Kje ste, gniloba novodobna ...

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Recimo, da sem se sprijaznil sam s seboj, da potrebujemo čas za odraščanje. Torej 200 let.
tongue-1.gif


Obenem je pa dejstvo, da smo bili kot Slovenija leta 91 že kar prilagojeni Evropi - Ok, oba veva, kako in kaj, vendar smo zaradi trapaste politike po tem "strašansko padli". Ta politika je pa bila nastavljena 91. leta, v času DEMOSa, da je jasno! In da se ne bi kdo kje izgovarjal!
10.gif


Danes imam pa na vratih berača!

Če greste gledati zgodovino mojih postov, bi našli že okoli 2007 moje pripombe in strahove - pa nisem noben Nostradamus! Samo pošteno bi rad živel.
tongue-1.gif
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.175
113
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Citat:
Uporabnik wilburxxx pravi:
Sedaj smo točno tam, kjer so hoteli in plačevali Ameri in Šfabi, da so razbili Jugo.

A bejž no bejž. Češkoslovaško so tudi razbili pa poglej kje je Češka danes. Še Slovaška je pred nami.

Kje je pa Poljska?
Vzhodni Berlin?


ne serite s to Jugoslavijo, dost je blo tega komunizma

Aja, kje pa so češka, slovaška in poljska? Pojma nimaš, klamfaš samo tisto kar ti paše, in primerjaš boljše od tam z slabšim pri nas.
In ne trgaj stavkov iz konteksta, ker boš isti kot tvoj šef plagiator, falsifikator, osamosvojitelj...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
... da vam ušesa navijem!

Tisti, ki se tule oglašate glede preteklosti, ala Stardec, Stieber, Dsf, Osmica, ... prokleti konzervativci!

Pravkar je bil na mojih vratih berač!
shocked-1.gif
, ki je ponujal neke ročne izdelke, da bi kaj zaslužil za golo življenje.

Za 'golo življenje' je v Sloveniji zelo dobro poskrbljeno, kdor trdi drugače ali laže ali pa nima pojma o tem področju. Problem je le tedaj, ko nekdo noče priznati okolici, da mu gre za nohte - od tu tudi pridejo zgodbice o 'lačnih otrocih v šoli'...s tem, da vsak, ki vsaj malo pozna zadeve, dobro ve, da ima otrok brez porblema vse obroke v šoli zastonj, le starši morajo do socialne delavke z ustreznimi papirji.

Če citiram enega od ljubljanskih (bom uporabil tvojo terminologijo) beračev...''kdor v Ljubljani umre od lakote, je bedak.'' Pa ni treba nič prosjačiti po ulici, da je človek oblečen, sit in ima streho nad glavo. Torej golo preživetje v Sloveniji ni problem. Ni.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Katero tekovino?

Ne bom se delal buteljna, ker to niti približno nisem - saj sem jaz tisti, ki delam denar tej prekl. državi!
V tisti "tekovini", ki si jo omenil, beračenja ni bilo!!! Pravzaprav se je čisto vse delovanje navezovalo ravno v to dejavnost, da beračenja ne bi bilo!

Sramota prekleta, novodobna! (in starodobna, kar dokazuje, da nas zgodovina nič ne izuči)

Ne govori neumnosti, 'klošarjenja' je bilo kolikor hočeš, res pa je, da so se izvajalci precej bolj skrivali, saj jih je milica pobirala in vozila na prenočevanje za rešetke...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
trditi da v enem sistemu ni beracev je cista bedarija. beraci so vedno in povsod.vedno se dolocenemu procentu ljudi zalomi v lajfu, in se odlocijo za beracenje.

kot pravi stibr, jest tud mislim da pri nas ni tako hudo.

Tisti ki je prisel na vrata, ga malo povprasaj kaj si misli o zivljenju in sluzbi, pa bos takok videl, da je vecinoma sam kriv da je tam kjer je.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.654
6.510
113
Da se ne boste zjokal tukaj. Demz naj raje pove, koliko je dal temu "beraču"? Da pa danes ti kvazi berači fehtajo po bajtah, se ima pa zahvaliti tistim, ki jih je volil vsa ta zadnja leta.
Nabijem vas na kuratz, vse te berače in jamrače. Ljudje v SLO naj se naučijo, da mora vsak zase poskrbeti. Najlažje je fehtat po bajtah in se delati reveža.
Pred parimi dnevi sem prišel iz Španije, konkretno Andaluzije. Tam je teh fehtačev na vsakem koraku dovolj. Sedijo pred trgovino z napisom, da ima 2-3 otroke, da je že 3 leta brez dela itd... Sedi s posodico v roki cel dan pred trgovino in čaka, da mu ljudje vržejo kakšen cent.
Spomnim se človeka, ki sem ga večkrat opazil, na kolenih, invalid, imel prste deformirane na roki. Vsaj dan je klečal na ulici v peš coni, v turističnem kraju in prosjačil. Naslednji dan, ko sem šel zjutraj v pekarno, pa sem ga srečal, nekaj 100m stran, v kafiču. Človek pil jutranjo kavo, kadil in telefoniral.
Zato ne bluzi ti tukaj z nekimi berači. Tisti, ki res nimajo so doma, delajo itd...
Imam občutek, da si bil nalit, ko si pisal tole jamranje. Petek, dan za metek.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.741
6.348
113
Mene zanima kje se je skrival do danes, ko je (ocitno prvic) srecal beraca. In pol histericen izliv custev. Kasneje izvemo da je ta clovek celo nekaj prodajal. Lepo, lahko bi samo sedel nekje in cakal da pade kak evro.

In pol v ihti (se pod vtisom da je srecal beraca), dobesedo preklinja soforumase. Ce bi bil normalen forum bi ga dali za par dni na hladno pa naj v kalvzuri premisljuje o beracih. Da obstoj reveza povezes z ljudmi, ki pac razmisljajo drugace, ti more ornk v glavi prebijat.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Praviš, " izliv čustev".
Še enkrat, kot sem že nekje na začetku povedal: to ni bil cigan! Bil je slovenec, 40. let, torej v najbolj plodnem življenjskem obdobju. Takrat je človek najbolj produktiven.
Naša država pa dovoljuje, da se gredo taki ljudje berača - nekateri pa to tule celo zagovarjate, kot da je v redu!
shocked-1.gif


Hec je, da se zares lahko vsakemu v življenju zalomi. Usoda pač.
Vendar imamo državo, ki jo vzdržujemo zaradi nekaterih principov. Eden od njih je prav človeško dostojanstvo, torej pravica do dela in dostojnega plačila zanj. Nič več, in nič manj ni potrebno!

Če država noče poskrbeti za svoje ljudi, - jo naj gleda klinc!
10.gif

In če bi bilo še enkrat leto 91, je veliko vprašanje, če bi še enkrat nesel svoja jajca tja, na tnalo.
tongue-1.gif
Saj zame ni bilo tako hudo, je pa izpadlo hudo za nekaj naših, kjer se zopet vidi visokost naše države. Pustili reveža na 400 evrih in postelji -" naj ga čim prej vrag pobere, da ne bomo imeli problemov več z njim!"

Še enkrat, vrag naj vzame tako državo. Upam, da nama ne bo treba prosjačiti po bajtah, tako kot temu danes. Tebi in meni.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

In še to, Apollo,

Zakaj imam oz. vzdržujem državo?
Naprimer :

- da me brani pred turki (že nekaj sto let jih ni več)
- da me brani pred kakršnim koli nezaželjenim vpadom (vidimo sami, kakšna smejurija je tale naša šengenska meja!
hysterical-1.gif
)
- da me varuje pred tatovi ( me ne, saj so me indijanci obkradli za vrednost 80.000 evrov, kriminalisti so jih našli, senat obsodil, škoda pa je ostala tam kjer je, celo več, jaz sam sedaj plačujem življenjske stroške tega indijanca v arestu in njegove sqwo s 15 otroki, sami šolanimi novimi indijančki
uf-1.gif
)
- da imam zdravstveno preskrbo ( da, če si jo sam samoplačniško pokrijem, sicer bom čakal na dobro voljo zdravstvenega mehanizma mimogrede nekaj let
rolleyes-1.gif
). Po defoltu plačujem za to nekje 18% od plače! (To je skoraj 1/ 5 !!!)
- da imam urejeno šolanje za otroke ( stalno nosim denar tja, vendar Ok, našim otrokom vse najboljše! ko se bodo pa primerno izobrazili, bodo pa šli na šiht v Ameriko, Nemčijo, ... (vstavi poljubno), ki niso popolnoma nič prispevale za njihovo šolanje!

- zato da imaš ti kot nek javni uslužbenec plačo.

Eee, počasi se mi dozdeva, čedalje bolj se mi svita, še najbolj mi je logično, in v glavnem sploh se mi v glavi najbolj poklaplja, torej sem precej prepričan, da je zadnja postavka tista !
grims-1.gif


Stanje kot ga imamo trenutno, dokazuje, da bi bilo ceneje si organizirati in plačati par varnostnikov in pravnikov, torej imeti privat svojo mini družinsko državico! Vi, ki vas pa plačujem okoli 65% od vsakega dohodka, si pa najdite delo kjer hočete! Da vidimo potem, kako bo z beračenjem!
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.032
5.733
113
blizu močvirne prestolnice
Ti si čuden patron, zadnjič si grozil Stardecu, danes pljuvaš čez mene, glasuješ pa za lds bando. Grem staviti, da si drnovšku lezel v rit tako kot danes cerarju..
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Glasoval nisem za nikogar, že od 95. leta dalje. Zaradi preprostega spoznanja, da moj glas nikjer čisto nič ne hasne!

Glede včerajšnjega pripetljaja z beračem me pa ima, da bi šel v grmovje odrezat čisto tanko šibo in čakat v Ljubljano pred parlament. Vsak ki bo šel skozi vrata noter ali ven, jih bo s tisto šibo dobil po tazadnji.

17758-icon_confused.gif
hmm, najbolje da urežem kakih 15 šib!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.921
5.461
113
Iz tega tvojga posta se da razbrat da si pravi perverznež
smile-1.gif


BDSM...dominacija...pa take pa te tud?
tongue-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.921
5.461
113
Aia pa da ne bo pomote....sprasujem za prjatla
hysterical-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.421
113
v lokalni ostariji
kameleon a ti bi BSDM? ni čudn da una ni hotela da ji "zavore" pogledaš....
smile-1.gif


v glavnem, berači so bili tudi včasih. so klošarji pač fehtal za litr vina... sedaj imaš pa en kup profi beračev kateri so pač pogruntal da je dnar če se smilijo... ampak to je druga zgodba.

ni problem lustracija. težava je v pohlepu. enostavno so pohlepni posamezniki pokradli kar se pokrasti je dalo. ker so dajalai ljudstvu so ljudje to dovoljevali. no sedaj koje balon počil pa jok in stok... z dej so pa krivi komunajzerji, domobranci, krščanarji... dejte dejte... kriv je pohlep...
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Glasoval nisem za nikogar, že od 95. leta dalje. Zaradi preprostega spoznanja, da moj glas nikjer čisto nič ne hasne!

Glede včerajšnjega pripetljaja z beračem me pa ima, da bi šel v grmovje odrezat čisto tanko šibo in čakat v Ljubljano pred parlament. Vsak ki bo šel skozi vrata noter ali ven, jih bo s tisto šibo dobil po tazadnji.

17758-icon_confused.gif
hmm, najbolje da urežem kakih 15 šib!
Ajd bodi frajer pa to tudi naredi, lahko je nabijat iza računalnika, te bo mahony osebno prišel iskat...