Geocaching-lov za zakladom z napravo GPS

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Legenda geocachinga se je javil na forum
smile-1.gif

Welcome.
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Tudi sam pozdravljam novo in lepo napisano temo, ki ponuja še eno možnost kam na izlet.
Mimogrede: tudi GPSMAP60CSx ima že to opcijo.

LP
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

Zanimivo je bilo tudi, da sem napravo (Oregona) pripravil do tega, da je kazala 0m do zaklada, a vendar ga naprava v svoji statistiki potem ni zabeležila kot najdeno.

Žal moraš cache potem ko si ga našel sam na napravi označiti kot najden. To velja za Colorado in tako piše tudi na Oregon Wiki strani. Sicer sedaj nimam naprave pri sebi, a tako na pamet:
- ko odpreš posamezen cache iz gpx datoteke na napravi izbereš možnosti in nato poskus pisanja v dnevnik in izbereš najdeno.
Nato ti ponudi opcijo pokaži naslednji najbližji cache.
 

GeoSoncek

Zelenc'
12. dec 2008
2
0
1
Slovenija
geoslovenia.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Legenda geocachinga se je javil na forum
smile-1.gif

Welcome.

Snecer hvala za prijaznost
redface-1.gif
- kakorkoli je že bilo mišljeno.
Geocaching "legende" so drugje - naš Sonček Team je daleč od tega.

Tu je " Ta prava legenda geocachinga ". V videu prikaže kako pripravlja Prvi skriti cache na svetu!

Ne obvladam še uporabe vseh "povezav" v forumu! Zato za vsak slučaj dodajam tule še link na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=LMHZcgM11GU

Še nekaj zgodovine:

Kratek pregled zgodovine geocachinga Geocaching history

Poskus identifikacije "legend", ki so bile vpletene v začetke geocachinga v Sloveniji: Geo Slovenija Blog .

LP
 
Nazadnje urejeno:

emkey

Zelenc'
1. sep 2007
12
0
1
Ahem. Zimsko zatišje kar se tiče geocachinga, al kako?
smile-1.gif


Pred kratkim sem nabavil paket Travel Bug-ov. Nekaj jih imam odveč (cca. 5 komadov), so neaktivirani. Če koga zanima... naj pošlje ZS.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Travel bug je en kos tvoje krame, na katerega obesiš registrsko tablico in potem je njegovo trenutno lokacijo mogoče spremljati preko geocaching strani. Če ga v cache-ju najdeš, ga lahko vzameš s seboj, vendar ga moraš v doglednem času spet odložiti v enem od naslednjih cachejev. Da ga na geocaching strani lahko označiš kot da je v tvojih rokah, moraš vpisati "tracking number", ki je zapisan na tablici. Ljudje tako pošljemo en del svoje krame na potovanje okoli sveta ali pa na neko določeno destinacijo...
Registrsko tablico kupiš pri authorized resellerjih in jo potem aktiviraš pod svojim imenom.
Geocoini oz. geokovanci so travel bugom slični po tem, da imajo prav tako tracking number, nimajo pa ničesar privešenega oz. niso namenjeni temu.

Človek skoraj ne bi verjel, kaj vse so ljudje v stanju predelat v travel bug.
http://www.geocaching.com/track/details.aspx?id=121776 (zobna proteza)
grin1.gif
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
"Dave Ulmer & The First Geocache" takole piše na videu. in to je čista resnica.
ideja sama pa lahko izhaja iz "časovne kapsule" kjer so američianoi zakopavali razne predmete v škatlah. ali so dobili idejo iz kakšnega futurističnega filma z popolna isto situacijo.
pri nas (bivša juga) smo imeli orjentaciske pohode, teke in razne športne prireditve lokalnega in republiškega značaja. tam smo uporabljajli navigacijsko opremo tistih časov - specialko in kompas. v glavah najinovativnejših pa so se že pojavljale ideje, ki se danes kažejo v gps-jih.
moje mnenje o Geocach-ingu. najbljaša in najvišja ocena.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na ZOT sem hodil. Zimsko orientacijsko tekmovanje, na nivoju taborništva.
Karta in kompas v roke, vmes pa še poznavanje drugih zadeva za "preživetje" v naravi, signaliziranje itd.

Če so zakladi na lepih placih, je to za turiste super.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Saj večinoma se lastniki geotov zelo potrudijo.

Bodisi so kake klasične znamenitosti ali pa kakšni odročni kraji, ki so vseeno nekaj posebnega.


Pravzaprav še nisem našel geocache-a, kjer bi se dolgočasil med iskanjem in ob najdbi.
 

TeMpL

2000. registrirani uporabnik
9. dec 2007
40
0
6
Štajerska, rabi nove Cache. Korošci rabijo svoje 1-rvega. Porebujemo tudi kak cache v okolici MS, Orrmoža In Ljutomera. Ta del slovenije je geocachersko prveč NERAZVIT oz zapostavljen
smile-1.gif

(no sej tudi v Mariboru kak več ne bi škodil)
smile-1.gif
)
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Podpis. V okolici Ljubljane jih je polno, pa tudi proti zahodu ni slabo.


Maribor jih sicer ima kar nekaj... tudi mestnih in multi. Pa če greš še malo proti Ptuju, imaš tudi kar izbiro.

V Celju sta dva. En je moj, razmišljam pa še o kakem. V pripravi pa je tudi en multi na Rogli (Lovrenška jezera).
 

TeMpL

2000. registrirani uporabnik
9. dec 2007
40
0
6
Na žalost so že vsi davno končani.. vsaj 100km od MB (v slo seveda).
Lovrenška bodo cool. (vsaj nekaj)
wink-1.gif
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Citat:
Uporabnik TeMpL pravi:
Na žalost so že vsi davno končani.. vsaj 100km od MB (v slo seveda).
Lovrenška bodo cool. (vsaj nekaj)
wink-1.gif
Imam podobne probleme, ker sem tukaj že vse poiskal. Na srečo je blizu Avstrija, kjer je zakladov kolikor hočeš. Razmišljam o postavitvi novih zakladov na našem koncu.
P.S.: Od 20.3. 2009 je postavljen nov zaklad na Goričkem (GC1NN78), ki so ga nastavili Avstrijci in se tam tudi začne, cilj je v Sloveniji.
cheer.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Tole grafično dobro podkrepi tvojo trditev... Nič, res bo treba neki nardit
smile-1.gif
.

SLO%20geocachi.jpg
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
V OREGONA bi rad prenesel kakšen "zaklad" iz geocaching.com, pa mi javi tole:
Can't get it to run? Try installing the latest plugin here
Plugin sem instaliral, pa je isto?
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Tudi sam razmišljam o kakem v bližini MB in v Prekmurju, pa je bilo do pred kratkim malo hladno za ritje in skrivanje, pa še izkušenj mi nekoliko manjka. Nekaj potencialnih lokacij je - samo zraven se moram spravit...
smile-1.gif

Lokacija ta zadnjega od Vanje in Valdija je bila tudi potencialna v mojih očeh (sem že decembra hodil tam naokoli), vsekakor pa sta onadva cache izvedla fenomenalno (jaz sem imel v mislih kvečjemu tradija).
Upam, da bomo v SV Sloveniji počasi dvignili nivo te dejavnosti - Avstijci so od novega leta do danes naskrivali za kar nekaj Slovenij cachejev.