Habanero feferoni

origin

Pripravnik
7. nov 2010
116
0
16
Zelo specificno ter mocno aromo in okus imajo, ja :] Enim prija, drugim ne.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Matr meni uši napadajo točno samo eno sorto - hungarian wax. Pa jih pobiram dol pa vseeno jih je vedno znova veliko, te sadike so tudi zgleda nekaj malega bolne, majo malo zjebane liste, samo drugače pa rastejo expresno. Bom poslikal ta teden, bo treba očitno pa tud it koprive nabrat, da se končno znebim teh uši.
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Evo, dost mam tega! Grem zdajle na vrt,kjer mam čilije v topli gredi in jih bom prenesel notr! Premraz je...
 

origin

Pripravnik
7. nov 2010
116
0
16
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Matr meni uši napadajo točno samo eno sorto - hungarian wax. Pa jih pobiram dol pa vseeno jih je vedno znova veliko, te sadike so tudi zgleda nekaj malega bolne, majo malo zjebane liste, samo drugače pa rastejo expresno. Bom poslikal ta teden, bo treba očitno pa tud it koprive nabrat, da se končno znebim teh uši.
Bral sem da so proti usem in nasploh zajedalcem ucinkoviti rozmarin, zajbelj in sivka. Tudi v naravi lahko vidis da zuzelke ne napadajo doticnih disavnic, ajde nekatere jih tudi najbrz, ampak... Jaz imam skuhan caj iz rozmarina, zajblja in cimeta, v katerega sem, ko je bil kuhan, se za en dan namocil omenjeni rastlin. S tem zdaj skropim rastline in zaenkrat ni bilo se niti enega zajedalca opaziti(cilijev zaenkrat se nimam zunaj, imam pa dve limoni, katere so usi tudi vedno do zdaj veselo napadale). Upam da bo tudi proti strigam ucinkovito, ki so mi prejsnja leta veselo grizljale poganjke cilijev.


Citat:
Uporabnik zabar pravi:
Evo, dost mam tega! Grem zdajle na vrt,kjer mam čilije v topli gredi in jih bom prenesel notr! Premraz je...
Ce so v topli gredi jih lahko brez problema pustis kjer so. Daj termometer v toplo gredo.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Ne,ne, sem jih že prenesel noter! V primerjavi s tistimi, ki jih imam na toplem notri na okenskih policah, so veliko bolj svetlo zelene, nasploh izgledajo slabše. Verjamem sicer, da bi preživele, ampak sigurno je sigurno! Naj si malo opomerejo, potem pa nazaj ven...
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
jaz nekako zdaj prakticiram ročno pobijanje, na dva do tri dni pregledam vse bilke in eni imajo res napad uši, tiste potem z roko z listov dol potegnem, vršičke, ki so najbolj občutljivi pa pošpricam s plantelo aktiv R. Zadeva se je kar omejila in umirila..drugače pa cez cirka teden, gre vse skupaj na vrt, nočem več tega v stanovanju
wink-1.gif
mala jungla.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Še v začetku maja se zna fajn ohladit, pa lahko pozebe in boš ostal brez pridelka.Čez 1 mesec pa bo OK.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
evo meni so prvi začeli cvetet, na jalapenotu je že prvi cvet odprt.

Sledita mu Hungarian Wax in Lemon drop, ki sta že pognala cvetove ampak se še niso odprli. Habaneroti pa so še daleč od cvetenja, dejansko cvetijo od manj do bolj pekočih.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Koliko je lahk najmanjša temperatura ? Moji že tudi delajo male cvetove, pa jih še vedno imam kar v tistih črnih malih lončkih, ki so namenjeni za prepakiranje in v zemlji za prepakiranje. Zdaj bi jih pa dal v večji lonec in v rastlinjak, kjer je temperatura okoli 10-15 stopinj nad zunanjo temperaturo. Na polici v hiši nimam prostora za tak velike lonce.
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Mislim, da ni bobene panike, če bi jih prenesel v rastlinjak, saj je že dovolj toplo in mu morebitne ohladitve ne morejo do živega! Res sem jih jaz cca. 14 dni nazaj iz rastlinjaka prenesel nazaj notri, ampak je bilo res ekstremno mrzlo ponoči. Sedaj jih bom v kratkem nesel nazaj. Če pa jih boš dal v lonce, pa jih tudi lahko mirne duše neseš ven, v primeru napovedi hladnega vremena pa odneseš noter, na varno! Počakal bi edino s presajanjem na vrt, da ne bi bilo kakšnih neprijetnih presenečenj v obliki mraza, čeprav v tem primeru rastline lahko tudi pokriješ v skrajni sili...
Se mi je pa pred kratkim zgodila nezgoda, naš tamaltamal (najlmajši,1 leto) je v enem od svojih uničevalskih pohodov z okenske police strmoglavil plantažo čilijev v šotnih tabletkah(ja, vem, treba jih je presadit v večje), na srečo je večina preživela, ampak so se mi zmešali, tako da ne vem več, kateri je kateri...
rolleyes-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Zadnji minus pred dnevi mi je nesel feferone, papriko, paradižnik in melancane, pa je vse bilo v loncih v rastlinjaku. Res je zjutraj bila temperatura okoli 0 stopinj, se pravi, je bilo v rastlinjaku okoli 10 stopinj...in adijo. Vse je bilo v loncih. Že backup zadaj dela. Gledam vreme in v tem tednu naj nebi bilo krize, tak da sem čilije že pravkar presadil v večje lonce in v zemljo za paradižnik in zelenjavo, zdaj pa bo kar bo. Mislim, da še imam za vse tri vrste vsaj po dva semena v rezervi, če bi zaškripalo. Moruga S. se pa tak trenutno ne gre zraven v taki meri, da bi jo rabil že ven dajat.

Tole nebi smelo biti preveč kritično;

vreme.png
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.441
9.176
113
jaz ločim rastlinjak in pvc topla greda..sklepam da misliš slednje, to vse gre v 3pm, če je minus.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Hofer varijanta rastlinjaka / plastenjaka. Ni za extremno nizke temperature, tam nekje do 5 - 8 stopinj zunaj, je noter še sprejemljivo toplo. Zdaj imamo zunaj 12 stopinj, noter je 22 stopinj.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
eni pač nimajo prostora v bajti za 20 sadik, ko te zrastejo na 20+ cm

Če so meli plac za sejanje, bojo pa še zaj meli plac
wink-1.gif
Premrzlo .press

 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
In po čem sklepaš, da vsem tako počasi rastejo?
rolleyes-1.gif




se ti zdi, da take rastline še tudi niso za v rastlinjak?