N900

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik Yurex pravi:
Torej ste zadovoljni z telefonom ???

jaz sem izredno zadovoljen. Res pa da nisem sprobal drugih "mašin" razen iPhona, ki pa mi nikakor ne sede.

Miloš, v profilu imaš N97, lahko bi se malo razpisal o primerjavi z N900. Verjetno se bo našel kdo, ki bi ga to zanimalo. Recimo, kakšni sta po kakovosti tipkovnici, ohišji, drsnika ipd.

To bo pomota. Prej sem imel N95.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
ksz

Mogoče ve kdo, kako bi N900 prepričal, da mi ne drži vzpostavljene podatkovne povezave ves čas? Pa ni težava v količini prenešenih podatkov, le baterijo kar dobro kuri (wlan veliko bolj kot gprs/edge, 3g imam izklopljen). Trenutno je rekord baterije okrog dva dneva (če bi šel gledat ure še manj).
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ta opcija trenutno ni možna. Delna rešitev je, da si nastaviš povezovanje na "always ask" in potem povezavo ročno izklapljaš, ko več ni potrebna.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Mah, saj itak vsake toliko valjam telefon po rokah, tako da lahko sproti pogledam, če je povezava vzpostavljena in jo prekinem. Samo zanimalo me je kaj je na stvari.
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Jaz sem sel iz N97 na N900 in moram recti, da je razlika opazna.

Razporeditev tipkovnice je sedaj klasicna (ceprov se jo moram zopet navadit, ker sem se navadil na N97 tipkovnico
bonk.gif
), pozna se da manjka se precej programov in funkcionalnosti.
Browser je fantasticen, videl sem ze da je nekdo naredil Adblock Plus port, kar pomeni da je to vse kar rabis.
Telefon je hiter, odziven, dela kot sus.

Telefon je cel cegu, in glede na to kaj sem prej uporabljal (N97, N95, N80, 9500, ...) stojim za tem. Se mene vcasih preseneti, kako debel in tezak telefon je.

Odkadar ga imam sta bila ze dva updejta, SW se updejta kot en program.

Se opomba - polnilci bodo vsi enaki v kratkem, najverjetneje tudi po svetu, zaenkrat je obvezno za EU, torej microUSB.

Zaenkrat lahko recem da je to to kar sem vedno hotel od telefona - da je se vse kaj drugega - dober zaslon, polna tipkovnica, polni root dostop (Symbian so cedalje bolj zapiral), itd... pac za geeke.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik trigga pravi:
ksz

Mogoče ve kdo, kako bi N900 prepričal, da mi ne drži vzpostavljene podatkovne povezave ves čas? Pa ni težava v količini prenešenih podatkov, le baterijo kar dobro kuri (wlan veliko bolj kot gprs/edge, 3g imam izklopljen). Trenutno je rekord baterije okrog dva dneva (če bi šel gledat ure še manj).

Preveri ali imaš v npr. Availabilty (v Gtalku, Skypu,Ovi... npr) status Online.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Kot sem omenil, jaz sem sel iz E61i. Razlika je enih 300 svetlobnih let. Cegu - hja, če mi ne bi dišalo, ga pač ne bi vzel. Raje imam konkretno zadevo v roki, ne pa majhen telefonček ki ga komaj najdem v žepu. Ampak to je samo moj princip.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Ne uporabljam nič od naštetega. Gmail imam sicer nastavljen, vendar se ne posodablja sam. Tudi widgeta za vreme nimam. Nekaj časa sem mislil, da ima mogoče vezo s fotoaparatom, ker sem imel vklopljen geotagging, ampak ni razlike. Nima veze, dokler mi zdrži čez dan je to vse kar potrebujem. Še en polnilec za avto bom nabavil, tako da je za rezervo ali pa če se igram z navigacijo in to je to.

Sem pa nekaj bral o močnejših baterijah, ampak bo baje tudi telefon še debelejši (govora je bilo o 2300 mAh baterijah).
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Extra atalogi za aplikacije še vedno ne delajo... je kaj znano, kdaj bo zrihtano? Rad bi poskusil zrihtat tole z mms-i.
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Aja, to sem videl
smile-1.gif


Extras-devel pa kljub geek pointom ne mislim namescat, vsaj zaenkrat ne, dokler ni nekega izi nacina za 100% format.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Ne vem kaj sem naredil, ampak zadnja dva dni mi je n900 nehala neprestano vzpostavljati povezavo z internetom. Baterija mi sedaj drži že drugi dan, pa je še vedno 50% kljub kar nekaj pogovorom in surfanja (sem pa dosledno po končanem surfanju prekinil povezavo).
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Odvisno. Jaz sem se naveličal predvsem Symbiana in če ne bi nokia ponudila kakšne druge platforme za pametne mobilnike, bi šel na android. Kakšne razloge za zamenjavo pa imaš?
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik trigga pravi:
Odvisno. Jaz sem se naveličal predvsem Symbiana in če ne bi nokia ponudila kakšne druge platforme za pametne mobilnike, bi šel na android. Kakšne razloge za zamenjavo pa imaš?

nekih zelo tehtnih razlogov nimam.bolj kot ne firbec.pri n97 me moti predvsem da nima toliko rama in dokaj počasen procesor,včasih deluje zelo hitro,včasih počasi,kakor ga prime...pri n900 pa me moti da še ni implementirane podpore za MMS,ni še navigacije ki mi včasih pride zelo prav.nekih posebnih 3rd party aplikacij ne uporabljam,PDF reader,pa office in Garmin, to je pa tudi to. bolj me vleče to,da če bi N97 menjal za N900 bi finančno profitiral,saj imajo N900 višje cene od N97.sem v resni dilemi
smile-1.gif
ali n900 pa mi mogoče ne bo všeč in bo spet potrebno menjati aparat,ali ostanem na N97 in čakam da popravijo Bug-e v SW-ju
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Ni pravega in napacnega odgovora. Jaz sem menjal iz N97 na N900 in zaenkrat mi ni zal. Sem v eni temi tudi malo vec napisal glede primerjave
smile-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik LaUros pravi:
Ni pravega in napacnega odgovora. Jaz sem menjal iz N97 na N900 in zaenkrat mi ni zal. Sem v eni temi tudi malo vec napisal glede primerjave
smile-1.gif

jaz pa sem imel potem priložnost probati N900 in me ni prepričala v to da bi zamenjal,edino kar mi je bilo pri N900 boljše je bil brskalnik in sama robustnost aparata,vse ostalo mi je bolj všeč na N97
smile-1.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
N97 nisem nikoli imel, sem ga sicer hotel nabavit ampak so bila mnenje po izidu zelo kilava, zato sem raje počakal. Sem jo pa parkrat držal v rokah. Če primerjam, mi je bolj všeč izgled N900. Tudi mehanizem za odpiranje tipkovnice. Razpored tipk je na n97 bolj domač, vendar se ga tudi na n900 po parih mejlih in postih na forumih povsem navadiš.
Symbian je tak kot je. Nekih bistvenih izboljšav po moje ne bo oziroma ne more biti. Sistem je pač z vsako naslednjo verzijo obsežnejši, naprave pa prešvoh. Če tu postaviš n97 in n900 bok ob bok... n97 je pilatus, n900 pa f16 (eurofighter ali pa f22 sicer še ne, ker nima original podpore za mms
tongue-1.gif
). Sedaj mi je še nekako uspelo, da se ne povezuje na internet ves čas ampak le ko to potrebujem in sem prepričan, da bo avtonomija kakšne tri dni. Čeprav ok, če ga vsak dan uporabljaš na polno, ti vsekakor zdrži od jutra do večera. V bistvu po mojih izkušnjah še največ elektrike popapca wlan.
Pa še ena o wlanu, ko sem že govoril o njem. Lovi znatno bolje kot E61i. Prej v sobi ni bilo šans, da bi karkoli delal preko wlana (telefon je omrežje sicer našel, če je imel dober dan se je tudi povezal, ko si hotel začet delat pa konec), medtem ko imam na n900 eno do dve črtici signala.
Všeč so mi zvočniki, kar dobro razbijajo. Tudi slušalka je dobra, na e61i sem imel ves čas do konca na glas, tu imam nekje na četrtini. Plus je tudi izhod za slušalke (n97 ne vem, če ga ima - ne da se mi iskati), tako da lahko aparat priklopiš na radio ali ojačevalec in špila. TV-out je tudi fajn dodatek (vendar ga še nisem preizkusil).

Fotoaparat sproducira dobre fotke. Vgrajeni fleš je super, skupaj z aplikacijo Flashlight ga lahko uporabljaš namesto luči, ko zmanjka elektrike - v naših krajih je to vsekakor dobrodošlo
smile-1.gif