Meja

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.650
6.508
113
Dokler časa bo ogromno Slovencev imelo dol vikende in ostalo nepremičnino in premičnino, to ne bo v slovenskem interesu. To Hrvati dobro vedo in zato se izživljajo.
Tudi vsi vi, ki dopustujete pri njih, podobno sodelujete pri tem sranju.
Sam že precej let ne hodim na dopust na Hrvaško, pa se meni osebno ni tam nikoli nič slabega zgodilo. Videl pa sem neprijaznost, nesramnost in primitivnost na vsakem koraku. Tako v Istri kot v južni Dalmaciji.
Pred nekaj leti sem se službeno vračal iz Beograda in pri Zagrebu sem zavil na bencinsko črpalko. Ko sem tankal, slišim kako nekdo nekaj zmerja in *****. Opazil sem, da gleda mene in nekaj momlja čez Slovence in da smo mu ne vem kaj ukradli. Vprašal sem ga kaj bi rad in potem je odpeljal. Predvideval sem, da je bil eden tistih, ki jih je nategnila Ljubljanska Banka, a pacient se je spravil name.
Skratka, od mene Hrvaška dobi € samo, ko plačam cestnino na poti v Srbijo in naprej. Sam jih ne maram preveč, zato se jih tudi izogibam.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Če bi bilo v moji moči, bi pa storil naslednje:

1. Vprašal bi jih, če se strinjajo s stanjem na dan osamosvojitve. Odgovor jasno ne.
2. Vprašal bi jih, če se strinjajo na dan pribl. leta 1970 (meja do Mirne). Odgovor jasno ne.

Potem bi čez ceste na vseh mejnih prehodih v Istri zabetoniral visok zid. Razlog: leta 1970 je bila meja na Dragonji. Kasneje na vrhu hribčka (proti Umagu) do leta 1991. Na prošnjo za začasno postavitev je prišla do vznožja. Kasneje še nekaj metrov bolj na slovensko stran. In zdaj se to smatra meja.
Torej, ker se vsa leta meja stalno premika na slovensko ozemlje, priznavajo pa nobene meje, smo pač s tem zaščitili vdiranje na naše ozemlje.
Ko pa bi pristali na stanje ob osamosvojitvi, podpisali pri vseh mogočih mednarodnih instancah, po potrebi še pri vraču v afriki, bi pa počasi razmislil o umiku zidov. Drugače pa, če je trajalo 24 let in se ni naredilo nič, lahko tako ostane naslednjih 24 let.

Če bi pizd.li, kako daleč naokoli čez Kočevje mora Italian do Istre bi jim rekel, kako daleč bi imel šele čez Madžarsko.
grims-1.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Si slisal njihovega sodnika?
Hotel so nam vzet del morja in boril sem se proti. Cas je da izdtopimo.

Kle je vse jasno.

Jaz bi jim morje dal. Prepovedal ali pa obiral za prehod drzave.


Ja ampak a si videl, da je tem butljem slovenskim vseeno za vse skupaj? Pa tem kretenom v naši državi je čisto vseeno glede tega, niti mal patriotizma nimajo! Res si ne zaslužimo te države, brezveze da jo imamo. Državo imaš zato, da si ponosen nanjo, jo braniš, si vesel da jo imaš. Tukaj je pa narodu vseeno če nam bo sosed vzel en kvadratni meter, glavno da se gremo lahko na njegov travnik sončit.

Brezveze, prodat državo in konec. Aja sej res, sej to se že dogaja, firme se že prodajajo, zemljo že leta kradejo, jezik se pa tudi že iztreblja.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Uglavnem hrvaška bo tolikokrat v postopku, dokler en postopek ne bo dodelil vse zahteve njim. Takrat bodo lepo na silo postavili mejo tja in naši tepčki bodo samo lepo jecljali in se delali da delujejo v prijateljskem duhu. zato ker je torej vse izgubljeno se ne mislim s tem več obremenjevat. hrvaška je v bistvu nad evropo, nad Haagom, nad Brusljom, nad 'Bečom' in nad bogom pravzaprav. Vsi ostali pa se morajo pokoriti in prilagoditi. tko bom reku, ejbeš tako državo, ki ne zna niti zagovarjati svoje suverenosti, kaj šele braniti. slovenija v političnem smislu me je razočarala do konca.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Včeraj na TVju sem po celem tednu poročanja, kako bo sabor to in sabor ono... pa ali izstop, pa al mora karhel odstopit al ne... slišal prvi relevantni komentar: kaj se ga hrvaška gre, da prisluškuje suvereni državi znotraj iste skupnosti!?? Že samo za to bi jih morali od "zgoraj" malo ohladit...

Sicer pa... če slovenc ne bi bil hlapec in bi se obnašali malo po južnaško, bi meli zdej debato, ali bo šla meja na Rijeko ali na Pulo
grin1.gif
Kakšen piranski zaliv, lepo vas prosim...

lp

Po slovensko se reče Reka in Pulj.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ajde, pojdite mladci do IJ-ja, naj vam potala uniforme (nekateri jih že imajo, ampak samo za domobranske proslave) in marš na mejo. Pa dol paradirajte, ne samo po zgoraj omenjenih proslavah in gostilnah kasneje..napred-marš vojska
grims-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Včeraj na TVju sem po celem tednu poročanja, kako bo sabor to in sabor ono... pa ali izstop, pa al mora karhel odstopit al ne... slišal prvi relevantni komentar: kaj se ga hrvaška gre, da prisluškuje suvereni državi znotraj iste skupnosti!?? Že samo za to bi jih morali od "zgoraj" malo ohladit...

Sicer pa... če slovenc ne bi bil hlapec in bi se obnašali malo po južnaško, bi meli zdej debato, ali bo šla meja na Rijeko ali na Pulo
grin1.gif
Kakšen piranski zaliv, lepo vas prosim...

lp

Tudi mene zanima, zakaj je takšen molk, kdo je prisluškoval.

Kdo je bil?

Ker to je škandal in afera, ne ona dva amaterja na telefonu
467716-post_slo.gif

Seveda, to je afera, ker prisluškujejo tujim politikom.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Paravomo (sds, JJ) ni za izključiti, glede na to, da so prisluhi iz stacionarnega telefona v Slo.

Janša - Sanader sta stara kolega, ki sta odgovorna med drugim za dogovarjanje incidentov v zalivu.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Paravomo (sds, JJ) ni za izključiti, glede na to, da so prisluhi iz stacionarnega telefona v Slo.

Janša - Sanader sta stara kolega, ki sta odgovorna med drugim za dogovarjanje incidentov v zalivu.
vse je možno..
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.573
2.422
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Paravomo (sds, JJ) ni za izključiti, glede na to, da so prisluhi iz stacionarnega telefona v Slo.

Janša - Sanader sta stara kolega, ki sta odgovorna med drugim za dogovarjanje incidentov v zalivu.
vse je možno..

Se drugega ni za pričakovati....
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Rop je bil za izdajanje tajnih podatkov, kazen 10k eur.
Janša ga ni tožil zaradi obrekovanja (in vemo da zelo rad toži) !
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Govorim o tem, da se je zgoraj namigovalo, da je Janša spustil ven tajne posnetke, ko pa je to npr. delal Rop in ne Janša.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Si slisal njihovega sodnika?
Hotel so nam vzet del morja in boril sem se proti. Cas je da izdtopimo.

Kle je vse jasno.

Jaz bi jim morje dal. Prepovedal ali pa obiral za prehod drzave.

ravno ta stavek "hoteli so nam vzeti" kaže na to, da se s Hrvati zlepa ne bo dalo nič zmenit. Niti ne ob posredovanju tretje osebe (arbitražo so ves čas zahtevali Hrvati).
Arbitražno sodišče ne bo nikomur nič vzelo in nikomur nič dalo, bo le (upajmo) končno določilo čigavo je kaj.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
955
113
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
leta 1970 je bila meja na Dragonji. Kasneje na vrhu hribčka (proti Umagu) do leta 1991. Na prošnjo za začasno postavitev je prišla do vznožja. Kasneje še nekaj metrov bolj na slovensko stran. In zdaj se to smatra meja.

In kdo bi na slovenski strani leta 1991 to lahko preprečil? Aja, saj je bil (oz. sta bila) preveč zaposlen(a) z švercanjem orožja... Pa sta bila raje tiho, ker bi ju hrvati potunkali...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Hrvati se igrajo s podalpskimi hrvati k macka z misko.

V sloveniji ni enega doraslega njim.
Poglejte kdo je bil franjo.
Kdo gotovina
Kaj je oluja
Kako so deloval v bih
Kako so nabrisal muslimane
Kdo je sanader
Kdo je ta danasnja

Pol pa primerjajte z milanom, janezom, tinetom, kahlom.

Ze 91 so lepo izkoristili slovence.

Glede dopustov. Vsak je tam kjer mu oase. Ce men sede na hrvaskem nisem izdajalec. Celo nic slabega ne vidim v tem, da grem jaz dol na dopust, oni pa da gor ne morejo.
Tko k wc. Ovde seres, tamo nosi voda. Zdej si pa zamisli, da ti greznico vrze cez skoljko v bajto. Ni kul, ne. Pa vseen mamo wc vsi. Kle serjemo in pazimo, da ne pride gor.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Ajde, pojdite mladci do IJ-ja, naj vam potala uniforme (nekateri jih že imajo, ampak samo za domobranske proslave) in marš na mejo. Pa dol paradirajte, ne samo po zgoraj omenjenih proslavah in gostilnah kasneje..napred-marš vojska
grims-1.gif

Kaj pa vaša silna Dražgoška vojska? Vsako leto nekaj prdite tam po Dražgošah.....sedaj pa 0....
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
To dam softiju prav, nehite že nabijat s temi proslavami. Kot da ma to kake veze s temi piækicami v politiki danes in današnjo mejo.

Nazaj na TOPIC!!



Torej kdaj gremo gradit 3m zid na meji s hrvaško?


Resnična zgodba in rešitev problema s hrvati danes:
Citat:
Frane Milčinski - Ježek je še v komunističnih časih rekel; Na Kolpi je treba postaviti zid in na njemu majhno lino skozi katero bi hrvatom čestital za novo leto. Za to je dobil par mesecev aresta.
Ko se je vrnil iz zapora in so ga spet vprašali, ali si je premislil glede tega kaj bi morali narediti na Kolpi, je odgovoril; Še tisto lino bi bilo treba zazidat !!!