Geocaching-lov za zakladom z napravo GPS

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Zadnjič sem se peljal mimo Betnavskega gradu in videl celo kopico "turistov", ki so "nekaj" iskali
smile-1.gif

Eni čisto na drugem koncu...
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Pa pač prenesi ročno preko Map Source-a....
Sem probal tudi ročno. Kako narediš, da se shrani v zavihek geocache?
Pa vseeno bi rad kar direkt...
cheer.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

lalan: nekaj imaš narobe s PCjem, ker zadeva dela drugače normalno. Kakšen firewall, karkoli teænega, ki se po nepotrebnem sprehaja po windowsih.
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Po inštalaciji Garmin Communicator Plugina se ti avtomatsko odpre testna stran v brskalniku. Dokler tam ne boš videl uspešne povezave s tvojo napravo ti ne bo delalo nič. Poznam primer, ko je požarni zid onemogočal to povezavo-začasno ga onemogoči.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.298
1.061
113
kje so kaka navodila kako naredit nov zaklad
smile-1.gif

da vam v Ljutomeru enega skrijem
grin1.gif
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
kje so kaka navodila kako naredit nov zaklad
smile-1.gif

da vam v Ljutomeru enega skrijem
grin1.gif
Navodila najdeš na http://www.geocaching.com/seek/ kjer je vse lepo opisano. Najlažje je, če si predhodno našel dovolj drugih zakladov in si tako pridobil izkušnje kako so zaklade skrili ostali. Seveda je smiselno zaklad skriti na neki točki, ki je za iskalce zanimiva zaradi naravnih, zgodovinskih ali drugih značilnosti. Zakladi morajo biti skriti na javno dostopnih točkah razen če je sklenjen dogovor z lastnikom.
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
1. .loc datoteko tudi jaz lahko uvozim preko MapSuorce kot "waypoint" i jo po tem na Oregonu kot waypoint tudi vidim. Pod GEOCACHE pa še vedno ni nič?
2. Test page od plugina mi zazna Oregona in njegov ID. Zato se mi zdi čudno, da mi downloudanje geocachov zahteva instalacijo plugina?
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
1. .loc datoteko tudi jaz lahko uvozim preko MapSuorce kot "waypoint" i jo po tem na Oregonu kot waypoint tudi vidim. Pod GEOCACHE pa še vedno ni nič?
2. Test page od plugina mi zazna Oregona in njegov ID. Zato se mi zdi čudno, da mi downloudanje geocachov zahteva instalacijo plugina?
Sem poskusil posebej situacijo kot je pri tebi:
-odprem shranjen loc (prenesen iz Geocaching.com) v Mapsourcu in ga prenesem na napravo: vidim zadevo v Zbirke Geocache na napravi
-direktno na strani Geocaching.com dam ukaz Send To GPS in po prenosu zadevo ponovno najdem v Zbirke Geocache
Teh metod sicer ne uporabljam saj sem Premium Member na Geocaching.com in si dam izdelat komplet cachov za določeno regijo s Pocket Queries(enkrat tedensko), za še bolj komotno uporabo pa skupek večih zbirk kot eno datoteko prenesem na Coloradota s pomočjo programa GSAK na računalniku.
cool-1.gif
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Hvala za trud.Se bom še malo z USB poigral.(imam delilnik USB).
Morda moram imeti pa kakšen geocache file ali pa mapo v OREGONOVEM disku?
 
Nazadnje urejeno:

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Hvala za trud.Se bom še malo z USB poigral.(imam delilnik USB).
Morda moram imeti pa kakšen geocache file ali pa mapo v OREGONOVEM disku?
Prilagam eno GPX datoteko, ki sem jo prenesel z Geocaching.com kot Premium member. Če jo skopiraš na napravo v motranji pomnilnik v mapo GPX jo moraš videti med Zbirke Geocache. Datoteko sem zaradi pravil foruma moral zazipat, zato jo najprej odzipaj!
 

Priponke

  • 627577-GC1NC8P.zip
    3,2 KB · Ogledi: 468
Nazadnje urejeno:

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Sem naložil datoteko in jo našel med najdenimi (geocache)
Sem pa težavo rešil z EasyGPS in so zakladi sedaj lepo pod zbirko geocache....
cheer.gif

 
Nazadnje urejeno:

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
He,he. Sem šel vsaj enkrat peš na grad. OREGON je javil, da sem zaklaz našel, jaz pa ga nisem našel? Morda je bil pod stopnicami. Se mi ni pred folkom sklanjalo spodaj... ( Prison of Batthyany Lajos)
Sedaj moram na geocache.com označiti in to je to, ali kako. Dobra stvar....
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Jah, potem ga pač nisi našel, tako da če je današnji vpis na Geocaching.com tvoj, potem le popravi.

Fora ni samo, da ti GPS napiše, da si našel cache, ampak da ga dejansko najdeš (ne vem, a ni rahlo očitno?
smile-1.gif
). Poleg tega se moraš tudi vpisati v vpisno knjigo (v tem primeru vpisni listek).
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Tako enostavno pa tole ne gre! Zaklad moraš fizično najti, v tvojem primeru je to zelo mala zadeva saj je zaklad velikosti Micro. Tam v škatlici je logbook kjer se moraš vpisati. Šele takrat lahko objaviš svojo najdbo na Geocaching.com. Bo treba kar navodila malo prebrat, saj vse zelo lepo piše. Sklepam, da si iz Ljubljane. Kot začetniku bi ti svetoval nekaj bolj enostavnega kot prvo najdbo: http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=a275ea1f-782e-4eb1-9621-4e039cea28d6
A navodila kljub temu dobro preberi!
pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Ups. A tako je to. Sem že popravil na not found. Važno pa je tudi, da greš malo ven..
Ali se da iskati zaklade po kriteriju- dostopnost z kolesom? (kasneje se šele vidi)
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Lahko si malo pomagaš s težavnostjo pristopa. Ali pa prej na zemljevidu preveriš, kako izgleda zadeva.


Drugače pa sedaj zastopiš - fora je, da greš malo ven in se obenem še zabavaš
smile-1.gif
.

Le pojdi še enkrat na grad... malo pobrskaj po namigih, lahko ti pa še mi tule malo pomagamo. Je res fino skrit.

Sicer pa jih je v Ljubljani še veliko.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik sandiv pravi:
Tako enostavno pa tole ne gre! Zaklad moraš fizično najti, v tvojem primeru je to zelo mala zadeva saj je zaklad velikosti Micro. Tam v škatlici je logbook kjer se moraš vpisati. Šele takrat lahko objaviš svojo najdbo na Geocaching.com. Bo treba kar navodila malo prebrat, saj vse zelo lepo piše. Sklepam, da si iz Ljubljane. Kot začetniku bi ti svetoval nekaj bolj enostavnega kot prvo najdbo: http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=a275ea1f-782e-4eb1-9621-4e039cea28d6
A navodila kljub temu dobro preberi!
pozdrav.gif

Še eden lažji je na gradu, pod šancami.
 

ExB

Long John
11. dec 2007
26
0
1
Hehe, tegale Plecnika I sva z mojo danes obiskala, kot prvi cache! Zadeva je zakon, za zadevo sva itaq izvedela iz te teme, tako da hvala, zdej imava dejanski razlog, da se greva sprehodit vn
wink-1.gif


Uporabljava sicer Nuvija 255W, ki za tele zadeve ni ravno perfekten, ampak se da. Sem hotel vprasat kako ga pripravis do tega, da ti ne skace stalno na ceste, ko si v blizini kaksne, pa sem ravno prejle nasel dober nasvet, da enostavno ko si v blizini ze, izklopis vse karte :D