Kje ste, gniloba novodobna ...

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Pedri!
10.gif
Naj še na vaša vrata potrka nekdo, lačen, brez svetlobe v očeh, ... z nekim lastnim izdelkom v roki,
13.gif

V nekaj letih ti na vrata ne bodo samo trkali ampak verjetno tudi kradli, grozili, ropali, bognedaj tudi posiljevali in morili ljudje katere tvoj Cerar spušča v Slovenijo samo zato, ker naj bi bili begunci.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.921
5.461
113
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.

Ti še kej ni jasno?

Ce te sedajle bere kak NOB si jutr s cepinom po piskru in v jama stabo
tongue-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

A se vi zavedate, da je ta človek na mojih vratih poteptal ves svoj ponos, dostojanstvo, ki mu je bilo položeno ob rojstvu, ...
... in prodajal nek svoj izdelek, kičast itak in za nobeno rabo (
crazy1.gif
, kaj naj z njim?), da bi dobil dinar za večerjo - sebi, svoji familiji, ...

Sorry, zadeva me je pretresla in nikakor si ne želim te usode. Sploh pa ne, ker smo tako dolgo delali ravno v tem cilju!
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.175
113
Sedaj smo točno tam, kjer so hoteli in plačevali Ameri in Šfabi, da so razbili Jugo. In sedaj se nam ti plačanci ponujajo kot neki osamosvojitelji pa še neki bi radi lustrirali... Če je kdo zrel za lustracijo so ravno ti, prodane duše, ki bi še kar naprej neki krale. Metek u glavo prvemu ki ga najdejo z prsti v marmeladi, pa bo vsak naslednji fajn razmislil če se splača.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

V milo mater da res!
Samo pogledaš v njegove prazne oči in imaš zadosti!

Prekleta država, zakaj jo sploh živimo!??
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Osnovno vprašanje: Kaj država je?

Odprem novo temo?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
jaz bi pa lustriral vse, ki mislijo drugače kot jaz. potem ne ni bili le "druga švica", kaj, švicarji bi se hodili učiti k nam
 

nik88

Pripravnik
28. maj 2015
231
0
16
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
A se vi zavedate, da je ta človek na mojih vratih poteptal ves svoj ponos, dostojanstvo, ki mu je bilo položeno ob rojstvu, ...
... in prodajal nek svoj izdelek, kičast itak in za nobeno rabo (
crazy1.gif
, kaj naj z njim?), da bi dobil dinar za večerjo - sebi, svoji familiji, ...

Sorry, zadeva me je pretresla in nikakor si ne želim te usode. Sploh pa ne, ker smo tako dolgo delali ravno v tem cilju!

Zadnjič jem v lokalni gostilni, skoraj prazna, saj so že počasi zapirali in tla ribali. Pa se sliši cingljanje zvončka nad vhodnimi vrati, vstopi ženička, zavita v ruto in slabše ohranjena oblačila, gleda milostno natakarja in ga ponižno prosi če je kaj ostalo, da ne bi stran metali.
Natakar naprej dela svoje delo,nekaj mrma pa odkimava. Takrat ženička mene pogleda....tiste njene oči...kot da bi bile že dolgo časa mrtve, kar streslo me je. V sekundi sem bil čisto zbegan in v šoku, edino kar sem uspel narediti da ji dam dva pakirana kosa kruha ki sem ju dobil zraven enolončnice. Ženska so se tak oči zasvetile, kot otroku ki gleda sladkarije v božični izložbi. Se mi zahvali in odide.
Upam da jo še kdaj srečam, a ji bom naslednjič vsaj topel obrok kupil, res prav težko je to gledati, ko človek še svoje dostojanstvo zastavi, da bi le dobil nekaj za pod zob.

Žalostno, da sploh do tega prihaja. Glede na gospodarske tredne in padec moralnih vrednot pa mislim da bo tega vedno več.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
... da vam ušesa navijem!

Tisti, ki se tule oglašate glede preteklosti, ala Stardec, Stieber, Dsf, Osmica, ... prokleti konzervativci!

Pravkar je bil na mojih vratih berač!
shocked-1.gif
, ki je ponujal neke ročne izdelke, da bi kaj zaslužil za golo življenje.

V dno duše me je sram, samemu pred seboj, , da sem to doživel, saj smo celo življenje posvetili ravno temu, da bo človeško življenje v naši državi dostojno.

Prekleti buzeranti, samo oglasite se še kje v kakršni koli debati okoli tabelih, rdečih, plavih, črnih ... (dodaj poljubno!)
10.gif
Se popolnoma strinjam.
Kapitalizem je vse zayebal. Državi so kapitalisti pobrali denar za socialne programe - jaz bi kapitaliste, torej lastnike podjetij še bolj obdavčil - oziroma bi kar nacionaliziral podjetja. Qurc gleda razne "podjetnike" in "sp"-je; vse bi jim vzel- vse kar so zaslužili, so zaslužili z izkoriščenjem zaposlenih in z utajo davkov. Banda podjetniško-kapitalistična.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik wilburxxx pravi:
Sedaj smo točno tam, kjer so hoteli in plačevali Ameri in Šfabi, da so razbili Jugo.

A bejž no bejž. Češkoslovaško so tudi razbili pa poglej kje je Češka danes. Še Slovaška je pred nami.

Kje je pa Poljska?
Vzhodni Berlin?


ne serite s to Jugoslavijo, dost je blo tega komunizma
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Ejga pojdi do Gattota da ti da artcnije, tvoje stanje je alarmantno !
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Osnovno vprašanje: Kaj država je?

Po definiciji učbenika na Pravni fakulteti iz leta 1993 (predmet Pravoznanstvo):

"Država je prisilna organizacija, ki s pomočjo vojske in policije vzdržuje vladajoči razred na oblasti".
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
... da vam ušesa navijem!

Tisti, ki se tule oglašate glede preteklosti, ala Stardec, Stieber, Dsf, Osmica, ... prokleti konzervativci!

Pravkar je bil na mojih vratih berač!
shocked-1.gif
, ki je ponujal neke ročne izdelke, da bi kaj zaslužil za golo življenje.

V dno duše me je sram, samemu pred seboj, , da sem to doživel, saj smo celo življenje posvetili ravno temu, da bo človeško življenje v naši državi dostojno.

Prekleti buzeranti, samo oglasite se še kje v kakršni koli debati okoli tabelih, rdečih, plavih, črnih ... (dodaj poljubno!)
10.gif
Se popolnoma strinjam.
Kapitalizem je vse zayebal. Državi so kapitalisti pobrali denar za socialne programe - jaz bi kapitaliste, torej lastnike podjetij še bolj obdavčil - oziroma bi kar nacionaliziral podjetja. Qurc gleda razne "podjetnike" in "sp"-je; vse bi jim vzel- vse kar so zaslužili, so zaslužili z izkoriščenjem zaposlenih in z utajo davkov. Banda podjetniško-kapitalistična.

Tako je! Če sta Vegrad in SCT lahko poslovala brez davkov, zakaj ne bi še mi, podizvajalci!
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Kot rečeno naj me trajno babajo pa bo, itak je kapotu jasno zakaj me noče !
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Osnovno vprašanje: Kaj država je?

Po definiciji učbenika na Pravni fakulteti iz leta 1993 (predmet Pravoznanstvo):

"Država je prisilna organizacija, ki s pomočjo vojske in policije vzdržuje vladajoči razred na oblasti".

grin1.gif


Torej neka hunta...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

- Uf, nisem to mislil. Ciljal sem na našo državo, od 91. leta dalje, ki se dejansko tako nekako obnaša.

To ni država, ki smo jo takrat gradili!
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
... da vam ušesa navijem!

Tisti, ki se tule oglašate glede preteklosti, ala Stardec, Stieber, Dsf, Osmica, ... prokleti konzervativci!

Pravkar je bil na mojih vratih berač!
shocked-1.gif
, ki je ponujal neke ročne izdelke, da bi kaj zaslužil za golo življenje.

V dno duše me je sram, samemu pred seboj, , da sem to doživel, saj smo celo življenje posvetili ravno temu, da bo človeško življenje v naši državi dostojno.

Prekleti buzeranti, samo oglasite se še kje v kakršni koli debati okoli tabelih, rdečih, plavih, črnih ... (dodaj poljubno!)
10.gif
Se popolnoma strinjam.
Kapitalizem je vse zayebal. Državi so kapitalisti pobrali denar za socialne programe - jaz bi kapitaliste, torej lastnike podjetij še bolj obdavčil - oziroma bi kar nacionaliziral podjetja. Qurc gleda razne "podjetnike" in "sp"-je; vse bi jim vzel- vse kar so zaslužili, so zaslužili z izkoriščenjem zaposlenih in z utajo davkov. Banda podjetniško-kapitalistična.

Tako je! Če sta Vegrad in SCT lahko poslovala brez davkov, zakaj ne bi še mi, podizvajalci!
Vsi podjetniki ste isti - izkoriščate delavce in ne plačujete davkov.
Vse je treba podržaviti, tako kot je bilo včasih