Slabša sezona na Hrvaškem?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.022
5.728
113
blizu močvirne prestolnice
Romzi jest5 in kalbo. Škoda da ste tako zaplankani. Če desc ne more zdržati do naslednje pumpe potem ni moški. Zakaj pa sem se obregnil, zato ker v vseh temah govori o delavskih pravicah, ko pa se je šlo za njegovo visočanstvo, je grozil DELAVCU. Sedaj, če ne kapirate to ni moj problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.481
3.118
113
Sj lahko v flaše sčijo v svojem avtomobilu.
Ne pa da imajo primitivne izpade pri delavcu Petrola.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.481
3.118
113
Če bi bili vi normalni ne bi imeli primitivne izpade da se boste poscali pred vrati stranisča petrola. Problem je ker ne dojamete kaj delate.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Mene pa zanima, kaj na to porečejo domačini. Imajo za njh dvojne cenike? Ker veliko je krajev, kjer je samo ena trgovina in ta z cenami kot si rekel, 100% več kot v Varaždinu.
Smo šli v nakupovalni center v Starigrad (blizu trajekta), pa v eno trgovino v centru Starigrada (v obeh primerih Tommy), bil sem tudi v supermarketu v mestu Hvar (Konzum), pa v vseh trgovinah v Vrboski (Konzum, Studenac), v trgovini v Jelsi (mislim da Tommy), pa v trgovini v kampu (ta je bila logično še najdražja)... Povsod so približno iste cene (pol kune gor dol). Nisem načrtno hodil od trgovine do trgovine, ampak takrat, ko sem/smo bili v določenem kraju, smo tudi nakupili določene zadeve.

Pred tremi leti, ko sma bila nazadnje na Hvaru, so bile cene nekje tam tam z našimi cenami, kar je pa letos, je pa absurd. Je pa tudi veliko domačinov v teh trgovinah, kaj si mislijo, pa ne bi vedel...

V Varaždinu sem za dva sendviča (pol pariškega kruha in večja štručka, cca 20 dag tirolske in 3 rezine sira), 1,5 litra vode Rommerquelle in 1,5 litra njihove "ore" od Vindije plačal 23 kun (dobre 3 €).
Jbg, ni se nama dalo it v gostilno (ali pa je bila zraven podzavest iz dopusta), pa sma izbrala trgovino... :zardelalter:
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Je bilo pri nas tud tako, zdaj nam(a) je pa dopizdilo, kar seveda nima nič s Hrvaško.
Naslednji dopust je planiran samo štart in cilj, vse vmes pa ....
Najin tudi, obvezno z motorjem... Pa imava destinacij, načrtovanih za vsaj 7 let - Korzika, Sardinija, zahodna obala Italije, Grčija vsaj 3x (sever, Peloponez, Jonski otoki...), francoska obala, francoska celina, v planu sta tudi Bolgarija in Romunija, tudi kaka nemorska destinacija....
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Danes Terme 3000 Moravci. Radenska pol litre je 2€. Preračunano na litersko flašo je 4€. 1,5 literska je preračunano 6€. Pa je samo navadna voda. Po ceniku :fredi:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Romzi jest5 in kalbo. Škoda da ste tako zaplankani. Če desc ne more zdržati do naslednje pumpe potem ni moški.
Škoda za koga? Zate? Kakšen pa naj bi bil po tvoje nezaplankan kleni kristjan? Ajde, izkašljaj se. (mimogrede, "ajde" je Turškega izvora, a to pomeni da sem
turkofil? :oops1:).
Pa prosim da mojih hčerk ne imenuješ desc, ker je milo rečeno neokusno.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
8888: Neumnost je, da bi za osnovno človeško potrebo človek v 21-tem stoletju moral trpeti pol ure, ker si je neka firma, ki je dobila (ali izsilila) koncesijo na elitni lokaciji, izmislila, da njihovo storitev lahko plačaš samo z evrskimi kovanci. In to v času, ko se je tudi javna uprava uklonila in omogoča plačevanje s karticami.
Ni nobene potrebe, da to zagovarjamo. Če že kasirajo, čeprav so v neki geografski poziciji monopolisti, bi morali realno vrednost in z vsemi uradno priznanimi plačilnimi sredstvi v Sloveniji. Naj postavijo menjalne avtomate, kjer s kartico kupiš kovance.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
ce bi folk lepo wc uporabljal in jih nebi zlorabljal za svoje fetise bi bilo se danes odklenjeni. tko pa jih obiskujejo taki svinjakarji, k mislijo da je cistilka tam samo zato da bo za njimi spucala njihovo svinjarijo. in s takim bz kompliciranjem se ognejo takih posameznikov, zal so pa zraven tudi nedolzni...
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri in McGiver

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
V Varaždinu sem za dva sendviča (pol pariškega kruha in večja štručka, cca 20 dag tirolske in 3 rezine sira), 1,5 litra vode Rommerquelle in 1,5 litra njihove "ore" od Vindije plačal 23 kun (dobre 3 €).

Pa dobr no, Varaždin je hrvaška vukojebina. Tudi pri nas je Mercator v Halozah in Beli krajini pol cenejši kot na Gorenjskem ali na Obali.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pa dobr no, Varaždin je hrvaška vukojebina. Tudi pri nas je Mercator v Halozah in Beli krajini pol cenejši kot na Gorenjskem ali na Obali.
No ja, med vojno je bil severozahodni del Hrvaške najbolje stoječ, ker ni bilo nobenih bojev in ovir za posel. Bi prej rekel, da je vukojebina 90+ % hrvaške obale kot Varaždin. Res pa je, da je treba primerjavo narediti pozimi in ne poleti.
Pri nas pa bi prej rekel, da je ve večjih mestih v trgovini ceneje kot nekje v manjših naseljih. Konkurence je med trgovci vseeno kar nekaj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Romzi jest5 in kalbo. Škoda da ste tako zaplankani. Če desc ne more zdržati do naslednje pumpe potem ni moški. Zakaj pa sem se obregnil, zato ker v vseh temah govori o delavskih pravicah, ko pa se je šlo za njegovo visočanstvo, je grozil DELAVCU. Sedaj, če ne kapirate to ni moj problem.
O tem, kdo od naju je zaplankan bi se dalo razpravljat.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
ce bi folk lepo wc uporabljal in jih nebi zlorabljal za svoje fetise bi bilo se danes odklenjeni. tko pa jih obiskujejo taki svinjakarji, k mislijo da je cistilka tam samo zato da bo za njimi spucala njihovo svinjarijo. in s takim bz kompliciranjem se ognejo takih posameznikov, zal so pa zraven tudi nedolzni...
A tisti, ki vržejo v avtomat 50 centov, pa po defaultu ne svinjajo?