Norc v bmw-ju

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Preberi še 1x, kaj sem tam napisal. Tam sta oba bedaka.
In vožnja blizu za ritjo sama po sebi ni road rage - to postane, ko uni zadaj začne noret, besno signalizirat, se zaganjat proti spredaj vozečemu ipd. Če enakomerno vozi na premajhni razdalji, to ni rpad rage, ampak premajhna varnostna.
 

izbrizgan

Pripravnik
18. avg 2013
89
0
6
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Preberi še 1x, kaj sem tam napisal. Tam sta oba bedaka.
In vožnja blizu za ritjo sama po sebi ni road rage - to postane, ko uni zadaj začne noret, besno signalizirat, se zaganjat proti spredaj vozečemu ipd. Če enakomerno vozi na premajhni razdalji, to ni road rage, ampak premajhna varnostna.
Ne se delat nedolžnega! Ko se te le malo sprovocira hitro pride prava plat na dan. Na vprašanje zakaj oba si takoj prešel zgolj in samo na Pežo, tako kot že mnogokrat v preteklosti v podobnih primerih.

Sedaj pa malo bolj natančno preberi kaj piše:
"Any person who chases another motorist
- or shows intimidating
- and/or bullying towards another road user can be charged with predatory driving , a serious offence that can leave the culprit in jail for up to 5 years. Offenders can also be fined A$100,000 and disqualified from driving, regardless of whether or not he or she intended to harm the victim physically. If the predatory driving results in a physical assault or harm, and/or the victim's car was intentionally damaged, penalties can be much more severe. "

O tem avstralskem primeru sem pisal že pred leti in to ravno zaradi tailgatinga. Namerna vožnja tik za ritjo je seveda "chasing" in/ali "intimidating" in nikakor ni samo en navaden prekršek. Prekršek je nekaj kar narediš zaradi nevednosti, malomarnosti ali brezbrižnosti, vožnja na meter za ritjo pa je seveda naklepno dejanje in hudo ogrožanje varnosti, kar ti in tebi podobni sploh ne dojamete.
To je povsem enako kot bi ti kdo prislonil pištolo na glavo. V tem primeru te nekdo ogroža s kilogram težkim nevarnim orožjem, v drugem pa s tono in pol težkim nevarnim orodjem. Ampak grožnja je v obeh primerih enaka; strežejo ti po zdravju and/or življenju.

Američani, avstralci in angleži so to že dojeli, ostala evropa bolj tako tako, vzhodoevropejci pa sploh ne.
 
Nazadnje urejeno:

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
V mnogih primerih sta oba pojma povezana: torej nekdo, ki nekomu vozi 10 cm za ritjo pogosto zganja tudi road rage (ie hupa, krili z rokami itd.). Če pa je nekdo zamišljen, nepreviden, nepozoren pa govorimo o premajhni varnostni razdalji.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Road rage prej zacne zganjat tisti spredaj, ki ima nekoga na riti....ker ga kar naenkrat nervirat zacne, da mu je en cist za ritjo. Umaknit se je pa tazadnja, ki mu pade na misel. Vse drugo prej.
 

izbrizgan

Pripravnik
18. avg 2013
89
0
6
Ne, ne na avtocesti ali hitri cesti. To še v mestu ne moreš opravičiti.
Bistvo road rage pa ni manifestiranje z rokami in/ali jezikom, pač pa dejanja, ki jih nasprotna stran oceni kot zastrašujoča in ogrožujoča.
In to je keč!
 

izbrizgan

Pripravnik
18. avg 2013
89
0
6
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Road rage prej zacne zganjat tisti spredaj, ki ima nekoga na riti....ker ga kar naenkrat nervirat zacne, da mu je en cist za ritjo. Umaknit se je pa tazadnja, ki mu pade na misel. Vse drugo prej.
Pejt še enkrat nazaj prebrat, ker se mi res ne ljubi vsakemu šiznjencu vsakič sproti razlagat abecedo!
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
No, če nek ata vozi zamišljeno in vzdržuje premajhno varnostno razdaljo, potem ne moreš govoriti ravno o road ragu.

Ne, bistvo road rage je beseda +rage+.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.372
9.803
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik izbrizgan pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Preberi še 1x, kaj sem tam napisal. Tam sta oba bedaka.
In vožnja blizu za ritjo sama po sebi ni road rage - to postane, ko uni zadaj začne noret, besno signalizirat, se zaganjat proti spredaj vozečemu ipd. Če enakomerno vozi na premajhni razdalji, to ni road rage, ampak premajhna varnostna.
Ne se delat nedolžnega! Ko se te le malo sprovocira hitro pride prava plat na dan. Na vprašanje zakaj oba si takoj prešel zgolj in samo na Pežo, tako kot že mnogokrat v preteklosti v podobnih primerih.

Sedaj pa malo bolj natančno preberi kaj piše:
"Any person who chases another motorist
- or shows intimidating
- and/or bullying towards another road user can be charged with predatory driving , a serious offence that can leave the culprit in jail for up to 5 years. Offenders can also be fined A$100,000 and disqualified from driving, regardless of whether or not he or she intended to harm the victim physically. If the predatory driving results in a physical assault or harm, and/or the victim's car was intentionally damaged, penalties can be much more severe. "

O tem avstralskem primeru sem pisal že pred leti in to ravno zaradi tailgatinga. Namerna vožnja tik za ritjo je seveda "chasing" in " intimidating" in nikakor ni samo en navaden prekršek. Prekršek je nekaj kar narediš zaradi nevednosti, malomarnosti ali brezbrižnosti, vožnja na meter za ritjo pa je seveda naklepno dejanje in hudo ogrožanje varnosti, kar ti in tebi podobni sploh ne dojamete.
To je povsem enako kot bi ti kdo prislonil pištolo na glavo. V tem primeru te nekdo ogroža s kilogram težkim nevarnim orožjem, v drugem pa s tono in pol težkim nevarnim orodjem. Ampak grožnja je v obeh primerih enaka; strežejo ti po zdravju and/or življenju.

Američani, avstralci in angleži so to že dojeli, ostala evropa bolj tako tako, vzhodoevropejci pa sploh ne.

Ne morem verjeti, da se z jurisom tokrat popolnoma strinjam. Tailgating JE nasilje in bi kot tak moral biti tudi obravnavan. Enostavno ne moreš nenaklepno, nenamenoma nekomu priti pri 130 km/h pol metra za rit. Enkrat sem bil že priča nesreči kolone zaradi močno prekratke varnostne razdalje na prehitevalnem pasu, še sam sem se zaletavčkom komaj izognil. Štirje zelo razbiti avti so bili končni rezultat. Enostavno ni izgovora, da se komu mudi itd., za varnost vseh v prometu je treba skrbeti ne glede na okoliščine.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Še enkrat: road rage ima poudarek na 'rage' - večina voznikov na AC vzdržuje premajhno varnostno razdaljo - ob jutranjih špicah poteka promet na obvoznici 100 km/h, med avti ni več kot 2 m. Torej samo premajhna varnostna razdalja ne more biti road rage. Lahko pa je element road raga.
 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Pol metra my ass... Konkretno na tem videu re razdalja med vozili večja, kot medosna...
Za alter je road rage podobno kot za policijo neprilagojena vožnja razmeram na cesti... Skratka, vse...
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Če te voznik pred tabo frustrira in ga želiš na vsak način prehiteti - potem je to road rage. Če pa si nepreviden, utrujen, voziš v jutranji konici, kjer nihče ne vzdržuje varnostne razdalje - potem pa 'vzdržuješ premajhno varnostno razdaljo'.
 

izbrizgan

Pripravnik
18. avg 2013
89
0
6
Slabo opazuješ in meriš. Razdalja med zadnjo Pežojevo osjo in prvo Merđotovo je približno enaka medosni, to je 2,5m. Merđo vozi bolj levo, naj te to ne zavede! Če odšeteješ oba previsa je to cirka 1m med plehom !!!
Pri 100 km/h je to 0,036 sekunde !!! Veš koliko je to? Cirka NIČ!
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
In ce ti nekdo tko vozi za ritjo, a se mu nebi umaknil? Jaz se mu z lahkoto...me nic ego ne boli, kot tebe ocitno.
grin1.gif
 

izbrizgan

Pripravnik
18. avg 2013
89
0
6
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Sej je jasno vidt, da tist pek v belem avtu guzvo dela....
Prav zelo jasno se vidi, DA JO NE! Vzdržuje minimalno sekundno varnostno razdaljo do vozila pred njim in vozi Z NAJVEČJO MOŽNO HITROSTJO, to je natančno toliko kot vozilo pred njim.
 

izbrizgan

Pripravnik
18. avg 2013
89
0
6
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
In ce ti nekdo tko vozi za ritjo, a se mu nebi umaknil? Jaz se mu z lahkoto...me nic ego ne boli, kot tebe ocitno.
grin1.gif
Če mi nekdo tko vozi za ritjo ali prisloni pištolo na čelo, potem potegnem svojo pokalico in ga ustrelim, predenj on mene.
evil.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
A potem ni pol metra?
bonk.gif

Razdalja med vozili je večja, kot medosna mece... Pa ne zagovarjam voznika mece, niti voznika pižoja, samo mersko skalo za tvoj ribiški meter delam...
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik izbrizgan pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
In ce ti nekdo tko vozi za ritjo, a se mu nebi umaknil? Jaz se mu z lahkoto...me nic ego ne boli, kot tebe ocitno.
grin1.gif
Če mi nekdo tko vozi za ritjo ali prisloni pištolo na čelo, potem potegnem svojo pokalico in ga ustrelim, predenj on mene.
evil.gif

Verjetno poticko v hlace spustis in klices policijo ter cmizdis.
evil.gif