N900

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.849
626
113
EU
ja so, opera, chromium, Firefox (torej še ekstra poleg MicroB), Iceweasel itd. ... samo da sem jaz še najbolj zadovoljen kar z MicroB, čeprav imam nameščene vse naštete
smile-1.gif
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.849
626
113
EU
Mimogrede zanimiva rešitev za še dodatno varčevanje baterije N900 Hard Sleep Mode

Kar se pa MP baterije tiče, pa lahko rečem, da mi sedaj baterija resnično zdrži najmanj "dva ni" ob normalni uporabi (torej da ponoči telefon ugašam, obenem pa ne skrbim za varčevalne ukrepe). Domnevam, da če bi resnično želel varčevati z energijo, bi dosegel kar še nekaj ur več
smile-1.gif


Sicer pa je prvih pet polnjen baterija zdržala:
  • 1. najmanj 18 ur (sem šel potem spat)
    2. 19 ur
    3. po 13 urah sem šel spat in je bila drugi dan baterija prazna
    4. 19 ur in 30 minut
    5. prav tako 19 ur in 30 minut
... v tem času sem se trudil telefon uporabljati čimvečkrat in čimdlje oz. sem malo pretiraval
grin1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Upravljanje domačega računalnika preko VNC-ja.

1. Na PC si namestite TightVNC (lahko tudi kak drug program, ki vam namesti VNC server) in nato zaženite ikono "Launch TightVNC Server"

2. V odprtem oknu si vnesite poljubno geslo v polje "Primary password" in spremembo potrdite z gumbom "OK".



Ko potrdite, morate imeti v opravilni vrstici Oken (kjer je ura) ikono s črko "V"




3. Na telefon si namestite aplikacijo "vncviewer" in jo zaženite.

4. V polje "VNC server:" vpišite IP naslov svojega PC-ja in vnos potrdite z gumbom "OK".




5. Če je z internetno povezavo telefona in PC-ja vse v redu, se vam odpre novo okno, kjer višete geslo iz točke 2. in potrdite z gumbom "Done"




Sedaj lahko računalnik upravljate preko svojega telefona.




IP številko svojega PC-ja lahko preverite na tem naslovu.. V kolikor s PC-jem dostopate do interneta preko ruterja, si morate v nastavitvah le tega omogočiti posredovanje vrat (port forwarding) št. 5900.
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Sedaj se preizkusil še novejšo verzijo TightVNC-ja (2.0 Beta 4) in bom kar ostal pri njej. Na PC-ju imam pa Visto 32-bit. Preko PC-ja imam možnost spremljati IP TV, vendar na telefonu ni ravno gledljivo, ampak to mi niti ni tako pomembno.

tightvncbeta.png
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.849
626
113
EU
Torej dela odlično na mojem domačem omrežju (pač preko lokalne IP številke ker sta obe napravi povezani preko routerja)
smile-1.gif


... sedaj pa moram urediti še to s port forwardingom, da bom lahko dostopal do kompa tudi iz drugih omrežij (preko routerja)
wink-1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Za RDP klienta še nisi slišal? Je v repozitorijih.
Če že imaš Windows na računalnikih.

Ne nisem, ker nisem razmišljal v to smer, da bi sploh dostopal do domačega PC-ja, pa tudi moj poklic ni povezan z računalništvom, niti nisem računalniški geek.
To z VNC-jem je bil zgolj eksperiment iz radovednosti, po vsej verjetnosti pa ga bom uporabljal zgolj iz domačega brezžičnega omrežja. Ko nisem doma, pa itak dam komp v mirovanje.

Za multimedijske datoteke pa sem si v Windowsih že tako omogočil "Media sharing". Vsebine, ki se nahajajo v "Shared media", pa se lahko neposredno predvajajo na telefonu ali pa se jih nanj prenese. Za tiste, ki stvari ne poznajo, kar je v mapi "Shared media" se nahaja na PC-ju in prek domačega brezžičnega omrežja je predvajanje divx-ov na telefonu tekoče. Edina pomanjkljivost je, da se ob predvajanju ne naložijo z računalnika tudi podnapisi. Zadeva pa je res cool!

Žal mi je, da nekateri tega na svojih preplačanih telefonih ne bodo nikoli videli
wink-1.gif
.



 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Za RDP klienta še nisi slišal? Je v repozitorijih.
Če že imaš Windows na računalnikih.

Hvala, za to informacijo! Sem poizkusil in stvar ubija.

Evo še youtube vodič za tiste, ki bi si radi namestili "rdesktop" na telefon.

 
Nazadnje urejeno:

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Veš kaj je killer feature? Za N900 je v repozitorijih cel JDK (pa seveda tudi samo JRE). Pa ne okrnjena J2ME ampak ta pravi Java2 Standard Edition, kot na »zaresnih« računalnikih. Poišči IcedTea6, ki je OpenJDK verzija. Sicer nima hotspot prevajalnika, ampak aplikacije delujejo. Jaz zadevo uporabljam za DNS tunnel.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.849
626
113
EU
Iz dneva v dan sem boj vesel, da imam ta telefon oz. bolje rečeno mini prenosni tablični računalnik
cheer.gif
, ampak glede na to kaj vse mi omogoča glede na konkurenco, je pa skorajda "neprecenjiv".

Dolgo časa sem iskal na trgu takšno prenosno napravo, ki bi deloma zamenjala moj računalnik (ter vsaj zadovoljivo telefone, kamere, audio ter video predvajalnike, daljince in vso ostalo šaro, ki jo nosim s seboj) in ta je resnično še najbližje temu
smile-1.gif


Da ne bo kdo slučajno zmotno mislil, da nimam tudi kritik čez ta telefon
10.gif


P.S.: še takšna za mimogrede, izgubil sem daljinec za moj multimedijski predvajalnik, ki ga sedaj upravljam kar preko N900
zmaga.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Za tiste, ki ste si namestili Easy Debian, in bi radi, da vam OpenOffice ali Abiword (doc) odpirata Microsoftove priponke (doc, pps, xls...) v elektronskih sporočilih ali v File Managerju že samo s klikom na njih, si morate namestiti aplikacijo DBus Switchboard. V bistvu s to aplikacijo lahko določimo kateri program/aplikacija naj odpira posamezne tipe datotek (file association).

Trenutne nastavitve spreminjamo v oknu XREF in sicer tako, da se postavimo na vrstico oz. tip datoteke, ki ga želimo urediti, npr. .doc, in izberemo gumb EDIT... ter v polju Select handler določimo nek drug program, ki bo od sedaj odpiral dotične datoteke, npr. AbiWord zamenjamo z OpenOffice Writer.





 
Nazadnje urejeno:

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
imam par vprasanj glede navigacije.

Recimo pri N95 je najprej par min iskal satelite potem je delovalo brez problema , recimo pri omniji se je v trenutku povezalo na stelite pa "te lociralo" kje se nahajas.<- vse to preko gps modula

Kako pa je s tem OVI maps ki je ze nalozen na N900 prej sem ga zagnal pa je prvo hotel internetno povezavo , zakaj ? kaj pa gps? in potem ko me je kao lociralo me je lociralo 200-300m stran od dejanske tocke kjer sem. Tudi opazam recimo mapa mesta Velenja na OVI maps je malo cudna ulice so mal sfaljene imena in dejanska pozicija.

ce je kdo se kej spilu z navigacijo pa da ma kak programcic ko je kul bring it on
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.849
626
113
EU
Tale OVI na N900 na žalost ni (še) na nivoju navigacij na ostalih Nokiinih telefonih (je še stara verzija).
frown-1.gif
Torej vsaj uradno se ne da naložiti kart na telefon in vedno potrebuješ internetno povezavo (so ljudje, ki se bojda tudi malo tehnično znajdejo glede tega). Tisto lociranje pa je po mojem bilo A-GPS, torej glede na tvojo lokacijo preko GSM oddajnikov, ki pa kot si ugotovil ni točna; bi pa morala biti dokaj točna, ko se enkrat N900 poveže s sateliti, vsaj pri meni je tako.

Podobna brezplačna alternativa je še še kaj .

Plačljiva in delujoča navigacija pa je Sygic (je prisotna tudi na travniku
grin1.gif
)