Hrvaška - mobilni internet 2014

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.753
114
63
redface-1.gif
 

skico

Pripravnik
13. nov 2008
45
0
6
v glavnem.. ne da se vklopt ht interneta na tem če nisi naročnik
frown-1.gif


tako da nam preostane lopovskih 3gb za 10€ oz. 11€
frown-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik skico pravi:
res dober nasvet.. nimam kej rečt..

Hja... Ali te kdo sili v to, da kupis nekaj, kar ti ni vsec? Eni bi najraje imeli vse zastonj... Pa naj stane kolikor hoce
smile-1.gif
...

Sedaj je dejansko tako, da smo se zadnji dve leti malo razvadili... In ker je vec kot ocitno, da se operaterji med seboj dogovarjajo oz. kopirajo ponudbo en od drugega... Je zadeva pac taksna kot je... Ce bi recimo Mobitel dal enake pogoje kot zadnji dve leti, grem stavit da mu v roku enega tedna sledi tudi Si.mobil ... In seveda velja tudi obratno...
wink-1.gif
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Citat:
Uporabnik skico pravi:
res dober nasvet.. nimam kej rečt..

Zaupaj nam, kateri del stavka ali več stavkov od predhodnikov ne razumeš, da ti pomagamo?

Ali mogoče ne razumeš, da za 3EUR ne dobiš neomejenega interneta, ali ne razumeš tega, da za npr. 30EUR dobiš skoraj vse?
17758-icon_confused.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
Mimgrede: una HTjeve visting coratia varinata (flat rate za 11€ na teden) je bolj v k... 4G ne dela, njihov support pa tega ne zna rešit. Z Mobitelovo kartico v enem telefonu dela LTE v HT omrežju, z njihovo v drugem (da ne bo pomote, oba obvladata LTE in oba imata enak opreacijski sitem) pa samo 3G. Sploh ker imajo uno glupost s samodejnimi nastavitvami ...
nič, probam še restorat tel. z nule, pa da vidim. Uni na supportu so obupali, v primerjavi z njimi je TS vrhunski pri supportu.
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Kolikor sem sam poskusil v Makarski je meni s to kartico čisto normalno delal LTE.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
Verjamem. Meni tudi dela - v drugem telefonu. V enem pa ne (pa ta sicer v SLO čisto normalno laufa LTE).
Un support je obupal (pizdeki), jaz pa zamenjal simki med telefonoma.
Doslej vedno bil na bonbonu, nasldnjič spet. Vsaj support imajo, kot se spodobi.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.387
3.485
113
Kaj pa če imaš kakšen telefon ki ne pozna LTE omrežja od Hrvatov? V temi o Tušmobilu imajo govora o tem da nekateri Samsung i in LG ji ne delajo z Tuš kartico. Pomagajo neki programi ali pa drugi Romi
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Kaj pa če imaš kakšen telefon ki ne pozna LTE omrežja od Hrvatov? V temi o Tušmobilu imajo govora o tem da nekateri Samsung i in LG ji ne delajo z Tuš kartico. Pomagajo neki programi ali pa drugi Romi

Pozna (jabuk5 je). Če dam not mobitelovo kartico in prižgem data roaming, je takoj na HTjevem LTE. Z njihovo lastno simko pa LTE ne dela.
Po moje imajo oni problem s kombinacijo telefona, iOS 8.4, SIM in/ali njihovega blesavega načina podajanja mrežnih nastavitev.
Sem včeraj kompleten restore telefona naredil (kot so predlagali), seveda ne pomaga.

Kot rečeno: po mojih izkušnjah prste stran od HT, maček v žaklju ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Pozna (jabuk5 je). Če dam not mobitelovo kartico in prižgem data roaming, je takoj na HTjevem LTE. Z njihovo lastno simko pa LTE ne dela.
Po moje imajo oni problem s kombinacijo telefona, iOS 8.4, SIM in/ali njihovega blesavega načina podajanja mrežnih nastavitev.
Sem včeraj kompleten restore telefona naredil (kot so predlagali), seveda ne pomaga.

Kot rečeno: po mojih izkušnjah prste stran od HT, maček v žaklju ...


Problem je verjetno tvoj telefon (verjetno imas model Model A1429), ker omogoca zgolj povezovanje v LTE omrezja z naslednjimi frekvencami 1 (2100 MHz), 3 (1800 MHz), 5 (850 MHz)

https://www.apple.com/iphone/LTE/

Apple_-_iPhone_6_-_View_countries_with_supported_LTE_networks.-20150708-092511.jpg


HT pa ima maneda LTE omrezje na 800 in 1800 MHz... Ocitno je na podrocju, kjer se nahajas, zgolj 800 MHz omrezje, ki ga pa tvoj telefon ne prebavlja ...

Edino to mi ni jasno, kako to, da se z vstavljeno Mobitelovo SIM takoj poveze v LTE... Mogoce se ti je povezal v VIPNET LTE? Ali pa imajo omrezje drugace nastavljeno za roaming userje in domace userje ... in se eni prijavljajo na 800 MHz, drugi pa na 1800 MHz LTE ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
ja, 1429 je. zdaj k si napisal pa res nisem 100% da se mi ni na vipnet obesil na LTE. ceprav bi opazil, menda ... al pa tudi ne. bom pogledal ko naslednjic kartici zamenjam, za malo po netu brskat je sicer tudi 3g ok, za sluzbo pa do petka itak ne bom nic delal ...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Jest, hvala, točno tako kit si napisao. v Puli, kæer je 1800, pa dela.

cuj kaj toti paket za 11 € za 7 dni je samo na LTE? ker imam mifi, ki se ni LTE? Se lahko s tem paketom priklopis na 3G?