N900

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
slider je slab, skoraj tak kot pri N95. Vidi se da so šparali pri izdelavi.

S to ugotovitvijo se ne strinjam, ker meni deluje bistveno bolje od N95. Tudi tipkovnica se mi zdi dobro narejena, le škoda, da je qwerty in ne qwertz, kar te lahko malo bega. Med pobožne želje pa sodi, da bi na njej videli naše šumnike, recimo vsaj na drugem nivoju (modrem). Komot živim brez znaka za Funt in Dolar, pa tudi enojnega apostrofa.

Super je tudi to, da se sedaj telefon polni preko USB-ja, kar ni bilo ravno značilno za Nokie.

EDIT: za šumnike bi bila tudi rešitev, da se jih da na tretji nivo (poševna puščica in Sym).
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ne glej samo teoreticnih podatkov... Primi v roko te, ki jih primerjas...
smile-1.gif



IMG_4338.jpg


3919663921_7d65612fbb.jpg


3919662779_eb097cae28.jpg



Pri N900 je obcutek, da je precej vecji ravno zaradi debeline in teze ...
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ne glej samo teoreticnih podatkov... Primi v roko te, ki jih primerjas...
smile-1.gif



IMG_4338.jpg


Sem prijel v roko. Iphone je prevelik in preširok, pa tudi pretenek za moje roke. Ga je težko "komot" držat.E51 (skoraj enak E52) ima žena in mi je pretenak.

3919663921_7d65612fbb.jpg


3919662779_eb097cae28.jpg



Pri N900 je obcutek, da je precej vecji ravno zaradi debeline in teze ...
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Eh, danes je niso dobili... čakam.

Kaj pa vem, sam sem bil zelo navdušen nad N97, potem pa sem malo počakal in videl, da to ni to (s prehodom iz E61i ne bi pridobil veliko razen touchscreena).
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Jaz sem kar navdušen nad telefonom. Motijo me le določene pomanjkljivosti, ki so programske narave. Vidim pa, da se na maemo.org razni entuziasti trudijo to stanje izboljšati. Najbolj katastrofalna je navigacijska aplikacija (OVI maps), ki zahteva obvezen prenos podatkov. Ne vem kaj so čarali in stvari niso uštimali tako kot je to narejeno pri symbian aplikaciji.

Drugače pa se kmalu obeta nova posodobitev, ki naj bi kar nekaj stvari izboljšala.

 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik trigga pravi:
Lahko prilepiš še kakšen screenshot (aplikacije, namizja...)?


SMS debata




Imaš lahko 4 namizja (trenutno, znajo pa guruji še kaj modificirat), ki si jih lahko nastaviš po mili volji.
Eno sem že prilepil, spodaj sta pa še dva. Zadnjega ne bom kazal ker imam na njem kontakte
smile-1.gif





Dodatno naložen ang-ang slovar.




Radijski sprejemnik.




Okence, ki se odpre ob kliku na polje kjer je ura, signal, baterija...

 
Nazadnje urejeno:

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
No takole, pa sem jo dobil
smile-1.gif

Prvi vtisi so super, sicer pa se s telefonom sele spoznavam...
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik Yurex pravi:
Torej ste zadovoljni z telefonom ???

jaz sem izredno zadovoljen. Res pa da nisem sprobal drugih "mašin" razen iPhona, ki pa mi nikakor ne sede.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik Yurex pravi:
Torej ste zadovoljni z telefonom ???

Jaz sem naredil prehod iz N95 k N900 in moram reči, da mi ni žal. Ima pač nekaj pomanjkljivosti, ker je nova stvar, a nič takega, kar se ne bi dalo uredii v prihodnosti.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik Yurex pravi:
Torej ste zadovoljni z telefonom ???

jaz sem izredno zadovoljen. Res pa da nisem sprobal drugih "mašin" razen iPhona, ki pa mi nikakor ne sede.

Miloš, v profilu imaš N97, lahko bi se malo razpisal o primerjavi z N900. Verjetno se bo našel kdo, ki bi ga to zanimalo. Recimo, kakšni sta po kakovosti tipkovnici, ohišji, drsnika ipd.
 
Nazadnje urejeno:

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Citat:
Uporabnik Yurex pravi:
Torej ste zadovoljni z telefonom ???
Jaz zelo. Deluje hitro, gladko. Sicer z ostalimi touch-i nimam izkusenj (z izjemo zeninega lg prada 2), ampak tega aparata se nekaj casa ne bom menjaval. Pri meni sta bila odlocilna faktorja za nakup sorazmeroma velik zaslon z dobro resolucijo in pa fizicna tipkovnica (pravzaprav nisem hotel telefona brez fizicne tipkovnice). Sicer zadeve malo sproti raziskujem, ampak zaenkrat sem zelo zadovoljen. Lahko ti ga samo priporocam.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik Yurex pravi:
Torej ste zadovoljni z telefonom ???

jaz sem izredno zadovoljen. Res pa da nisem sprobal drugih "mašin" razen iPhona, ki pa mi nikakor ne sede.

to bo pomota. Imel sem N95.

Miloš, v profilu imaš N97, lahko bi se malo razpisal o primerjavi z N900. Verjetno se bo našel kdo, ki bi ga to zanimalo. Recimo, kakšni sta po kakovosti tipkovnici, ohišji, drsnika ipd.