Mleko da/ne?

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
777
195
43
Pol leta nazaj sem pa bral več člankov, ko naj bi bilo nepasterizirano kravje mleko baje zdravilno?
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Pri clankih je tko tko, za pozitvne zadeve (reklamiranje), je lahko vse placano. Sam postopek predelave, precej unici sestavo mleka in pol spet dodajajo dodatke. V splosnem, samo mleko brez predelave, zelo slabo prebavljamo. Narava je ze naredila, da je mleko za telkcke... edino pri mleku, je sir se dober, ampak spet odvisno kaksen.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
Pa jogurt je tudi okusen. Sicer pa vsakemu svoje. Čevapov, jogurta in sira ne dam :) Drugače pa sem na mleku gor zrasel (domačem) in sem še zmeraj živ.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Praktično že celo življenje če ne pijem mleka na 3 dni se mi prov lušta po njem.....in potem če je mrzel iz hladilnika lahko tud 1L za žejo spijem
smile-1.gif


BuLLshit ta članek

Podpis pod tole, sem isti
cheer.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
pa zarad chemtrailov, pa ker so bli cepljeni...
zmaga.gif


Da ne omenjam "zanesljivih analiz", ki so krožile pred nekaj desetletji o tem, kako PARADIŽNIK zanesljivo povzroča raka...

Tale z mlekom in mesom pa se vsekakor uvrsti med prvih 10 v kategoriji "100 največjih bedarij na svetu"
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Mogoče so mislil prekomirno pitje mleka škoduje, ker ko sem ga v času debelosti tud 2-3 litre spil s 20 žlicam kakava in 20 žlicami cukra sem s*al ko vidra.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Mogoče so mislil prekomirno pitje mleka škoduje, ker ko sem ga v času debelosti tud 2-3 litre spil s 20 žlicam kakava in 20 žlicami cukra sem s*al ko vidra.
Vsega preveč škoduje, kaj pa si mislil. ..še sexat ni dobro preveč, kaj praviš?
cool-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Mleko tukaj nima veze. V prekomernih količinah je namreč vse škodljivo...
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
"Kravje mleko vsebuje 80% kazeinskih beljakovin, ki jih clovesko telo ne prebavi" :S:S:S
- Clovesko materino mleko jih vsebuje 40%

Pa to ce se laktaza generira pri rojstvu (doloca jo gen) se ne pomeni, da clovesko telo ne more laktoze presnavljati v monosaharide celo zivljenje.

Skratka, ceu clanek je mocno eksponenciran, noben ne bo umrl zarad tega, zdravo pa res, da ni najbolj
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Fora je, da ko beremo članke o čemerkoli, na kar se malce bolje spoznamo, vidimo, da novinarji nimajo pojma. Saj ga tudi ne morejo imeti prav o vsem.

Čemu potem verjeti članku o prehrani, ki je najverjetneje prav tako en slabo preveden copy/paste zmazek, kot večina ostalih?
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Minil so cajti (vsaj v Sloveniji), ko so novinarji stvar raziskovali do dna, in sami spisali
smile-1.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Sicer za druge ne vem, ampak sam odkar sem crtal meso/mleko, zdaj nenazadnje sir se mi je zdravje precej izboljsalo. Ze dolgo ni vec bolecin v trebuhu, o kaksni driski pa ze dve leti ne. Je pa res da sem bolj ali manj, 80% bio hrane (vecino sami predelamo) + filter za vodo. Treba je upostevat, da zivali pred zakolom dajo vse zivo, od steroidov do ne vem cesa, samo da bi bi bilo vec mesa. In pol so se aditivi v oznaki Exxx, ko pogledas na netu kaj je ta aditiv in se zgrozis da je to dejansko strup ali morebiti aluminij, ki so ga dovolili uporabljati. Sicer so tudi naravni adativi, ampak ga bolj malo uporabljajo.
Da nisi ti tisti tip iz Pobrežja v Mariboru, ki mi je enkrat razlagal, da se izogiba vsem živilom, ki vsebujejo Exxx, tudi tistim, ki so popolnoma naravni (E300, celotna skupina E160 ipd).
Vmes med pogovorom pa je spil dva pira in skadil kar nekaj čikov.
bonk.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Sicer pa glede na vse trende, ki jih drugi narekujejo za dandanašnje eko froce (pika na i je seveda kao škodljivo kravje mleko, ki so ga predniki sicer pili že stoletja), je na podlagi modernih analiz najboljše za moderne eko bio froce, da jih futramo samo z juhami iz vrečke, ki vsebujejo le izbrane sestavine iz ekološke pridelave, pa polivinil špagete, ki jih pripravlja najboljši italijanski kuharski mojster, ter seveda vse zdrave jedi, ki jih izdatno začinimo s knorr zelenjavno kocko.

Seveda je pa obvezno vsaj enkrat tedensko it v McDonaldsa na McNuggetse in Coca Colo.
zmaga.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Praktično že celo življenje če ne pijem mleka na 3 dni se mi prov lušta po njem.....in potem če je mrzel iz hladilnika lahko tud 1L za žejo spijem
smile-1.gif


BuLLshit ta članek

Podpis pod tole, sem isti
cheer.gif

Star sem 32 in odkar pomnim spijem vsak dan vsaj 0.5 litra mleka na dan. Od srednje šole dalje, ga samo za fruštk spijem toliko.
V življenju sem 3x zamudil v službo, pa še to ne bi, če bi šel takoj, ko sem vstal. Tako je pa stvar navade, prvo fruštk, potem pa dalje.

Glede na članek, bi moral biti star 200 let...
hysterical-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.463
113
Lej dreka od članka se v ničemer ne bo jemalo za referenco.
Lahko pa daš link do kakšne konkretnejše študije
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Telicki vejo, zakaj ne pijejo mleka vec, ko ga ne rabjo :p
Mal za hec
smile-1.gif


Sicer pa, kot sem se naucil (verjetno bi kak medicinc vec povedal), pa mal tehnicno povezal par tez v clanku...
Kravje mleko ima 3x vec fosfatskih proteinov kot clovesko mleko. Ti proteini napajajo aminokisline, zato se nivo pH v krvi poveca.
Scitnica zato sprozi hormon za izlocanje kalcija iz kosti zaradi uravnavanja alkalnosti, ki se ne nadomesti s tistim, ki pride
z mlekom notri.
Kravje mleko ima sicer nekajkrat vec kalcija kot clovesko, vendar je obenem tudi najtezje absorbirani mineral (le-ta se ze v zelodcu vecino spremeni v soli, ki gredo v dvanajsternik), ce pa cloveku se primanjkuje vitamina D, pa tud preostali kalcij ne gre nikamor (razen na wc
smile-1.gif
D vitamin namrec pomaga z energijo pri absorbciji.
Sicer je pa tudi to, da pise na mleku da ima dodan kalcij, zgolj marketing (kalcij kot prehranski dodatek, ki se ga
dobi, je namrec kelatiran, in zato omogoca absorbcijo).

Presnovo sicer ne poznam najbolje, ker me bolj zanima nevrologija (za hobi), je pa kalcij eden najpomemnejsih elementov,
pa sm mal papanje tud studiru
smile-1.gif