Lj. obvoznica

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
http://www.lpp.si/sites/defaul...em_prometu_.pdf

tle gledam....

Tole je pa za Dunaj:

http://www.wienerlinien.at/eportal2/ep/channelView.do/pageTypeId/66526/channelId/-46642

za 365€.

http://www.wienerlinien.at/eportal2/ep/channelView.do/pageTypeId/66526/channelId/-46648

...zdej pa vse te cene primerjaj z Ljubljani in Dunajem.
wink-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Kaj hudiča je narobe s to naso obvoznico. Vsak dan stojim v koloni pa nima veze v katero smer se peljem.
Prejle zjutraj po valu 202 da se stoji od rudnika proti jaršam. Grem v drugo smer pa spet stojim ko [cenzura].
Z obvoznico ne kaj dosti. Z ljudmi pa marsikaj.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
to zato, ker jih po zahodni usmeri navigacija, pot je krajša za 2 km kot čez golovec
te kurce vzhodnjaške tranzitne bi blo itak treba prefukat skoz avstrijo pa nej jodlarje mal usmrajajo in bremzajo
cheer.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Mesečna je 37 €. Ne vem, kaj ti gledaš. Letna je za ta denar prenosna, kar na Dunaju ni. Mesečna na Dunaju je skoraj 50 evrov.

Je pa bus okoli centra počasen, se strinjam, sploh zdaj ko zaradi velikopoteznih nepotrebnih krancljanj Šerifa in pribočnikov razkopavajo Slovensko cesto.

Bus je uporaben samo zunaj obvoznice. Znotraj obvoznice si še s peciklom bistveno hitrejši. Ko sem še delal v centru sem imel 10km s kolesom v eno smer, pa ni bilo variante, da se vsedem na trolo. Ko pa sem vozil s Ciaotom, bi bilo pa verjetno še na 45km razdalji hitreje...

Trole v LJ so neuporabne, če nimaš točno pred vrati postaje, pa točno pred ciljem končne postaje, brez prestopanja, pa še to ne vedno.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.192
2.426
113
v lokalni ostariji
seveda si hitrejši ker bumbarji tipa "deci kompresije" in ostali hodijo z avtom v center... ko bo večljudi hodilo z busom bo tudi promer hitreje stekel....

bi bilol zanimivo da začne zoki uvajat "eko" nalepke... pa da vidmo potem koliko migrantov bo še hodilo s starimi jajčki v center;)
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
vem da sem. so mi že drugi povedali. ampak hvala za pohvalo vseeno.

ti pač nisi...

saj bo.... kupi letno vozovnico za lpp pa bo bolje

mogoče če se boš pelu 2 postaje ja...

LPP gre isto počasi no, sploh če delajo kje kaj
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.192
2.426
113
v lokalni ostariji
ne, ker je moja mamica že prestara.

no upam, da te ob 16h pridejo iskat v vrtec. da ne bo tvoja mamica kregana... bosta šla z avtobusom ali te pride iskat stric taksist? morda "dunajski kočijaž!?
 

Filipides

Pripravnik
20. jun 2014
129
2
18
No saj, če smo iskreni, se v zadnjem desetletju spreminja veliko. Parkomati - ni takega parkirnega kaosa kot prej in se da parkirplac za potrebe opravkov celo dobit, P+R, nekatere enosmerne, zastonj prestopanje na LPP, BicikeLj, stojala za kolesa, pešcone... to je tisto, kar mi v tem trenutku pade na pamet. Kolesarjev je biiiistveno več kot včasih, če se ne motim, pa tud LPPju število potnikov raste. Saj bo. Tud eko cone (ali pa cona, saj Ljubljana ni tako velika) bi bile super, stari dizli z oblaki saj, ki jih spuščajo v zrak, nimajo v mestu kaj počet.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Ogromno jih dela v centru ali bližnji okolici, z vlakom si tam iz obrobja mesta v 10 minutah, pol pa še malo peš. Pa vendar se raje gužvajo z avtom in bentijo čez drago parkiranje.

@darjan, zjutraj ni nikoli 30+, drugače pa imam vedno jaz v ruzaku za preoblečt, če grem s kolesom, je le 12 km v eno stran. Ampak tega recimo ne zastopim, zakaj bi se recimo iz Zasavja vozil z avtom delat v center LJ, ali pa Škofljice, Domžal, Brezovica, pa je takih olala
jaz sem se nekaj časa vozil iz zasavja v LJ z vlakom. in je zgledalo nekako takole: 5 minut do avtobusne, 25 minut z lokalnim avtobusom do železniške postaje, do 15 minut čakanja na vlak, 45+ minut do LJ in potem še 15+minut peš ali z avtobusom do faksa. skratka slabi dve uri v eno stran. z avtom sem bil v manj kot 1 uri od vrat do vrat, dokler se je še dalo (brezplačno) parkirati okoli faksa.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
soulman žalostno da sprejemete take delovne pogoje. ampak v proizvodnje itd je načeloma en urnik, red... ker če ni reda ni nič... in če je red se ve da se dela od 7 do 15 vsak dan. če je smena se pa tudi ve od kdaj do kdaj... da bi bilo pa tako dinamično pa je bolano...

zgolj kot zanimivost:

iz domžal si z vlakom v lj (črnuče) v 15minutah. z avtom vsaj 30 minut.

troal je malo zoprna se strinjam. ampak kdor dela v centru in ima blizu železnico je neumnost se vozit s svojim avtom... pol pa jamrat da ni parkingov itd itd...

eh ja...

drugače pa prvi dan boš na biciklu švicu, ko se boš 1 teden vozil (in dobil kondicijo) švical več ne boš!
to pa ni res. sodelavec je doma v domžalah in do ježice hitreje pride z avtom, kot z vlakom
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
danes je bil karambol.

preveč ljudi se vozi z OS avtomobili na šiht namesto z vlakom, busom...

ko je vse tako urejeno, na voljo, a ne?

pomoje bi marsikdo z veseljem uporabil javni prevoz, če bi bil urejen, ne pa da čakaš 1 uro prej in 1 uro kasneje od službe pa ti gre cel dan za minimalca.

Ce si na minimalcu, si na kolesu....ne pa z avtom na obvoznici.
bonk.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Js mam isto, 2 uri v eno smer z vlakom, dom/sluzba. Z avtom pa 25 min, ce ni ksn pacient stale naredu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Lpp bi moral narediti krozno voznjo po obvoznici. V obe smeri. Postaje na glavnih vpadnicah (kje bi jih naredili na izvozih/uvozih je drugo vprašanje. Tako bi v 20 minutah moral biti iz celovske (pri obovznici) na rudniku. (postaje dunajska, btc, zaloska, dolenjska)