Kateri pralni stroj?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
V Sloveniji smo seše kaj večjega kot je BB potopili popolnoma mirnega srca. In to potopitev bomo Slovenci se desetletja plačevali.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
ksz...

Zna kdo povedat da ne letim vse naokoli kje dobimo dovodno cev za vodo za pralni stroj Bosch....če vzamem univerzalno bo ok. In kje to prodajajo? Mi je znanec montiral cev, medtem ko sem nekaj drugega čaral in jni dal ven varovala ter tako pritegnil na pipo da se je plastnični navoj uničil...se zgodi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
V murski soboti. Upam da si kje iz primorske
mogoce jo dobis tudi tu
pa etisove trgovine tudi zagotovo,merkurji,najbrz tudi bau.
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
A lahko pogledas kdo servisira pri bas bloomberg? Uvazal je bb.

Nimam pc da bi gledal in argumentiral jar govorim.

Bb ce potone bo prodano ime brez vsega.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik softi pravi:
A lahko pogledas kdo servisira pri bas bloomberg? Uvazal je bb.
Nimam pc da bi gledal in argumentiral jar govorim.
Bb ce potone bo prodano ime brez vsega.
V minuti sem našel dva serviserja, ki imata na svojih straneh napisano, da servisirata tudi Bloomberg aparate. Ko boš za računalnikom, lahko enako narediš tudi sam, da ne bom komu delal brezplačne reklame.

Pa zapenjaš po nepotrebnem glede BB in njegovega propada: kdo ti pa za katerokoli drugo slovensko (ali tujo) firmo garantira, da se bo obdržala? Marsikatero zveneče ime iz preteklosti je propadlo, je pa neumno, da trobiš samo glede BB. A pol v Merkurju, Mercatorju in ostalih trgovinah tudi nič ne kupiš, ker se lahko enako potopijo?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Razen Softija ni nihče predlagal konkretnega modela...

Imam Gorenje Wa60.5 star kakšnih 8 let. In so krtačke na motorju pri koncu. Tudi ležaj bi bil počasi potreben menjave. In kolebam ali popraviti obstoječega ali pač kupiti novega.
200eur+/- ni težava, če to pomeni boljšo kvaliteto in varčnost pranja.

Hvala

Sem sel v lokalno trgovino in niso imeli na zalogi gorenja, ki ga je predlagal Softi. (Točno ta model so mi tudi drugot predlagali kot ok izbiro). In potem sem zavrtel nekaj stevilk serviserjev... VSI so predlagali popravilo. Pa ne za to ker bi služili na meni ampak, ker obstoječi model je še kovinski in lahko vse menjuješ in popravljaš po želji.

In sem šel po nove krtačke in ležaje. Vse skupaj pod 80€ in dve urci dela.
Zadeva spet deluje mirno, tiho,... Žena pa tudi zadovoljna ker je namesto novega pralnega stroja pač dobila za božička iphona
smile-1.gif
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Prav si se odločil.Ker to kar danes delajo je klump od klumpa.Plastične kadi...ki te po garanciji stane pol novega stroja,ko ti pride ležal menjat serviser...itd

Ta serija,ko jo maš ti,pa boš lahko vedno menjaval sam ležaje...in bo držalo dlje kot pa ta današnji klump,ki drži od petka če do sobote zjutraj ko je treba najbolj prat...
smile-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Bb sva povezala z Beko. Zato o tem.

In kaj ima BB tukaj veze? Ja ima Beko distribucijo, katero pa lahko prevzame nekdo drug in s tem tudi druge servise. Beko je že v Slo tako močan (kaj šele globalno) da ne bo kar izginil s trga..

Ostalo pa ne piši bedarije če ne poznaš ozadij (stečaji itd)
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A je kdo zasledil kaksne manjse pralne stroje. Recimo kot candy aqua.
http://www.candy.si/izdelki/on...ua-1142d1.pccms
Ce ni nic podobnega na trgu,potem na alterju naredim se en biznis najbrz.

Hoover ima recimo 5kg z 33cm globine, 7kg z 40cm....(itak paše pod istega distibuterja).

Hoover

Candy pa imaš itak 6 in 7kg tudi z 40ko..

Bosch ma 5kg 40ko..
Beko 5kg 41,5cm
Gorenje 6kg 44cm itd
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
sevlje, si mogoče dobil kak feedback glede onega aegjevega kombinirca s toplotno?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Bb sva povezala z Beko. Zato o tem.

In kaj ima BB tukaj veze? Ja ima Beko distribucijo, katero pa lahko prevzame nekdo drug in s tem tudi druge servise. Beko je že v Slo tako močan (kaj šele globalno) da ne bo kar izginil s trga..

Ostalo pa ne piši bedarije če ne poznaš ozadij (stečaji itd)

dej me razsvetli.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Candy aqua ni manjši samo po globini ampak tudi po višini in širini.

V tem pa je vsaj kar jaz poznam edinstven
smile-1.gif

To pa, sem mislil da se z globino igra..
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Bb sva povezala z Beko. Zato o tem.

In kaj ima BB tukaj veze? Ja ima Beko distribucijo, katero pa lahko prevzame nekdo drug in s tem tudi druge servise. Beko je že v Slo tako močan (kaj šele globalno) da ne bo kar izginil s trga..

Ostalo pa ne piši bedarije če ne poznaš ozadij (stečaji itd)

dej me razsvetli.

Dovolj da veš da BB nima veze z poslovanjem Merkurja. No le to, če Merkur redno plačuje Beko ki se jim ga dobavlja
grin1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Uf dobro, da si me spomnil. Sem dobil, samo pozabil napisati.
Evo izkušnja stranke, ki ima doma najnovejši pralnosušilni stroj AEG:

Citat:
s strojem sem ful zadovoljna!
Mislim, da po kg dam več perila sušit, kot je priporočeno (enako količino kot ga dam prati), pa ful dobro posuši. Avto program deluje super, dolžino pranja in sušenja prilagaja glede na količino perila, enostaven je za uporabo. Mogoče je sam prostor malenkost bolj topel, kot če stroj ne deluje, ampak ni nobene sopare v prostoru. Edina stvar, na katero je treba biti pozoren, da res pogosto čistiš filtre, sicer so črne obleke muckaste. Pa zgornji filter je ful preprost za čistit (pobereš mucke, pa filter splakneš pod vodo), bolj je smotan spodnji, kjer se nabira kondenz. Malo prostora je za spustit vodo iz stroja, nabere se je precej, če ga ne sprazneš pa začne tečt (kapljat) po tleh. Če ne počistiš do časa filtrov, ti stroj itak javi, vendar je boljš, če ga že prej.
Ko ga še malo sprobam, ti lahko še kaj povem. Ampak na splošno ga ful priporočam.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Bb sva povezala z Beko. Zato o tem.

In kaj ima BB tukaj veze? Ja ima Beko distribucijo, katero pa lahko prevzame nekdo drug in s tem tudi druge servise. Beko je že v Slo tako močan (kaj šele globalno) da ne bo kar izginil s trga..

Ostalo pa ne piši bedarije če ne poznaš ozadij (stečaji itd)

dej me razsvetli.

Dovolj da veš da BB nima veze z poslovanjem Merkurja. No le to, če Merkur redno plačuje Beko ki se jim ga dobavlja
grin1.gif

Nic novega. Dalje.

Ni merkur, ampak merkur trgovina. Poslovanje loceno, lastnisko povezano. Kako pa sproti pislujejo je pa zgodba zase.
Pocakajmo kaj bo. Imajo mocno blagovno znamko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Candy aqua ni manjši samo po globini ampak tudi po višini in širini.

V tem pa je vsaj kar jaz poznam edinstven
smile-1.gif


To pa, sem mislil da se z globino igra..
ja visina je bila najbolj problematicna.
sicer pa sevlje zrihtal aqua za pametno ceno.
imam pa obcutek da je cena precej odvisna od trga kjer se prodaja. Na zahodu je drazje kot pri nas,poljska ceneje.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Vse je povezan, stanje na trgu, konkurenca itd. Če pogledaš v astrijo, je fokus na 8kg, torej dost višja pov. cena pri nas pa se še vedno največ prodaja jajc od 6, no tut 7kg..