Kateri pralni stroj?

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Imal sem enak mehčalec, kot on. Njemu diši za popizdit, meni nič. Oba imava Beko pralni stroj in Beko sušilec. Bom odprl novo temo, pa bomo tam nadaljevali, da ne smetim tu. Hvala.
 
Nazadnje urejeno:

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
284
87
28
Mi smo v GA kupili Indesit model xwe 71483 DE z inverter motorjem 5 let garancije. Je prvi pralni stroj te znamke pri nas doma. Zaenkrat dela super lahko pa potrdim, da pere zelo tiho in z dosti manj tresljajev pri centrifugi. Model je delan drugače za nemško tržišče tako, da so vsi napisi programov na stroju v nemščini.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Jaaa,kortinga,smo tud mi mel pred 20 al več leti.Je imel posebej gumb za temperaturo.Kr velik boben,600 obr.ožemanja.Skratka fenomenalen stroj...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Razen Softija ni nihče predlagal konkretnega modela...

Imam Gorenje Wa60.5 star kakšnih 8 let. In so krtačke na motorju pri koncu. Tudi ležaj bi bil počasi potreben menjave. In kolebam ali popraviti obstoječega ali pač kupiti novega.
200eur+/- ni težava, če to pomeni boljšo kvaliteto in varčnost pranja.

Hvala
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
LG deluje že 8 let brez problemov, povprečno 4x na teden. V tem času ni bilo potrebno niti čiščenje filtra.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik softi pravi:
200 na popravilo al mpc?

Jaz vztrajam na gorenje. 7443 je tut odlicen 7 kilc in 1400 obratov.

Na mpc.

Jst imam vse gorenje. Višji rang v tistih časih. In v 7 letih samo steklokeramika ni bila popravljana
frown-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
LG deluje že 8 let brez problemov, povprečno 4x na teden. V tem času ni bilo potrebno niti čiščenje filtra.

Oprosti to meni pove samo to da je tisti filter zanic in ne ujame nic umazanije. Zdaj ali ti vso svinjarijo nazaj v cunje vraca ali pa v odtok.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
200 na popravilo al mpc?

Jaz vztrajam na gorenje. 7443 je tut odlicen 7 kilc in 1400 obratov.

Na mpc.

Jst imam vse gorenje. Višji rang v tistih časih. In v 7 letih samo steklokeramika ni bila popravljana
frown-1.gif

Pol electrolux.
Beko men ne disi. Uvoznik je BB in to me moti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Electrolux pere kakšno 6 leto, zaenkrat brez servisiranja. Je pa res da sem ga v bloku preklet ko hudiča zaradi hrupa. Ponovim link že X tič.
na Gorenju so že pred 20 leti menjali ležaje tako pogosto kot kupovali pralni prašek. Zanimivo zakaj niso že kar zraven praška dodajali ležaje
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Pol electrolux.
Beko men ne disi. Uvoznik je BB in to me moti.
To niti ni slabo, ker ga lahko dobim direktno pri njih po veleprodajni ceni.
smile-1.gif

Je pa res, da ni neke velike cenovne razlike direktno pri njih ali pa pri kakšnem večjem spletnem trgovcu.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik softi pravi:
O bb in cenah dejmo drugic. Slabo je ce se zgodba neha. Blomberg stroji recimo.
Po zakonu so kot prodajalec dolžni poskrbet za vsa garancijska popravila, res ne vidim problema.
O cenah pa: imaš kakšen boljši, ugodnejši vir?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Kak zakon, ce si v stecaju, prislki, izbrisan?
Vsi mal prevec verjamete in povelicijete zakone.
A je BB sam pooblaščen servis za Beko? Naj ti povem, da ni, torej je popolnoma vseeno kaj se jutri zgodi z njim,, ker so pooblaščeni servisi neodvisni od situacije v BB.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik softi pravi:
a ni tako, da so pooblaščenci financirani prek uvoznika, distributerja, zastopnika?
Ni nujno, lahko so plačani direktno od principala. In res mislim, da ni nobene bojazni glede servisa.

In tudi nenazadnje neumno bi bilo potopit blagovno znamko kot je BB, ki nekaj pomeni na slovenskem trgu. Kaj to tebi ali meni pomeni je irelevantno, pri večini slovenskih potrošnikov je to najbolj prepoznavna tehnična retail trgovina in karkoli se bo zgodilo z njo, bo tako v interesu prodajalca kot lastnika jo obdržati, kar pomeni obdržati tudi pravice IN obveznosti.