Lj. obvoznica

erikson

Guru
25. avg 2007
21.487
5.488
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
V torek sem imel opravek v centru (pri MNZ) in sem rekel: grem na P+R in z Busom. Vse ok, parkiral na Viču, kupil za 1,2 eur parkirnino in dve karti in počakal šestico. Zapletlo se je ko se je bus približal centru in se je začelo "puzenje". Skupni čas potovanja: Vrhnika-Vič: 14 minut, Vič-Center: 45 minut. Dosti bolje bi naredil če bi šel pakrirat v Tivoli in potem peš v mesto.
Za v službo pa itak ni dvoma: z avtom se porabi 15-20 minut, z Busom pa:uro petnajst. Proble je v tem da ni "krožne" linije in moraš v center tudi če se pelješ samo recimo z viča na Brdo.


Vrhnika - Ljubljana

Koda:
Vrhnika 	4:51 	5:02 	5:22 	5:42 	6:02 	6:17 	6:32 	6:47 	7:02 	7:22 	7:47 	8:17 	8:47 	9:17 	9:47 	10:17 	
Ljubljana 	5:20 	5:38 	5:58 	6:18 	6:38 	6:53 	7:08 	7:23 	7:38 	7:58 	8:23 	8:53 	9:23 	9:53 	10:23 	10:53

Medkrajevni iz Vrhnike do glavne avtobusne je sicer 35 minut.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Citat:
Uporabnik Filipides pravi:
Tud eko cone (ali pa cona, saj Ljubljana ni tako velika) bi bile super, stari dizli z oblaki saj, ki jih spuščajo v zrak, nimajo v mestu kaj počet.
Novi pa, vidimo, tudi ne
evil.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
To 35 minut je ob sobotah in nedeljah ko je prazna cesta. Ob delavnikih ob konicah je pa potovalni čas 50-60 minut. Kot že napisal odhod iz Vrhnike 7:02, je v Lj okoli 8.00. Hvala za tak javni prevoz.
10.gif


Super bi bilo, da bi šel ob konicah iz PR Vrhnika po AC do LJ. V tem primeru ga sigurno uporabim. Tako pa PR sameva in je s takim režimom obsojen na propad.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.191
2.424
113
v lokalni ostariji
sass no moj vir pravi drugače. je pa najbrž vprašanje kdaj hodita na vlak;)

inkvizitor sej boš dobil bombončka če boš priden... vem da taki mali otročički kot si ti rabijo še veliko nežnosti in pozornosti... ampak boš morda enkrat odrastel.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Je bilo že predlagano, da bi uvedli krožno linijo po obvoznici, pa so rekli, da zaradi CPP/zakonodaje mestni avtobusi ne smejo voziti po obvoznici, nekaj v tem stilu. Ker jim je omejena najvišja hitrost, ne smejo na hitro cesto ali avtocesto, če se prav spomnim.

Btw, naprimer v torek je LPP na nekaterih linijah imel tudi po eno uro zamude, ker se je promet v centru zabasal in niso busi prišli ven iz centra. (Da bi poslali kak dodaten bus, ki bi štartal na neki točki izven centra in nadaljeval po standardni trasi, jim je očitno kvantna fizika.)

Kako s takim prevozom hodiš na šiht, ne vem, ker sem jaz po eni podobni epizodi pol leta nazaj skor pristal na disciplinski in od takrat se mi j*** za LPP in zagovornike javnega prevoza.
 
Nazadnje urejeno:

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Se popolnoima strinjam s teboj. Javni prevoz je potrebno korenito spremeniti in ga narediti uporabnikom prijaznega. Uvesti hitre linije, posodoniti linije ki vozijo na P+R. Zlasti te morajo biti hitre. Ta LPP je ena srednja žalost
sprasujem se.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.389
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Se popolnoima strinjam s teboj. Javni prevoz je potrebno korenito spremeniti in ga narediti uporabnikom prijaznega. Uvesti hitre linije, posodoniti linije ki vozijo na P+R. Zlasti te morajo biti hitre. Ta LPP je ena srednja žalost
sprasujem se.gif

Deloval bi čisto dobro, če bi spravili avtomobile iz Ljubljane. To lahko naredijo čez noč, če bi hoteli, in bi rešili vse prometne probleme in še javni promet bi bil hiter.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.125
55
48
122
Ljudem iz Brezovice se pomoje najbolj splača (če gledamo javni prevoz), iti na vlak. Vzameš mestno vozovnico za 2.20€ in se neomejeno voziš po ljubljanskem območju cel dan.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Kot sem že napisal...rade volje začnem uporabljati javni prevoz, ki bo hiter.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
Je bilo že predlagano, da bi uvedli krožno linijo po obvoznici, pa so rekli, da zaradi CPP/zakonodaje mestni avtobusi ne smejo voziti po obvoznici, nekaj v tem stilu. Ker jim je omejena najvišja hitrost, ne smejo na hitro cesto ali avtocesto, če se prav spomnim.

Btw, naprimer v torek je LPP na nekaterih linijah imel tudi po eno uro zamude, ker se je promet v centru zabasal in niso busi prišli ven iz centra. (Da bi poslali kak dodaten bus, ki bi štartal na neki točki izven centra in nadaljeval po standardni trasi, jim je očitno kvantna fizika.)

Kako s takim prevozom hodiš na šiht, ne vem, ker sem jaz po eni podobni epizodi pol leta nazaj skor pristal na disciplinski in od takrat se mi j*** za LPP in zagovornike javnega prevoza.

Ravno to da moraš skoraj vedno v center je največja bedarija. Saj nekje se da prečkati, samo ostalo je pa večinoma vse po principu "zvezde". Moja mora recimo če hoče iz P+R stožice do davčne (pri žalah) najprej z enim busom do Bežigrada in nato na drugo stran ceste in nazaj z drugim busom do žal. Za 2,2km se tako porabi 21 minut (v idealnih razmerah), kar je hitrost pešca.

Kakšna "pametna" krožna proga bi prišla zelo prav, recimo na naslednji relaciji: dimičeva-kajuhova-hradeckega-ižanska-hladnikova-cesta v mestni log-tbilisijska-viška-cesta na brdo-pot za brdom-brdnikova-večna pot-vodnikova.

Zelo prav pa bi prišla tudi malo "ožja" krožna po notranjem ringu: Bleiweisova-Tivolska-Masarykova-Njegoševa-Roška-Karlovška-Zoisova-Aškerčeva

Če bi bil še pod gradom P+R, bi bilo pa že kar kičasto.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.584
8.919
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Se popolnoima strinjam s teboj. Javni prevoz je potrebno korenito spremeniti in ga narediti uporabnikom prijaznega. Uvesti hitre linije, posodoniti linije ki vozijo na P+R. Zlasti te morajo biti hitre. Ta LPP je ena srednja žalost
sprasujem se.gif

Deloval bi čisto dobro, če bi spravili avtomobile iz Ljubljane. To lahko naredijo čez noč, če bi hoteli, in bi rešili vse prometne probleme in še javni promet bi bil hiter.
Glede na veleume, ki jih pišeš, verjetno poznaš načrt, kako naj bi že to zgledalo?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.584
8.919
113
V bistvu ne, sploh pa ne na tvoj način, prepoveš pa je, ker nekak mi ni tri ure na dan za zagonit po busih in vlakih. Če pa predstaviš plan, kako bi se dalo to čez noč naredit, pa na dan z besedo. Bo šlo?
Če si pa še na mamini joškici, in živiš v centru si pa seveda predstavljam, da ti ni jasno, kaj se dogaja izven tvojega balončka.

Ljubljana brez avtomobilov je brez da se zamenja komplet infrastruktura javnega prevoza velika utopija, oziroma veliko sanjaštvo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
sass no moj vir pravi drugače. je pa najbrž vprašanje kdaj hodita na vlak;)

moj vir sedi v pisarni zraven mene in pravi, da tvoj vir nima pojma, ali pa ne zna vozit hitreje kot 50
smile-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Se popolnoima strinjam s teboj. Javni prevoz je potrebno korenito spremeniti in ga narediti uporabnikom prijaznega. Uvesti hitre linije, posodoniti linije ki vozijo na P+R. Zlasti te morajo biti hitre. Ta LPP je ena srednja žalost
sprasujem se.gif

Deloval bi čisto dobro, če bi spravili avtomobile iz Ljubljane. To lahko naredijo čez noč, če bi hoteli, in bi rešili vse prometne probleme in še javni promet bi bil hiter.
Glede na veleume, ki jih pišeš, verjetno poznaš načrt, kako naj bi že to zgledalo?
barikade na vse vpadnice? to se da naresti čez noč. migranti pa naj pustijo avto, kjer pač želijo.
sicer pa da ne bomo samo filozofirali. moj predlog je, da se na vseh vpadnicah zgradijo parkirne hiše P+R, prevoz do centra pa se uredi s potniškimi kombiji, ki peljejo direkt do centra - brez ustavljanja. ureditev zelenega vala, da zjutraj pelje v smeri proti centru, popoldne pa iz centra. postavitev indukcijskih zank v čim več semaforiziranih križišč, da so prometni intervali čim bolj izkoriščeni. uveljavitev pravila, da je na določenih preglednih križiščih dovoljeno zavijati desno tudi pri rdečem semaforju. šele nato pa uvajanje ekskluzivnega pasu na vpadnicah samo za javni promet (avtobusi in potniški kombiji)
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.191
2.424
113
v lokalni ostariji
Sass moj vir pravi da tvoj vir nima pojma in da on vedno hitreje pride z vlakom kot avtomobilom. hmm
smile-1.gif



drugače pa uvedba eko nalepk, itd itd možnosti je veliko samo ne bo kaj preveč pripomoglo... prvsa stvar ki bi definitivno pohitrila avtobuse je vstop na vseh vratih... ne da se v bus gužva narod čež 1 vrata... ter pasovi rezervirani samo za bus...

 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Ravno to da moraš skoraj vedno v center je največja bedarija. Saj nekje se da prečkati, samo ostalo je pa večinoma vse po principu "zvezde". Moja mora recimo če hoče iz P+R stožice do davčne (pri žalah) najprej z enim busom do Bežigrada in nato na drugo stran ceste in nazaj z drugim busom do žal. Za 2,2km se tako porabi 21 minut (v idealnih razmerah), kar je hitrost pešca.
za 2,2 km je pač preproste neumna, če ne gre raje peš ali s kolesom.
do 4km je po mestu kolo z naskokom najhitrejše.