N900

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:uporabljam aplikacijo AutoDisconnect, ki je nastavljena na 7 minut, firmware pa je PR1.2.
To imam sicer tudi sam; več ali manj skoz vklopljeno, sicer pa telefona niti ne uporabljam kot telefon, ampak bolj kot mini tablični računalnik (beri ima podatkovno SIM kartico, torej ne morem telefonirati; trenutno mi tako ustreza) in imam rajši, da vse povezave bolj ali manj delujejo (in preverjajo stanja, račune, strežnike ipd.) ves čas ... se zavedam, da gre vse to na račun baterije.
uf-1.gif


Me pa zanima, če je morda kdo našel kakšen dober dodatni zunanji polnilec za baterije, sedaj ko bom imel eno viška, da mi ne bo treba obeh polniti direktno v telefonu. Kot drugo pa iščem še kakšen ustrezen etui za N900 ; tale originalen od Nokie CP-408 se mi zdi kar v redu.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
No ja, saj se da varčevati, ampak potem je uporaba "bonbončkov" le za najnujnejše intervencije, ker z uporabo
polne funkcionalnosti takšnega aparata onemogočiš osnovno funkcijo avtonomije same telefonije.
No ja, dokler uporabljam dve številki in je ena od teh v BB napravi, potem ni krize, ni pa N900 aparat, ki bi ga kot
edinega vzel s seboj na celodnevne izlete daleč proč od polnilcev.

lp,
Mpix
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik jamiekarai pravi:
vidim da je "kr " zanimanje za tole nokio
smile-1.gif


to mi je pa usec
smile-1.gif


tole bo mogoc neumestno uprsanje ampak usen
smile-1.gif

ta widget k prikazuje vreme pa rss pa to se prek prenosa podatkov updejta?
pa ta app manenger te aplikacije ce si jih dol potegnem na telefon so vse zastonj mar ne?

@Megapixel pri hd2 me je zmotilo to da ma windows mobile gor ... katerega se zelo hitro navelicam oz. ni vec kej za delat lep pa je pa tud v roko paše
smile-1.gif
slabo je pa tud to ko nima fizicne tipkovnce.

Vreme in RSS se posodabljata preko katerekoli povezave (gprs/wifi), in lahko je to ročno ali samodejno. Kakor si pač nastaviš. Prav tako si lahko nastaviš, da to ne gre na gprs omrežje, če si v gostovanju. Vem recimo, da so uporabniki nekaterih Androidov imeli blazne probleme s telefonskimi računi, ker se jim je telefon v tujini povezoval z gprs-om brez, da bi to sami opazili. N900 ima to funkcijo v sistemu že od samega izida. Večina aplikacij, ki si jih zasledil v tej temi so zastonj, razen navigacije Sygic, JoikuSpot, pa aplikacija za panoramske fotografije. V OVI Storu je že nekaj plačljivih aplikacij, njihovo število se bo s časom zelo povečevalo, ker Nokia razvija aplikacije za Symbian in Maemo na isti platformi (bolj podrobneje me ne sprašuj, ker nisem programer
wink-1.gif
).

Pred kratkim sem nekje bral komentar ali blog enega razvijalca OVI navigacije, ki je dejal, da resno delajo na izboljšavi OVI navigacije za N900. Se pravi, tudi v tem segmentu se obeta končno uporabna zastonj rešitev.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:Zanimivo je to, da so za Maemo verzijo JoikuSpota spustili ceno iz 15 € na 5 €.
grin1.gif
... zanimivo, da so jo sedaj podražili na € 9,- ... zgleda da so popravili kakšnega hrošča (nekaj sem bral na maemo talk, da imajo uporabniki neke težave z aplikacijo) ... saj ne da jo mi tu potrebujemo
grims-1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Fajn je, da imamo free alternativo, rešuje pa nas dejstvo, da je naš OS Linux. Zanj pa se mi zdi kot, da je nekakšen komunistični OS
smile-1.gif
. Stvar se res lepo razvija. Sedaj, ko je Adobe razkril, da flash 9 in 10 imata varnostno luknjo (jaz sem ga na svoji N900 izklopil) je tudi več možnosti, da dobimo flash 10.1. Folk zaradi tega močno pritiska na Nokio.

Kdor bo želel na N900 imeti dualboot z Androidom, pa kot kaže bo tudi kmalu v celoti funkcionalno. Več tukaj.
 
Nazadnje urejeno:

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
dans sm ga kr dost uporablu pa sm zdele na 37% tk da verjetno jutr zjutri se bo filalo. sam itak ni panike , sm navajen od prej da sm ga filu vsak dan.

kaj pa je JoikuSpota ?
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
JoikuSpot (pisano brez a-ja na koncu, razen, če ne sklanjaš besede) je program s katerim lahko narediš wifi točko za prenosnik/PC/drugo napravo, ki ima wifi modem za dostopanje do interneta. Npr. s prenosnikom si na počitnicah v nekem hotelu, kjer nimajo interneta (ne žičnega, ne brezžičnega), bi pa rad šel z njim na internet, imaš pa N900 na kateri je nameščen JoikuSpot ali Mobile HotSpot. Na telefonu zaženeš ta program, ki se poveže z internetom preko GPRSa in hkrati ti za prenosnik ustvari wifi točko preko katere lahko greš na internet. Temu se v računalništvu reče tethering. Zadeva pa zelo kuri baterijo telefona. Boljša varianta je, da na prenosnik namestiš Nokia PC Suite in telefon povežeš z njim preko USBja ter s funkcijo, ki jo ima PC Suite, greš na internet (brez ustvarjanja wifi točke).
 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
zanimivo
smile-1.gif
hvala za razlago.

zdj za zacetek si kopiram kr pek application manengerja tok da si nafilam mal dodatnih programov pa spilov. Še kartico sm si dal notr tk da sm povecu kapaciteto spomina +8gb pa nafilu to bom mel tk sam za mp3je
 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
danes sem opazil da ce me kdo klice , telefon samo zvoni ekran se pa sploh ne prizge , dokler ga sam ne odklenem sele po tem ko ga odklenem vidim kdo me klice , ali mogoce ve z kaksno nastavitvijo to spremeniti?
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik jamiekarai pravi:
danes sem opazil da ce me kdo klice , telefon samo zvoni ekran se pa sploh ne prizge , dokler ga sam ne odklenem sele po tem ko ga odklenem vidim kdo me klice , ali mogoce ve z kaksno nastavitvijo to spremeniti?

A imaš mogoče telefon v kakšnem etuiju, ki ti prekriva zgornji del telefona, kjer je bližinski senzor?
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik jamiekarai pravi:
mam , vendar ce dam telefon na mizo in ga klicem je zgodba ista /seveda brez etuija/

Mislim, da ni nobenih posebnih nastavitev. Ponavadi je vzrok prekrit senzor ali pa zapackan del stekla, ki gre čezenj. Lahko je tudi vzrok kakšen novo nameščeni program, ki bi rabil obvezno resetiranje telefona po namestitvi. Skrajnja možnost pa je, da je s senzorjem nekaj narobe. A imaš gori že novi firmware?
 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
zadevo sem resil tako da sem zresetiral telefon na "defoult" nastavitve oz. povrnitev tovarniskih nastavitev in sedaj dela. firmware je zadn ce cekiram preko app mangerja mi javi da ni novih updato-v
smile-1.gif
.

Zanima me se sledece sedaj se mi sam povezuje z mobilnim planetom , oz. wi-fi tockami ki imam dodane, kako to omejiti da se mi poveze samo takrat ko sam zelim? kaksen program?

upam da nisem prevec nadlezen z toliko vprsanji
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik jamiekarai pravi:
zadevo sem resil tako da sem zresetiral telefon na "defoult" nastavitve oz. povrnitev tovarniskih nastavitev in sedaj dela. firmware je zadn ce cekiram preko app mangerja mi javi da ni novih updato-v
smile-1.gif
.

Zanima me se sledece sedaj se mi sam povezuje z mobilnim planetom , oz. wi-fi tockami ki imam dodane, kako to omejiti da se mi poveze samo takrat ko sam zelim? kaksen program?

upam da nisem prevec nadlezen z toliko vprsanji

Se pravi, fizično je s telefonom vse v redu.
smile-1.gif

Za povezovanje imaš nastavitev pod Meni -> Settings -> Internet connections, kjer pod Connect automatically nastaviš Always ask.
 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
žal nimam srece , problem s tem da ko me kdo klice da se ne izpise na zaslonu dokler ga ne odklenem se spet ponavlja jutri grem na mobitel glede na to da je telefon star 6dni upam na menjavo za novega
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik jamiekarai pravi:
žal nimam srece , problem s tem da ko me kdo klice da se ne izpise na zaslonu dokler ga ne odklenem se spet ponavlja jutri grem na mobitel glede na to da je telefon star 6dni upam na menjavo za novega

A se ti ta težava dogaja pri čistem sistemu, brez kakršnih koli dodatno nameščenih aplikacij (npr. Shortcutd)? Ker, če se ti, potem res nimaš druge izbire.
 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
nic nimam gor prazen telefon , ker sm dal tist celan device al ka je opcija da use pobrise dol , pa je se vedno isto :/

razocaran sm
frown-1.gif
upam a bo jutr na mobitelu pozitivno da ne hodim zastonj v LJ
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
ksz...

A se da na tem telefonu nastavit tako, da je nedosegljiv za telefon, wlan pa še dela normalno? Če ga dam na offline mode, se izklopi tudi wlan.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik _BANDIT_ pravi:
ksz...

A se da na tem telefonu nastavit tako, da je nedosegljiv za telefon, wlan pa še dela normalno? Če ga dam na offline mode, se izklopi tudi wlan.

Da se, če si namestiš aplikacijo Cellular Modem Control Buttons, ki ti doda ob pritisku na gumb za vklop/izklop še opcijo Tablet Mode.
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik jamiekarai pravi:
nic nimam gor prazen telefon , ker sm dal tist celan device al ka je opcija da use pobrise dol , pa je se vedno isto :/

razocaran sm
frown-1.gif
upam a bo jutr na mobitelu pozitivno da ne hodim zastonj v LJ

Ker praviš, da imaš novi firmware (PR1.2), me zanima ali si sistem samo nadgradil ali pa flešal? Če nisi flešal, bi ti predlagal, da poizkusiš še to opcijo in nato preveriš obnašanje telefona. Navodilo imaš tukaj.