Mehčanje vode za pralni stroj in filter za tuš ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdrav...


Ima kdo kakšne izkušnje ,predvsem ali zadeva tudi resnično kaj pripomore k mehčanju vode ?

http://moja-voda.si/mehcalci-za-vodo/97-dosal-mehcalec-za-pralni-stroj-3830017080095.html

In pa filter za tuš:
http://moja-voda.si/filter-za-tus/223-vodni-filter-za-tus.html

Resnično kaj čisti nesnago in klor iz vode ? Je voda nekako manj agresivna ? Manj suha koža ,srbenje...


Cenovno zadeva je še kar sprejemljiva , glede na opis da je potreba v enem primeru napolniti s polyfosfatom in v drugem menjati kartušo nekje v roku pol leta. Okvirno nekako dva posega na leto..

Kako se vam zdi ? Uporablja kdo ?



lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Poglej prvo poročilo vašega vodovoda oz analizo vode. Je sploh problem ali se ti samo dozdeva da je?

Ne uporabljam, ker se mi zdi nepotrebno, edino kar bi me skrbelo bi bili pesticidi in insekticidi, ampak teh v naši vodi ni. Ostalo pa so itak minerali
wink-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Resnično kaj čisti nesnago in klor iz vode ? Je voda nekako manj agresivna ? Manj suha koža ,srbenje...

klor odstranjuje oglje. Mehanske delce mehanski filter
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Voda je preverjeno trda in tudi klorirana... Klor se zavedam da nekako mora biti prisoten ,a če ga nekako izločim na samem koncu , se pravi na pipi ,škode ne more biti.
Kolikor sem jaz prebral je glavni krivec za suho in srbečo kožo ob tuširanju ravno klor ?

Mehčalec vode pred pralnim strojem pa mi nekako tudi ne deluje kot slaba odločitev ? Samo če res opravlja svojo funkcijo ?

Skoraj identične zadeve sem gledal se prodajajo tudi po tujini ,in odzivi ljudi ,uporabnikov so dobri.
Skoraj temu mehčakcu vseeno bolj zaupam kot tistemu cevastemu magnetnemu vmesniku ki se namesti ravnotako med pipo in pralni stroj. Tisti magnet se mi zdi bolj blažev žegen ?? Ne vem lahko se motim.

Verjetno bom tole nabavil ,vsaj poskusno pa da vidim v tem predvidenem pol leta če bo kaj sprememb..

lp
 
22. jul 2007
12.811
1.316
113
123
Mi imamo na tuš-cevi že cca. 10+let montiran tisti famozni magnet in moram reči da stvar deluje.
Ko smo enkrat vmes menjali pipo smo pozabili namontirati magnet nazaj in po nekaj časa sem pri sebi na laseh opazil, da so bolj trdi in suhi navkljub enakem šamponu.
Ko sem se spomnil, da magneta nismo dali nazaj so bili lasje po nasldenjem tuširanju spet mehki.
Tako da jaz verjmem, da stvar deluje in ni samo placebo efekt
zmaga.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Mi imamo na tuš-cevi že cca. 10+let montiran tisti famozni magnet in moram reči da stvar deluje.
Ko smo enkrat vmes menjali pipo smo pozabili namontirati magnet nazaj in po nekaj časa sem pri sebi na laseh opazil, da so bolj trdi in suhi navkljub enakem šamponu.
Ko sem se spomnil, da magneta nismo dali nazaj so bili lasje po nasldenjem tuširanju spet mehki.
Tako da jaz verjmem, da stvar deluje in ni samo placebo efekt
zmaga.gif

To je ok..Samo kolikor sem jaz sedaj malo listal ,vsi prakticirajo na tušu s filtri .Pri tuširanju naj bi bil glavni problem klor in razne druge nečistoče ki se izločajo preko filtra.
Mehčanje vode s polifosfatom ali magnetom pa se večinoma uporablja pri pralnem stroju.
Ne gre za neko pravilo ,a tako nekako sem jaz to razbral...

Kar se tiče magneta ,nit ne gre toliko za to ,da nebi verjel v funkcijo.Bolj me skrbi sama kvaliteta izdelka. Se hitro najde kak model ki je v stanju kakšne navadne podrejane cevi prodajat ..


lp