Geocaching-lov za zakladom z napravo GPS

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Nastavi ga, da riše pot za pešca. Zdi se mi, da se da tudi to, da skače na cesto (a ne ve, da je to nevarno) izklopiti.
 

ExB

Long John
11. dec 2007
26
0
1
Saj sem ga nastavil za pesca, probal sem tudi z vklopljeno samo AdriaRoute in samo AdriaTOPO karto, pa je pri obeh isto, mece na cesto takoj ko si vsaj priblizno v blizini kake.. Moznosti za izklop tega pa nikjer v nastavitvah ni, imam pa v spominu da ko sem se delal v firmi kjer smo dilali tudi GPS naprave, da so imeli Nuviji 300 in boljse serije to moznost notri.. Aha, pa zdele sem pocekiral v MobilePC, ima tudi to moznost za izklopit (show my position, pol mas pa moznost on roads al pa at GPS position..), tocno tko kot sem videl na 300kah in 600kah vcasih, na mojem 255W pa tega na zalost ni
frown-1.gif
 

TeMpL

2000. registrirani uporabnik
9. dec 2007
40
0
6
izklopi "kao snap to road" pri meni = " Lock on road" (vista HCX)
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Lahko si malo pomagaš s težavnostjo pristopa. Ali pa prej na zemljevidu preveriš, kako izgleda zadeva.


Drugače pa sedaj zastopiš - fora je, da greš malo ven in se obenem še zabavaš
smile-1.gif
.

Le pojdi še enkrat na grad... malo pobrskaj po namigih, lahko ti pa še mi tule malo pomagamo. Je res fino skrit.

Sicer pa jih je v Ljubljani še veliko.
No evo, pa smo ga danes našli....
aplauz.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Čestitam!


Sicer pa je eden mojih najljubših v Ljubljani - tisti v Botaničnem vrtu. Je pa nano-cache... tako da se moraš res potruditi, da ga najdeš
smile-1.gif
.
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Danes sem našel tudi tower cache. lušten opis z koordinatami za avto parkirat in luštnim sprehodom. caa 1 uro.
Če drugega ne, me zna tale Oregon malo v naravo spravit.
 

ExB

Long John
11. dec 2007
26
0
1
Saj to pravim, te moznosti ocitno v 2xx seriji ni! :D Sem pa vceraj se malo dodatno stestiral in ugotovil, da sem se ocitno prej ustel ko sem rekel da sem ga nastavil na offroad in pesca pa me je se vedno metal na cesto.. Pesca sem ze imel nastavljenega, to sem 100%, ocitno pa sem namesto Offroad imel se vedno nastavljeno najhitrejso pot in me je metalo na cesto.. Vceraj se dodatno testiral se malo ko sva sla z mojo se en cache iskat, in sem ga nastavil na pesca in offroad navigacijo in me ni metalo stalno na cesto.. No, v glavnem, sem pricakoval da bo iskanje bolj nerodno, glede na to da je Nuvi 255W cestna navigacija, ampak se da zelo lepo delat tud s tem :D
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Danes našel Gameljne forest path. Cache ležal na cesti. Upam, da sem ga dobro skril nazaj.
Še malo helpa rabim:
Doma sem si naredil Pot ( od parkirišča do Cachea) v MapSuorce in jo poslal v OREGONA.
V narejeno smer ( recimo od A do B) je bilo v redu. Ko pa sem šel nazaj, sem se nekje na polovici spomnil, da se da narediti reverse "Pot"(torej od B do A). Oregon mi je vztrajno kazal pot A do B. Kje sem ga pokidal? Na koncu sem si na zemljevidu ustvaril na točki A "točko poti" in dal ukaz Pojdi in še tu se mi zdi, da je obračalo pogled?
Upam da se razumemo?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Očitno ga je dež spral ven iz tiste luknje. Čeprav meni en mesec nazaj zgledal kar dobro "pritrjen". Upam, da si ga dal prav nazaj.
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Nič ga ni dež spral. Ležal je na cesti in vse je bilo streseno iz vrečke.
Morda kakšen nasvet klede težave s Potjo?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Midva sva pred kratkim začela z Geocachingom. Zaenkrat našel dva, enega pa ne
smile-1.gif
Za obiranje okoli imam Nuvija 255W, samo mi ne uspe prenesti vseh točk nanj, lahko le vsako posebej prenesem preko Send to GPS ukaza in se mi potem koda shrani med priljubljene. Za Mapsource verjetno rabiš že kako karto na mašini, ker jest mam le že naloženo evropsko na Nuviju.
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
Tudi jaz bi začel iskat zaklade ampak imam en probelm. Iz internetne strani si prenesem v telefon, s funkcijo send to GPS. Podatki se shranijo v mapo GPX. Kako naj te točke dobim na zemljevid?

Uporabljam Garmin mobile xt.
 
Nazadnje urejeno:

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Ko podatke pošlješ v napravo, bi jih moral najti med priljubljenimi in sicer z enakim imenom kot je koda zaklada GCxxxxx.
 
Nazadnje urejeno:

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
greš v osnovni meni, potem v geocache, tam izbereš opcijo poskus pisanja v dnevnik in prva opcija je najdeno, potem ni našel, ...
Je pa fora, da moraš potem klikniti še končano ali pa najdi najbližjo naslednjo, sicer ti ga ne zapiše med najdene.

Jaz ponavadi dodam še kak komentar, sploh kadar jih iščem več v enem dnevu, da imam potem pri field notes lažje delo z vpisom.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Pomembno obvestilo za vse slovenske geolovce-iskalce zakladov.

Zaživela je nova stran in forum Geocacher.si . Vabljeni vsi na forum, kjer lahko kaj vprašate, odstrete kako dilemo in tako in drugače prispevate k širitvi slovenske geocacherske scene.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem se prijavil
smile-1.gif
to ima lastnik licenco za geocaching stran? ker namreč vidim, da uporablja enak simobl.