N900

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Za vse ljubitelje nogometa, ki želite spremljati rezultate tekem preko svojega telefona, je na voljo widget pelota.

screens-pel-4a.jpg


Namestite si ga s te povezave
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Posrečeno
smile-1.gif


A kdo ve, kakšna je rešitev, da bi lahko spremljal blokiran RTV program na N900 (torej normalno preko brskalnika kot deluje sicer, le da zaradi avtorskih pravic blokirajo vse IP številke izven Slovenije), ko si v tujini npr. ravno te nogometne tekme?
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik NekdoK pravi:
Posrečeno
smile-1.gif


A kdo ve, kakšna je rešitev, da bi lahko spremljal blokiran RTV program na N900 (torej normalno preko brskalnika kot deluje sicer, le da zaradi avtorskih pravic blokirajo vse IP številke izven Slovenije), ko si v tujini npr. ravno te nogometne tekme?

Hm, prek kakšne povezave misliš to spremljati, wifi-ja ali 3G? Mislim, da v nastavitvah te povezave (Advanced) moraš dodati IP naslov slovenskega proxya in št. vrat. Seznam naših proxyjev imaš tukaj. Poizkusi in povej, če ti je ratalo.
 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Citat:
Uporabnik jamiekarai pravi:
nic nimam gor prazen telefon , ker sm dal tist celan device al ka je opcija da use pobrise dol , pa je se vedno isto :/

razocaran sm
frown-1.gif
upam a bo jutr na mobitelu pozitivno da ne hodim zastonj v LJ

Ker praviš, da imaš novi firmware (PR1.2), me zanima ali si sistem samo nadgradil ali pa flešal? Če nisi flešal, bi ti predlagal, da poizkusiš še to opcijo in nato preveriš obnašanje telefona. Navodilo imaš tukaj.

Nadgradil sem ga samo prek app manengerja ikonca upadtes , mislim da je bilo veliko okrog 130mb.
Kaj pa pomeni da ga felsas ce se prav spomnim je to da se use zbrise pa na novo nalozi?

Grem pol popoldan na mobitel bom uveljalu stvarno napako glede na to da nism nalogu dobenih hard programov itd.. upam da mi dajo drugega.. v 8 dneh bojo povedli kk so se odlocli

Povejte mi se dragi uporabniki kaksne etuije "futrolce " oz. kako zascitite svojo n900
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik jamiekarai pravi:
Nadgradil sem ga samo prek app manengerja ikonca upadtes , mislim da je bilo veliko okrog 130mb.
Kaj pa pomeni da ga felsas ce se prav spomnim je to da se use zbrise pa na novo nalozi?

Ko flešaš zgolj firmware, ti vse ostane kar si imel v direktoriju MyDocs (fotke, posnetki, dokumenti...).
 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
tudi pri meni je ostalo predidevam da je bil samo nadgrajen sistem.

jao , cel dan komplikacij ... telefon sm dal na stvarno napako al kar koli je ze.. tip na oknu je bil nesposobn do amena za menjavo glede na to da 8dni se ni mimo slisat ni hotu itd.. bomo vidli ka bojo rekli na servisu.

Povejte mi se dragi uporabniki kaksne etuije "futrolce " oz. kako zascitite svojo n900 , ali obstaja kaksna folija za cez ekran stila iphone k si folk lima gor , in kk to vpliva na "tuch" ze sprobu kdo? Gledam na e-bayu silikonski etui
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
NekdoK, tista varianta s proxy serverjem deluje, problem je le najti slovenski proxy. Mislim, da noben od tistih s seznama ne deluje. Poizkusil sem ene 3-4, pa nisem mogel na net z brskalnikom. Nato sem poizkusil en angleški proxy s tega seznama in mi je tekoče predvajalo video vsebino z RTV SLO tako preko 3G-ja, kot wifi povezave. Seveda, tekme se v živo ni dalo spremljati, ker sem imel angleški IP.
 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
drugac sm dobu zravn navodil neka slovenska kao zravn so napisani neki ipiji da si jih porpavis da ti kao dela bols net-planet ce komu kej nuca jih lahka napisem??
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Citat:
Uporabnik tsunamiSeveda, tekme se v živo ni dalo spremljati, ker sem imel angleški IP.


Ne razumem točno, saj drugače dela RTV povsem brez težav tudi v živo v tujini (recimo na N900 si večkrat ogledam v živo - seveda z nekaj sekundnim zamikom - poročila, pa Odmeve); le ko je v živo kakšna zadeva z avtorskimi pravicami, pa blokirajo program "tujcem".

To s proxyji sem večkrat koristil pri normalnih brskalnikih na kompu, ko sem hotel videti kakšno oddajo v ZDA; na RTV pa še nisem nikoli zares poskusil. Sem pa nekje bral, da je uporabnikom uspelo preko VPN povezave, domnevam, da preko domačega računalnika oz. linije (ki se je nahajal v Sloveniji potem pa VPN v tujino?!?)
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik NekdoK pravi:
Citat:
Uporabnik tsunamiSeveda, tekme se v živo ni dalo spremljati, ker sem imel angleški IP.


Ne razumem točno, saj drugače dela RTV povsem brez težav tudi v živo v tujini (recimo na N900 si večkrat ogledam v živo - seveda z nekaj sekundnim zamikom - poročila, pa Odmeve); le ko je v živo kakšna zadeva z avtorskimi pravicami, pa blokirajo program "tujcem".

To s proxyji sem večkrat koristil pri normalnih brskalnikih na kompu, ko sem hotel videti kakšno oddajo v ZDA; na RTV pa še nisem nikoli zares poskusil. Sem pa nekje bral, da je uporabnikom uspelo preko VPN povezave, domnevam, da preko domačega računalnika oz. linije (ki se je nahajal v Sloveniji potem pa VPN v tujino?!?)

Saj to sem mislil, tekme se ni dalo gledati v živo z angleškim IP-jem zaradi blokade. Varianta z VPN povezavo bi bila izvedljiva, samo niti pod razno se mi ne sanja kakšna bi bila gledljivost, glede na to, da nisem imel potrebe po tovrstnem povezovanju z domačim kompom.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:Saj to sem mislil, tekme se ni dalo gledati v živo z angleškim IP-jem zaradi blokade. Varianta z VPN povezavo bi bila izvedljiva, samo niti pod razno se mi ne sanja kakšna bi bila gledljivost, glede na to, da nisem imel potrebe po tovrstnem povezovanju z domačim kompom.
Medtem ko diplomiram iz tega, sem naletel vsaj na neko (morda ne najboljšo) začasno rešitev -> Firstrow
Pač spletna stran, kjer si lahko ogledaš različne športne dogodke + cel kup reklam
rolleyes-1.gif


Verjetno se lahko najde še več podobnih strani na spletu
wink-1.gif
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Citat:
Uporabnik jamiekarai pravi:nalozi kaksne slike ko bos imel
smile-1.gif

Tako pa sem dobil mojo Mugen Power baterijo za N900 (naročil sem jo 7.6. pozno zvečer, iz Hong Konga pa je prispela po pošti 16.6.). Kot rečeno je stala € 75,52 (skupaj s poštnino) in vsaj zaenkrat mi ni bilo treba nič dodatnega plačati (nisem jo pa naročil v Slovenijo, ampak v eno drugo EU državo).

Naj samo na kratko opišem moje izkušnje z originalno baterijo -> moja N900 je bila praktično ves čas na polnjenju
rolleyes-1.gif


Sedaj pa k tej novi večji in močnejši bateriji (2400mAh). Torej zaenkrat sem še v ciklu, ko moram "pretirano" polniti in prazniti baterijo, da naj bi dosegla ustrezno kapaciteto (pač 4 do 5 krat jo moram polniti po 12ur, potem pa izprazniti skoraj do konca itd. zaenkrat sem šel 2 cikla skozi; da je baterija 100% polna ti seveda pokaže že po kakšni uri).

Prvi vtisi so zelo zadovoljivi, torej po prvem 12 urnem polnjenju je baterija zdržala od 8. ure zjutraj pa do nekje naslednjega zgodnjega jutra, torej ko sem se zbudil je bila baterija prazna (ob 1h zjutraj 50% ob 2h pa 45%; sicer pa ne vem, kako zanesljiv je indikator stanja baterije, vsaj ne v tej fazi
confused-1.gif
). Telefon sem uporabljal tako kot sicer. Ves čas sem imel priklopljeno povezavo preko interneta (torej v glavnem je bila vzpostavljena WLAN povezava, le tistih nekaj ur zunaj sem preklopil na 3G podatkovno povezavo), nekaj ur sem imel vklopljen tudi bluetooth povezavo in jo aktivno uporabljal, vsake toliko časa sem brskal po spletu, pregledoval pošto in pripete dokumente, si ogledal nekaj poročil in videov, tu in tam kaj prenesel iz spleta, programi so lahko posodabljali podatke ves čas, opravil sem nekaj Skype klicev in chat pogovorov, CPU navit na 850MHz ipd. ... no pri tej "normalni" uporabi je baterija zdržala brez težav do 2. zjutraj (skupaj torej dobrih 18 ur, kot rečeno ne vem točno kdaj je pravzaprav zmanjkalo baterije potem) . Kot rečeno N900 ne uporabljam kot telefon (imam podatkovno SIM kartico; navadno GSM telefoniranje ni možno).

Ali bo po teh začetnih fazah polnjena baterija zdržala še dlje ne vem, ampak jaz sem že s trenutnim rezultatom zadovoljen, ker kot rečeno prej mi je zdržala vsaj pol manj.
aplauz.gif


Negativne plati so po pričakovanju, da je telefon še večji oz. debelejši cegu, ni tistega mini plastičnega stojala zadaj in pa morda, da leča fotoaparata nima zaklopke, ampak je pa dovolj globoko v ohišju plastičnega pokrova, da ne bi smelo priti do kakšnih večjih poškodb. 16GB micro SD kartica tudi deluje (bojda so bile težave pri prvem modelu pokrova).

In končno še malo slik za boljšo predstavo:
wink-1.gif


Te so narejene z N900 (spodaj pa s 5320XM, tako malo za primerjavo)



... ter še z 5320XM

 
Nazadnje urejeno:

mihapodb

Pripravnik
3. nov 2008
249
0
16
Ne vem zakaj nebi imel dodatne baterije? Jaz imam 2 dodatni bateriji + zunanji polnilec kamor vstavim baterijo ko je prazna. Prišlo me je 15€ in nimam še toliko bolj ogromnega cegla. Seveda stvar preferenc, ampak nikol nebi odštel toliko € za tako grdo rešitev...
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Ne vem, kako je pri tebi, ampak pri meni moram vsakič nastaviti osnovne nastavitve, ko zamenjam baterijo (torej ura, datum, jezik ipd.); to je eno, drugo pa je, da nočem skoz odpirati plastičnega pokrovčka zadaj in vehementno menjavati baterij ... meni pač veliko več pomeni, da s seboj na terenu nosim čim manj komponent in da naprava zdrži čim dlje časa med enim in drugim polnjenjem ... brez da bi se ugašala takrat, ko jo najbolj potrebujem, kar pomeni da se morajo ustaviti vsi procesi, da lahko jaz potem zamenjam baterijo ipd. ... in to se z orginalno baterijo zgodi precej hitro
uf-1.gif


Sicer je pa N900 vsaj za moje pojme že tako "prevelika" torej cegu že sama po sebi, zato nisem videl nobene škode v tem, da naredim iz nje še večji bolj "frajerski" cegu
grims-1.gif


P.S.: da ne izgubljam besed o tem, kako so si pri Nokii sploh upali nameniti v N900 tako slabotno baterijo; res čisti minimum bi bila vsaj 1500 mAh
10.gif


P.P.S.: vsekakor se pa strinjam, da je baterija predraga, to sploh ni vprašanje
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Zanimivo, da ti zdrži tako malo. Jaz imam vseskozi vklopljen BT, WLAN konstantno išče omrežja, v službi in doma je tudi stalno povezana, pa vedno zdrži do večera. Če se kaj manj pogovarjam, zdrži do jutra.

Sem pa opazil, da doma, kjer imam nek poceni N standard AP, pri uporabi WLAN hitreje pada napolnjenost baterije.
confused-1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
NekdoK, lepo, da si z nami podelil svoje prve vtise o novi bateriji. Nenehna menjava baterij zna biti res zoprna stvar za nekoga, ki veliko uporablja telefon kot tablični računalnik. Druga alternativa bi bil mogoče prenosni napajalnik.

6438158019034_Polnilec_Nokia_DC-11_03.jpg
 
Nazadnje urejeno:

mihapodb

Pripravnik
3. nov 2008
249
0
16
Na srečo nikoli ne rabim nič nastavljati. Seveda za menjavo ne porabim več kot nekaj sekund...Me pa res prav zanima kaj je ta delovni proces ki ga izvajaš na N900 in ga moraš prekiniti za menjavo baterije?
smile-1.gif


Imam pa nekje isti čas trajanja baterije kot der_Alte...no malo krajši. Če sem ves čas na Wifi in BT mi ne bo zdržal cel dan. Seveda če sem na Wifi to tudi uporabljam. Seveda mi teče na 500-1150MHz.
 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
@NekdoK kaksna je razlika med podatkovno sim kartico in gsm sim kartico?

drugac pa telefon je itak ze sam po seb cegu , tk da ce dodas se tistih 1cm zravn je tud se vedno ko prej , pa itak js pravim da vecji ko je telefon bols je ker bol pase v roko. Ce kdo hoce met kao elegantn telefon naj kupi nokio za 20e.

Fajn zgleda baterija , ali si probal kako vpliva okrog flesa tisti "predalcek" na slike ce jih slikas v temi?

V prvem postu omenjas vsaj tako se je meni zdelo da "se ne mores" zanesti na indikator baterije koliko se sprazni , lahko bi poizkusil z kaksnim programom k ti kaze status baterije?
 
Nazadnje urejeno:

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Delovni proces je pač vsak proces, ko ne želiš, da se ti brutalno prekine zaradi prazne baterije; od snemanja videa, pogovora oz. intervjuja, gledanja video prenosa v živo, oblačne sinhronizacije oz. izmenjave datotek, povezave s strežnikom itd. skratka je kar veliko možnosti, ko ne želiš, da se ti procesi kar tako prekinejo ravno sredi dela.

Moje empirične izkušnje z originalno baterijo so pač bolj slabe; vedno kadar sem jo zares rabil, jo je pač zmanjkalo, če pa telefona nisem uporabljal, je pa lahko zdržala tudi cel dan. To novo pa sedaj v začetni fazi polnjenja načrtno praznim in polnim, tako da je telefon v uporabi ves čas za praktično vse. Tako da upam, da ko se bo baterija vnesla, da bo zdržala dlje časa (takrat bom namreč tudi bolj normalno torej manj uporabljal telefon; poleg tega pa če uporabim še kakšne zmerne varčevalne funkcije bi tudi moral pridobiti še kar nekaj časa).
crazy1.gif


Če bi morda bil dlje časa izven civilizacije, bi to bi bila kar dobra rešitev tsunami; tako za mestno rabo pa resnično upam, da do tega res ne bo prišlo (pri moji originalni bateriji pa praktično sploh ne bi imel druge izbire).
smile-1.gif


@jamiekarai; podatkovna SIM je ta, ki je mišljena samo za prenos podatkov (gre za predplačniško naročnino in pač samo kupujem GB, ki jih lahko porabim kadarkoli želim v enem letu), torej ne moreš telefonirati (GSM) preko nje (oz. bi verjetno lahko, če bi sklenil drugačno naročnino z operatorjem, trenutno pa je to blokirano); seveda Skype pogovori ipd. delujejo povsem normalno.

Sam ne vidim razlike med fotografijami, ki sem jih posnel prej in temi sedaj; res pa je tudi, da nisem ravno neka referenca za to
d055.gif


Vsekakor imam nameščene tudi ostale aplikacije za prikazovanja statusa baterije in ni videti, da bi se podatki kaj dosti razlikovali; saj morda je pa to normalno; recimo na 100% je kar večji del časa, potem ko pa je enkrat na 60-50% pa začne padati dosti hitreje.

Po drugem polnjenju je baterija zdržala od 22h zvečer do 17h drugega dne; torej skupaj 19 ur , sem pa telefon uporabljal manj kot prvo rundo (že samo zaradi dejstva, da sem vmes spal
cheer.gif
).

pozdrav.gif