite in določite geslo (5 ali 13 znakov). Prav tako si lahko spremenite nastavitve po gumbi Connection in Network home.

10. Zaženite hotspot z gumbom Start. V kolikor se vam telefon ne bo samodejno povezal z gprs-om vas po povprašal po ročni povezavi.

11. Ko je telefon povezan, vklopite prenosnik/računalnik in poiščite wifi signal vašega telefona.

Predlagam, da ko želite prekiniti tethering, to storite z gumbom Stop (ob vklopu napis Start nadomesti napis Stop) in nato zaprete aplikacijo z X-om, ne pa iti direkt na X, ker se vam lahko pojavi problem s kasnejšim vzpostavljanjem povezave.

 
Nazadnje urejeno:

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Najlepša hvala za navodila
smile-1.gif


Moj naslednji cilj je, da bi uspel telefon vzpostaviti oz. sinhronizirati z Dropboxom (https://www.dropbox.com/anywhere), zaenkrat še nimajo podpore za maemo. Za začetek sem tu http://talk.maemo.org/showthread.php?p=661167#post661167 našel neko rešitev, ki pa jo moram šele preizkusiti, sem šele namestil rsync (po ustaljenem postopku) ter prenesel skripto na telefon :)
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ja, upajmo, da kmalu vidimo aplikacijo za dropbox, pa tudi za USB priklapljanje zunanjih naprav.

Zanimivo je to, da so za Maemo verzijo JoikuSpota spustili ceno iz 15 € na 5 €.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Meni je poznan že iz Symbiana. Zdi pa se mi nesmiselno dajat 15€, za nekaj kar bi mogoče rabil 2x na leto.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Ok nisem se mogu zadržat in sem šel naročit tole -2400mAh Mugern Power baterijo za $ 87.95 o kateri smo že komentirali. Malo sem okleval, ampak ker je bila poštnina zastonj (oz. očitno že vračunana v ceno; ne vem ali je to odvisno od države?!?), sem si rekel pa dajmo
cool-1.gif


... preprosto rabim več energije (četudi bo telefon pač bolj debel)
grin1.gif


 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Uf to je pa kr drago. Pa še 20% davek boš na to ceno mogu plačat... Pa še €/$ razmerje ni trenutno ugodno. Tole te zna koštat čez 90€ nakoncu.. Več kot baterije za laptope... Za primerjavo - sicer manj zmogljivo 2200 mah + nov back cover za nokia 5800xp dobiš za 13$ dostavljeno. Ker je pod 22€, pa ti še davka ni treba plačat
smile-1.gif
KLIK
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Vprašanje je kakšne so te 2200 mAh baterije, ker Mugnove naj bi bile dejansko kvalitetne.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
NekodK, ko dobiš baterijo poročaj kako je bilo s stroški in koliko zdrži.

jamiekarai, meni serijska zdrži ob normalni uporabi približno 1,5 dneva. Se pravi od jutra do naslednjega večera. Normalna uporaba je, da čez dan narediš kakšen klic, pošlješ kakšen sms, nekajkrat preveriš pošto in mogoče še kaj pogledaš na spletu.

Kot zanimivost pa to, da je se dela na pokončni virtualni tipkovnici,

vert.png



in da je je v extras-devel izboljšani koledarski widget (na desni). Jaz ga že veselo uporabljam.
grin1.gif


Calendar-Widget1.png
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Ja, nekdo se mora prvi žrtvovati mar ne
nahrung002.gif


Torej trenutni stroški znašajo €75,52 EUR, vsaj toliko so mi zaenkrat odbili s kreditne kartice (preko paypala); koliko pa znašajo še dodatni stroški, davki ipd. bom pa še sporočil, ko in če jih bo treba plačati
wink-1.gif


Vsekakor sem preveril ocene in kritike na spletu in očitno gre za kvalitetno baterijo, torej se naj ne bi šlo za neko prenapihnjeno nerealno številko in ljudje dejansko poročajo, da so pridobili kar nekaj ur več uporabe z njo. Če je pa to res, pa na žalost ne morem vedeti, dokler jo pač ne preizkusim sam
redface-1.gif


Torej navadna baterija mi zdrži cel dan, če telefona ne uporabljam in ga imam samo prižganega
zmaga.gif


Če imam daljši čas odprt WLAN, torej berem novice, ostala dela preko spleta, downloadanje ipd. se skrajša čas recimo na slabo polovico, če pa gledam npr. poročila preko spleta, ali pa drug video pa baterija zadostuje, samo še za nekaj ur
crazy1.gif


Skratka, če pridobim že 2 dobri uri več, je za mene že zmaga
smirk-1.gif


In pa ta telefon je že itak cegu in zakaj ne bi bil en prou ornk cegu
grims-1.gif
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Tvoja poraba je podobna moji. Samo zato mi N900 res ni všeč, ker imam pogosto baterijo opoldne že prazno.
Če dam telefon zvečer polniti, se mi od trenutka, ko je napolnjen (recimo opolnoči) do jutra sprazni na 85% ali tudi
manj. Večja baterija mi ne potegne, ker je že zdaj cigla. Testiram pa HD2 in lahko rečem, da je bolj prijeten za žep,
baterija traja dlje, Sense na 4,3" je fantastičen, vendar izbiranje s prsti ni tako učinkovito kot s palčko pri N900, da ne omenjam
kvalitete browserja, ki je na N900 daleč pred Opero ali IE za Win PPC, tako zaradi hitrosti prikazovanja strani, kot zaradi
delovanja flasha 9. Tudi tipkanje po virtualni tipkovnici mi gre bolje na N900... da ne omenjam dobre prave tipkovnice.

Seveda izklapljam WiFi, BT in programe... če uporabljam le 2G in Edge, se delovanje Nokije podaljša za kakšno uro.

lp,
Mpix
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Jaz sem svojo napolnil danes okrog 10h zjutraj. Imel sem par kratkih klicev, pošto čekiral 4-5x preko 2G in Wifi, 3x osvežil RSS widget in nekaj malega pobrskal po maemo.org ter prebral ene 2 novici z RTV Slo, 2x preveril, če je kakšna nova posodobitev za aplikacije, namestil novi koledarski widget in igrico Freecell, katero sem malce tudi preizkusil. Sedaj, ko sem vpisal ukaz lshal | grep percent mi je vrglo cifro 69, kar pomeni, da mi je baterija na 69%. Imam pa osvetlitev ekrana na minimum, uporabljam aplikacijo AutoDisconnect, ki je nastavljena na 7 minut, firmware pa je PR1.2.
 
Nazadnje urejeno:

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
vidim da je "kr " zanimanje za tole nokio
smile-1.gif


to mi je pa usec
smile-1.gif


tole bo mogoc neumestno uprsanje ampak usen
smile-1.gif

ta widget k prikazuje vreme pa rss pa to se prek prenosa podatkov updejta?
pa ta app manenger te aplikacije ce si jih dol potegnem na telefon so vse zastonj mar ne?

@Megapixel pri hd2 me je zmotilo to da ma windows mobile gor ... katerega se zelo hitro navelicam oz. ni vec kej za delat lep pa je pa tud v roko paše
smile-1.gif
slabo je pa tud to ko nima fizicne tipkovnce.