Habanero feferoni

drmr

Pripravnik
27. feb 2009
379
0
16
dolenska
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Jaz sem kar od sladoleda posode uporabil. Nasul sem jih z zemljo, posul z semeni in dodal še zemlje, da so pokrita semena. Sem nekej 5 ali 6 marca to naredil in še pri teh ni čisto nič. Dve vrst ( ne vem katera) . Eni so takšno kot paradižnik, drugi pa neki okrasni podobni habanerotom. Oboji so že skalili in na nekaterih so že listi. Drugače pa zemljo po 2x ali 3x na dan pošpricam z šprico.
Sem še bolj začetnik pri takih zadevah.
Jaz ponavadi počakam, da so veliki 5 cm in jih presadim v kakšne manjše lončke za rože, ko so pa dovolj veliki jih pa presadim na vrt.
V kakšno zemljo jih pa presadiš, kupljeno ali navadno
rolleyes-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Letos kupljeno.
Če imaš pa npr. doma kompost, pa uporabiš to zemljo, ali pa zemljo iz gozda.

 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
na pol čilijih imam listne uši, ampak ravno ko sem razmišljal kje bi dobil pikapolonice, so kar same priletele
smile-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Mogoče se boš smejal. Je moja imela nekih rožah uši. Pa jaz norc, kot norc rožo pošprical z biokillom
smile-1.gif
. Po moje bi pri feferonih tud delovalo. Samo uši načeloma tak niso škodljive, razen če ti začnejo uničevati listje ipd.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Dajte prosim stručkoti svetovat, kaj naj naredim...

Sem dal čilije na okensko polico, pa je opoldne temperatura narasla na 35*C in sem jih raje umaknil, da jih nebi skurilo.

Če jih osvetljujem s dvema 23W žarnicama se mi pa zdi, da ne dobijo dovolj svetlobe, ker mi ne delujejo najbolj zdrave sadike?

Bom še nabavil to mrežo za senčenje, ki naj bi zmanjšala količino svetlobe in toplote, ki prodre skozi okno...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
35°? Pa ti živiš na jamajki?
grin1.gif


Če ni skurlo paprike vsem starim sosedam, ki jih imajo na okenskih policah, pol tud tebi feferonov ne bo.

Glede BioKilla - jaz ne vem če bi ravno šprical s takim strupom po nečem, kar bom potem jedel. Baje proti ušim tudi koprive pomagajo, jaz bom najprej z njimi probal.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
35°? Pa ti živiš na jamajki?
grin1.gif
V Kranju pa res.
tongue-1.gif

Samo eno okno imam primerno (cat free
grin1.gif
) in ta gleda na jug.
V soboto opoldan je na okenski polici temperatura dosegla 35*C potem pa sem jih umaknil, ker lahko da bi šlo še višje.
13.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Jaz bom danes feferone presadil v večje lonce ( fi 30 ) in jih dal v rastlnjak, kjer je temperatura 30+, če je zaprt, drugače pa okoli 20-25 stopinj, če imam vhod odprt. Za čilije bom pa še počakal kakih 14 dni, ker še niso za presadit. Hjeba, ko zmanjka placa na policah za večje lonce.
grin1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Mogoče se boš smejal. Je moja imela nekih rožah uši. Pa jaz norc, kot norc rožo pošprical z biokillom
smile-1.gif
. Po moje bi pri feferonih tud delovalo. Samo uši načeloma tak niso škodljive, razen če ti začnejo uničevati listje ipd.

Jaz sem tut lani dobil uši na en habanero, pa jih je sam pokilal.
cool-1.gif
 

origin

Pripravnik
7. nov 2010
116
0
16
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Dajte prosim stručkoti svetovat, kaj naj naredim...

Sem dal čilije na okensko polico, pa je opoldne temperatura narasla na 35*C in sem jih raje umaknil, da jih nebi skurilo.

Če jih osvetljujem s dvema 23W žarnicama se mi pa zdi, da ne dobijo dovolj svetlobe, ker mi ne delujejo najbolj zdrave sadike?

Bom še nabavil to mrežo za senčenje, ki naj bi zmanjšala količino svetlobe in toplote, ki prodre skozi okno...
Prestavi jih na SV stran, tako sigurno ne bo prevroce, ali pa malo dlje od okna... Zdaj ko so se majhni, so kar obcutljivi in je pametno ce so na mestu, da se malce utrdijo... Ce so oveli, imas pa najbrz premalo zalite. Ali pa prevec
cheer.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.435
9.174
113
jaz sem v soboto habanerote na pol skuril, sem jih od noter dal zunaj direkt na sonce...so se listi kr posušil..zdaj so nazaj noter na okrevanju..jeben šok je bil
smile-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Welcome to the club.
grin1.gif
Mojim tudi ni nič odgovarjala terapija na 35*C in direkt soncu.
Zdaj so si na srečo že opomogli.
 

Androo

Zelenc'
6. feb 2012
6
0
1
Evo, po 3 tednih ko sem dal semena v zemljo, sem jih danes presadil... Moram vam pokazat....
smile-1.gif

Leva kištica so vsi habaneroti, desna pa tam ko so trije v lončku blut jolokie, ostalo pa black naga....


 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Ima tale zemlja že v osnovi ta bel pesek (izgleda kot perlit) noter ali si ga sam dodal?
Idealna zemlja za čilije naj bi bila v razmerju 4 kompost, 1 perlit (za zračenje), 1 vermikulit (za ohranjanje vlage).
 

origin

Pripravnik
7. nov 2010
116
0
16
Citat:
Uporabnik Androo pravi:
blut jolokie
Bhut


Imo to cisto premlade presajate. V tableto lahko das po eno seme in pocakas da korenine ze skozi pogledajo, sele potem jih skupaj s tableto zasadis v zemljo kar do klicnih listov. Pri taki velikosti pa so rastline se preobcutjive za presajanje - precej vec moznosti je, da se kaj sfizi, kot pa kasneje.
 
Nazadnje urejeno:

Androo

Zelenc'
6. feb 2012
6
0
1
Ni to bel pesek, ampak čist lahka snov, podobna stiroporju, najbrž kako gnojilo..... Je pa fajn tale zemlja, lepo se da delat, je zelo rahla kupljena bla v vrtnem centru Kalia...
Korenince so pri skoraj vseh tabletah že pogledale čez, zato sem tudi vse presadil. Sem šel pa danes zjutraj pogledat sadike in so vse lepo pokonc in krepke, se mi zdi še da so listki še malo pridobili na barvi...
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Jaz pa že 3 tedne čakam, da mi skalijo bhut jolokia, pa še nič. Fajn me je na*uko diler z semeni.
10.gif
 

origin

Pripravnik
7. nov 2010
116
0
16
Citat:
Uporabnik Mikulja pravi:
Meni tudi že vse seka ven, razeen čokolad ni,ni.
Semena sem skoraj preprican, da bi morala biti kaljiva, na suhem so bila, plesen jih ni dobila, cvetovi pa so tudi bili opraseni..

Malo razkoplji pri enem in poglej ce je ze zacelo kaj kaliti.

EDIT: Fju, zdaj sem pogledal in vidim, da je bilo to ze pred mesecem :S Mozno, da je res kaj narobe z njimi, samo mi ni jasno kaj. Se izvinjavam

Me pa zanima ce tudi Westie ni nic zraslo, ki sem ji pravtako poslal par semen?


Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Jaz pa že 3 tedne čakam, da mi skalijo bhut jolokia, pa še nič. Fajn me je na*uko diler z semeni.
10.gif
Vcasih traja tudi do en mesec.
 
Nazadnje urejeno: