Habanero feferoni

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Po velikosti so že za v rastlinjak, ampak je očitno še premrzlo.
Pri meni so nekatere že kar velike (recimo pol velikosti tvojih), druge pa so bolj take kot od rawr-a. So se kar ustavile, crknejo pa ne.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Glede temperature še sigurno nso za vun, po velikosti pa definitivno.In glede na vreme nima smisla prehitevat.Maš pa lepe bilke!!
 

origin

Pripravnik
7. nov 2010
116
0
16
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Hofer varijanta rastlinjaka / plastenjaka. Ni za extremno nizke temperature, tam nekje do 5 - 8 stopinj zunaj, je noter še sprejemljivo toplo. Zdaj imamo zunaj 12 stopinj, noter je 22 stopinj.
Pri teh temperaturah z lahkoto prezivijo. Je pa stvar v tem da jih je vedno pametno "pocasi" navajati na zunanje razmere, da ne dozivijo prevelikega soka, isto kot vse rastline.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Današnjo noč so preživeli. Zjutraj ob dveh je bilo zunaj 3 stopinje, tak da se v rastlinjaku ni preveč shladilo. Zdajle je pa zunaj 10 stopinj, noter pa 22 stopinj. Upam, da bo šlo.
Takle trenutno izgleda Sweet / Hot, posajen 22.1. 2012.



 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
lepo ti rastejo. meni podobno, lemon drop mi še ne cveti, jalapeno pa je že 3 cm dolg
wink-1.gif
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Vem, da sem za letos mal bolj pozen, sam sem vseeno naročil semena Scotch Bonnet.
Predvidevam, da če jih posadim, ne bo letos še nič za jest, zato me zanima, če bi jih lahko posadil za semena? Ker sem začetnik na tem področju, me zanima, kak se sploh posadi to, da dobiš semena
evil.gif
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
hysterical-1.gif


Evo, sm najdu:
Citat:
Čiliji se sami oplodijo in se radi skrižajo med seboj, zato je potrebo cvetove,ki bodo služili za semena naprej fizično zaščiti pred vetrom in žuželkami. Nekateri gor šibajo ovitke od tablet (preden se cvet odpre) jaz bom poizkusil letos z vrečkami. Plod se označi in iz tistega (zdrav plod) se izbere zdrava semena za naslednjo kalitev itd. Vse ostalo je tako tako, in čez 2 leti imate nek križanec ali pa nepekoč al neki pač. To je pač cela znanost.

Če jih maš notri, te pol verjetno ni treba vrečke gor tlačit. To je te sam fora, če jih maš več vrst?
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.441
9.175
113
semena so v vsakem primeru, ampak problem je lahko če imaš zraven kakšne druge vrste čilijev ali paprik,ker se pokrižajo. jaz bi na tvojem mestu hranil ta semena za drug let, verjetno bodo zdržala. Letos si kakšna 2-3 mesece prepozen za močne sorte
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
KSZ ne vem zakaj jih vedno znova sadite...jaz bom pocasi ze uzival v moji orjaski red savina :D
1473673-photo2.JPG
 

Priponke

  • 1473673-photo2.JPG
    1473673-photo2.JPG
    145,4 KB · Ogledi: 274

Mikulja

Fizikalc
9. feb 2012
1.111
0
36
joj! To je že ko grm?!
No v glavneh mojih čokoladic nini....
Bom en dan prilepila še moje flance
wink-1.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.358
1.734
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
KSZ ne vem zakaj jih vedno znova sadite...jaz bom pocasi ze uzival v moji orjaski red savina :D

Kam jih daš čez zimo? Ja zsem poskusil parkrat, pa je šlo vse skupaj v tri krasne? So kakšni posebni postopki?
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Jaz sem prezimil od lani dva, Jalapeno in Bolivian Rainbow. Imel sem ju pa kar v dnevni sobi, enega na na okenski polici in enega na regalu, namesto sobnih rož, oziroma zraven njih kot dve dodatni sobni rastlini...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
KSZ ne vem zakaj jih vedno znova sadite...jaz bom pocasi ze uzival v moji orjaski red savina :D

Kam jih daš čez zimo? Ja zsem poskusil parkrat, pa je šlo vse skupaj v tri krasne? So kakšni posebni postopki?

skoz so na istem mestu na okenski polici :D, zunaj se sploh niso bli :D, ce je lep februar ali pa december uzivam v svezih feferonih tudi takrat :D
 

teapot

Pripravnik
29. apr 2012
267
0
16
Meni so tudi prejšnjo zimo pocrkali. Letos se jih nisem spravil sadit, najbrž je prepozno? Jao, res bo treba več časa posvetiti rožam :D