Forex - vlaganje

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
hmmm sam sem isto pogledal dnevno karto in vidim dvojni vrh... trojni ni glih ker je pred njim glava/rame vzorec, ki se potem nadaljuje v dvojni vrh. pravzaprav sta oba vzorca vzorca obrata torej napovedujeta da se bo po zadnji fazi tečaj obrnil v smeri iz katere je prišel, na primeru dnevnega tečaja je to v prid USD. do kam bo šlo je težko napovedati, pomoje se bo za nekaj časa ustalil na okoli 1,4 +- 100, nato pa bo že marsikaj več jasno... je pa res zanimivo območje med 1,36 in 1,37. ampak osebno menim, da odvisno tudi od tega, kaj se v ameriki dogajalo ter predvsem kdaj bomo to te točke prišli. če bo to v času volitev, za kar menim da je velika vrjetnost da bo, potem je seveda veliko odvisno od zmagovalca volitev. danes nisem glih spremljal kakšne so bile kaj novice tako da tudi ne vem, kaj je bil danes vzork za tak padec(spet za skoraj 250 pipov). je pa tale teden kar zanimiv in težak za tradedat...
 

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
En dan po tem kako sem napisala post o EURUSD, slučajno sem na enem drugem forumu naletela na zanimivo prašanje; ali EURUSD dela trojni vrh ali pa uzlazni triangl? http://www.forexfactory.com/news.php?do=news&id=68799

Moje mnenje je da bo ona rumena trend linija odigrala zelo pomembno vlogo. V bistvu zelo enostavno je, ali se bo par odbil od te linije, ali pa bo nastavil svojo pot nižje.

Da si na tekočem, včejaj so v Angliji zmanjšali obrestno mero za 0.25%, a Europa je odločila da bo obdržala obrestno mero na 4%, kljub tem da večina smatra to potezo bolj konzervativno.
 

lozica

Pripravnik
9. feb 2008
55
0
6
Notranjska
Obišči stran
Najprej lep pozdrav vsem na tem forumu.
Tole temo FOREX sem prebral v celoti in moram povedat, da so nekateri prispevki zelo zanimivi. Sam se sicer nagibam k mišlenju, da denar sam oplemenitim in ne preko "posrednikov"...
Je pa zato potreben čas in seveda denar.
Naj poenostavim....če nekdo v študij vloži cca 4.000 euro in pet let je moje mišlenje, da je tudi v tem poslu to mogoče...
mogoče z manj vložka in manj časa.

Tudi jaz sem spoznal nekoga, kateri je sodeloval z Bobom in tudi on ima pohvalno mnenje o njem....

moneymaher; ali ti vidiš rešitelja za dolar...
Jaz ga ne vidim in mislim, da bo EUR/USD kmalu 1.50

Je pa seveda to moje mnenje.....

lp
 
Nazadnje urejeno:

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.589
85
48
Citat:
ali ti vidiš rešitelja za dolar

hm, volitve ponavadi prinesejo optimizem v USD
17758-icon_confused.gif


lp
 

rehe

Zelenc'
8. dec 2007
7
0
1
Obišči stran
Kar strokovne debate so se razvile o forexu na tem forumu. To je seveda dobro, res pa je, da večina ljudi nikoli ne bo začela s trgovanjem. Ljudi pa vendarle zanima ta tematika, kar je razumljivo, saj je po sredi denar. Lahko zaslužiš denar, lahko pa ga tudi izgubiš. Kje pridobiti znanje, kje izvedeti za izkušnje drugih? Forumi so odlična stvar, knjige tudi.
Nikoli ne bom pozabil, ko sem prvič v Ljubljani poslušal tujega strokovnjaka za forex trading, ko nam je razlagal svojo strategijo. Vedno sem jaz moral razlagati drugim, sedaj pa je nekdo drug razlagal meni. Ker sem osnove tehnične analize poznal že prej iz časov mojega trgovanja na NYSE in NASDAQ, je bilo enostavno vse prenesti v svet forexa. Vse mi je bilo takoj jasno, čeprav je bil njegov rezultat realnega trgovanja 4000 pipov v dveh mesecih res kar predober. Poskusil sem njegovo strategijo na demo in je delovala, za realnejšo sliko pa je potreben seveda daljši čas testiranja.
V internetnem forex klubu Zlata jama nas je nekaj takih, ki raziskujemo strategije, ki jih kupimo v obliki PDF knjig ali pa jih dobimo na tujih forumih ( Babypips ).
Zakaj ne bi del svojega znanja posredoval drugim?
Ali bom na slabšem, če nekomu izdam moje znanje?
Ali je moje znanje sploh kaj vredno?
Ali lahko od posredovanja svojega znanja tudi sam kaj pridobim?
Še mnogo drugih vprašanj skupaj z odgovori se mi je motalo po glavi, nato pa sem se odločil, da bom poskusil organizirati seminar na temo forex. Brezplačen seminar z izobraževalnim in informativno-komercialnim delom. Obisk in odziv sta bila odlična, zato bom s seminarji nadaljeval. V soboto 1.3.2008 ob 10. uri bo v Kočevju drugi seminar "Odkrivajmo forex". Obdelovali bomo dnevno forex strategijo 8and8. To je strategija za take, ki nimajo časa cel dan presedeti ob računalniku, ampak samo nekaj minut na dan. Zaslužek v enem letu na paru EURUSD cca. 2000 pipov res ni briljanten, vendar pri trgovanju z enim lotom je to 20.000 USD, če pa trgujemo z več pari ali več loti ...
Seminar ima seveda tudi informativno-komercialni del, saj smo prejšnjič predstavili slovenski forex produkt EPV Investments, ki je nekakšna konkurenca MAT in FFX. Udeleženci prvega seminarja so lahko lastnika povprašali o vseh zadevah, kar se tiče strategije razpršitve kapitala, varnostnem skladu, predvideni letni donosnosti itd. Zaupanje nas, prvih investitorjev, je upravičil že prvi mesec delovanja z januarskim donosom 8,1%. Upam, da bo podobno tudi naprej. Splošne pogoje EPV si lahko snamete tukaj: http://zlata-jama.com/Plan_EPV.html
Tudi urnik 2. forex seminarja si lahko pogledate na strani Zlata jama. Strogo se držimo urnika, saj nekatere zanima samo izobraževalni del, nekatere pa samo informativno-komercialni del, kjer bo tokrat govora o Finanzas Forex (FFX) programu, če bom uspel pridobiti kakšnega vidnejšega slovenskega promotorja FFX. Udeleženci seminarja bodo prejeli obravnavano strategijo in datoteko za lažje testiranje strategije. Na seminar se je treba prijaviti z imenom in e-naslovom, saj je število sedežev omejeno.
Če kdo med vami misli, da bi lahko kaj pametnega povedal drugim (ne bojte se, tudi jaz nisem ultra forex strokovnjak, pa vendar bi želeli drugi zvedeti del tega, kar sem se naučil), ga vabim kot predavatelja na naslednje seminarje "Odkrivajmo forex". Predvsem mislim na razlago uporabe posameznih platform (MT4, VT, TS, ...) in na razlago forex strategij. Zelo lepo bi bilo, da so takšne strategije realno prestale "backtesting" s pozitivnim rezultatom, ni pa nujno, saj gre običajno za uporabo raznih tehničnih indikatorjev in kombinacijo le teh. Vsaka informacija je koristna in nekdo izmed slušateljev bo lahko iz delcev informacij mogoče sestavil zmagovito strategijo. Mogoče pa je kdo med vami poskusil uporabiti kakšen EA ali pa morda forex signalni servis in bi ga priporočil drugim, hkrati pa bi še razložil, kako se uporablja in predstavil rezultate. Mogoče pa ima kdo med vami zmagovito formulo za forex, ki bi jo rad prodal drugim. Če jo znate predstaviti v 45 minutah, ste dobrodošli.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ker si zadnji...

en predlog za moderatorja (@sevlje): Ali je kaka možnost da bi bil en del topica za traderje (torej za tiste ki dejansko sami trgujemo in se učimo ter delamo s svojimi živci in denarjem- na pravem in demo računu), drug del topica pa za tiste ki iščejo načine in podjetje kamor bi lahko vlagali svoj denar.

Tako bi mi traderji lahko mirno brez offtopicov razpravljali o strategijah in izkušnjah, razni cinični in/ali optimistični vlagatelji bi se pa lahko mirno pregovarjali in kregali v svojem delu topica.


Ne da se mi več brati tega flooda in prepucavanja med sabo, še manj pa se mi ne da odgovarjati v temi, ker tole je ratala ena velika zmešnjava.
Je pa tema o Forexu precej interesantna, o tem priča tudi število ogledov te teme.
 
Nazadnje urejeno:

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Podpiram Spiritov predlog.
Zato se sedaj tema Forex deli na dva dela in sicer: Forex - vlaganje in ForEx - trgovanje

V tej temi ( Forex - vlaganje) pišite naprej tisti, ki vas zanima, kako vlagati denar preko posrednikov.
Zaenkrat bomo še vedno dopuščali, da svoje produkte lahko predstavite tudi tisti, ki se s Forexom ukvarjate profesionalno., tako da lahko potem skupaj predebatiramo o tem, kaj ponujate. in ali so vaši produkti interesantni ali ne.

Zelo bi bili veseli tudi odgovore vlagateljev, ki že vlagajo preko posrednikov. In sicer pri komu vlagate, koliko časa, donosi??, ali dobivate tisto, kar so vam obljubljali?

Tukaj tudi ne bomo preveč strogi do raznih offtopicov, če bodo v mejah normale.

V sosednji temi ( ForEx - trgovanje), pa kot je napisal Spirit, samo strategije in izkušnje, seveda lahko sodelujete tudi tisti, ki to nameravate početi, pa se še niste ojunačili. Bomo pa zelo strogi do offtopicov, ki bodo sankcionirani, če se bodo pojavljali.

Lep pozdrav pa veliko uspeha v Forexu, karkoli že sodelujete.
 

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
Še vedno kot začetnica, saj se jaz tako vidim, osebno se ne obremenjujem kaj bo bilo, v tem primeru z EURUSD, in kaj lahko spasi USD, kdo pravi da ga sploh treba spašavati
wink-1.gif
?!
Onaj moj post je bil videnje tehničke analize, lahko gre gor, lahko gre dol... Mislim da bo ona rumena trend linija bila pomembna v prihodnosti, ampak se ne zamaram s tim. Enostavno čakam da mi moj dobro backtestirani sistem mi odpre pozicijo za vhod.
Za enkart predvidavanja bom pustila W. Buffetu in G. Sorosu.
 

lancelot41

Zelenc'
12. feb 2008
1
0
1
mb
www.trading-fx.si
Preden investirate spoznajte kakšen tip vlagatelja ste!

Veliko vlagateljev po želji, da se za večno reši finančnih stisk in težav poseže po raznih oblikah investiranja. Velikokrat je investitor podvržen želji in upanju po velikih donosih vendar kljub opozorilu, da je takšna naložba povezana z visokim tveganjem ta del ponavadi presliši.
Investicija na valutne trge ali forex je ena izmed teh tveganih naložb. Investitor, ki vlaga na valutne trge ne vstopa samo v dobičkonosno naložbo temveč tudi v naložbo pričakovanih padcev.

Vlagatelj mora svoja sredstva razpršiti med različne naložbe in s tem bistveno zmanjša naložbena tveganja. Sami pri sebi morate najprej razčistiti kakšen vlagatelj ste, kakšno finančno in psihično tveganje ste pripravljeni sprejeti. Odločite se koliko časa boste investirali in na koliko različnih mest in nato investirajte.Vedite, da naložbe z večjim tveganjem pomenijo večji rizik vaše investicije, kakor tudi možnost večjega donosa. Pri nekaterih primerih, kot je trgovanje z valutami je možno izgubiti tudi vsa naložbena sredstva.

Odločite se kaj je za vas dolgoročna naložba. Ne spremljate vaše naložbe vsakodnevno. Kot dolgoročni investitor boste podvrženi upanju, strahu in pohlepu. Lahko se vam zgodi, da zaradi teh dejavnikov dvignete naložbena sredstva prav v trenutku največjega padca vaše naložbe. Prav takšni padci na trgih ponavadi naznanjajo preobrat in dvigovanja vaše naložbe. Pomembno je da ste seznanjeni s preteklem upravljanjem in maksimalno pričakovanimi padci vaše naložbe pred samim vlaganjem.
Kot vlagatelj morate biti seznanjeni z nihanji na valutnih trgih, kamor nalagate vaša sredstva. Vaša naložba niha in lahko se zgodi da niha v negativno smer. Bolj je tvegana naložba večja vrjetnost je po izgubi določenih sredstev. Za trgovanje na valutnih trgih ni nič posebnega če vam naložba upade tudi do 50%. Kakorkoli pride tudi čas ko bo naložba začela rasti in glede na tveganje takšna naložba raste hitreje, kot katerakoli druga naložba. Priporočljivi zneski vlaganja na teh trgih se gibljejo okoli 25.000 USD ali EUR. Velikokrat so namreč naložbe z manjšim zneskom tudi podvržene večjim tveganjem, kot običajno. Prav zaradi tega je možno zaslediti, da upravitelji postavljajo spodnjo mejo vloženega kapitala in s tem naravnajo upravljanje vaše investicije, ki zmanjšuje rizičnost naložbe.

Če ste dovolj vztrajni imate veliko možnosti, da vaša naložbena sredstva oplemenitite prav z visoko rizičnimi naložbami, kot so investiranje na valutne trge znane, kot Forex.
229736-dol.jpg
 

Priponke

  • 229736-dol.jpg
    229736-dol.jpg
    4,5 KB · Ogledi: 339

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik lancelot41 pravi:
Preden investirate spoznajte kakšen tip vlagatelja ste!

Veliko vlagateljev po želji, da se za večno reši finančnih stisk in težav poseže po raznih oblikah investiranja. Velikokrat je investitor podvržen želji in upanju po velikih donosih vendar kljub opozorilu, da je takšna naložba povezana z visokim tveganjem ta del ponavadi presliši.
Investicija na valutne trge ali forex je ena izmed teh tveganih naložb. Investitor, ki vlaga na valutne trge ne vstopa samo v dobičkonosno naložbo temveč tudi v naložbo pričakovanih padcev.

Vlagatelj mora svoja sredstva razpršiti med različne naložbe in s tem bistveno zmanjša naložbena tveganja. Sami pri sebi morate najprej razčistiti kakšen vlagatelj ste, kakšno finančno in psihično tveganje ste pripravljeni sprejeti. Odločite se koliko časa boste investirali in na koliko različnih mest in nato investirajte.Vedite, da naložbe z večjim tveganjem pomenijo večji rizik vaše investicije, kakor tudi možnost večjega donosa. Pri nekaterih primerih, kot je trgovanje z valutami je možno izgubiti tudi vsa naložbena sredstva.

Odločite se kaj je za vas dolgoročna naložba. Ne spremljate vaše naložbe vsakodnevno. Kot dolgoročni investitor boste podvrženi upanju, strahu in pohlepu. Lahko se vam zgodi, da zaradi teh dejavnikov dvignete naložbena sredstva prav v trenutku največjega padca vaše naložbe. Prav takšni padci na trgih ponavadi naznanjajo preobrat in dvigovanja vaše naložbe. Pomembno je da ste seznanjeni s preteklem upravljanjem in maksimalno pričakovanimi padci vaše naložbe pred samim vlaganjem.
Kot vlagatelj morate biti seznanjeni z nihanji na valutnih trgih, kamor nalagate vaša sredstva. Vaša naložba niha in lahko se zgodi da niha v negativno smer. Bolj je tvegana naložba večja vrjetnost je po izgubi določenih sredstev. Za trgovanje na valutnih trgih ni nič posebnega če vam naložba upade tudi do 50%. Kakorkoli pride tudi čas ko bo naložba začela rasti in glede na tveganje takšna naložba raste hitreje, kot katerakoli druga naložba. Priporočljivi zneski vlaganja na teh trgih se gibljejo okoli 25.000 USD ali EUR. Velikokrat so namreč naložbe z manjšim zneskom tudi podvržene večjim tveganjem, kot običajno. Prav zaradi tega je možno zaslediti, da upravitelji postavljajo spodnjo mejo vloženega kapitala in s tem naravnajo upravljanje vaše investicije, ki zmanjšuje rizičnost naložbe.

Če ste dovolj vztrajni imate veliko možnosti, da vaša naložbena sredstva oplemenitite prav z visoko rizičnimi naložbami, kot so investiranje na valutne trge znane, kot Forex.


bi se jaz dodal par stvari. forex je tipicen trg, kjer se izgube in dobicki odvijajo zelo hitro. zato je ta zadeva tako popularna v sloveniji. ni treba cakat vec mesecev ali let, da se pokaze kaksen donos. tu je vse jasno ze v mesecu dveh. in ce je broker zanic in izgublja, stran od njega. zato se nikoli ne zavezujte s kaksnimi pogodbami za 2 ali celo 3 leta. zadeva naj bo cimbolj likvidna, morate imeti moznost spremljanja donosov in izgub, da lahko odreagirate. in kar se da hitro pobrat svoj vlozek iz trga, naj se plemenitijo samo obresti. ker ce bo slo kaj narobe, bo slo v hipu. danes imate na racunu 22000eur, jutri jih je samo se 5000, pojutrisnjem je racun prazen.

zanimivo je tudi, da brokerji ponujajo zelo razlicne donose. ko ga vprasas, zakaj oni drugi ponuja 3x vecje donose, zadevo opravicuje z varnostjo. laz. hoce samo vecji delez donosa zadrzati zase. forex je extremno rizicna zadeva, zato besede varnost tukaj ni. ce bo slo, bo slo vse k vragu. zato ce ze riskirate, riskirajte tam, kjer bo donos visok.

pa se nekaj .... vsak dober broker ima zelo kratko zivljensko dobo. s tem mislim, da dobiva lahko 4, 5 let po 100% letno in vec, potem pa ponavadi sledi totalen polom. jaz temu pravim da izgori. upam, da boste pravocasno zavohali polom in zbezali s svojim denarjem kam drugam.

pa srecno
cheer.gif
 

andrej24

Pripravnik
16. nov 2007
58
0
6
Obišči stran
Pozdravljeni,

1.3.2008, se v Sloveniji odpira novo podjetje INVESTMENT GROUP d.o.o.

Podjetje Investment group se ukvarja s forex trgovanjem in z investicijami v zlato in srebro.
Z razpršenimi investicijami zagotavlja sigurnost in stabilnost vlaganj. Prav tako pa ima še vedno zelo visoke donose.
Podjetje ves svoj dobiček vlaga v rezerve podjetja, ki deluje kot garancijski fond v primeru slabših mesečnih rezultatov na trgu.
Podjetje ima tri prioritete v svojem poslovanju:
1. Nuditi svojim klientom garancijo za njihov denar.
2. Nuditi svojim klientom stabilne donose.
3. Nuditi svojim klientom najvišje donose.
Minimalno vplačilo bo 1000€, možnih pa je več programov vlaganja. Za katerekoli informacije se lahko obrnete na internetno stran zigon@financiranje.si. Oboje bo začelo delovati skupaj s podjetjem, do takrat pa me lahko kontaktirate na telefonsko številko 031383776.

Podjetje ima 3 programe:

Invest Stability

- Vstopna provizija 10 %
- Temlji na garanciji na glavnico
- Ponuja zelo nizko tveganje
- Zelo stabilen program
- Glavnica likvidna po 6 mesecih
- Pričakovani donosi 3 % mesečno
- Možnost reinvestiranja
- Stroški reinvestiranja so 5%

Invest High

- Vstopna provizija 15 %
- Ponuja srednje tveganje
- Glavnica likvidna po 24 mesecih
- Pričakovani donosi 6 % mesečno
- Možnost reinvestiranja
- Stroški reinvestiranja 10 %

Invest High monthly

- Vstopna provizija 15 %
- Ponuja srednje tveganje
- Glavnica likvidna po 24 mesecih
- Pričakovani donosi 5 % mesečno
- Izplačuje se mesečne obresti
- Stroški reinvestiranja 10 %


Invest medium

- Vstopna provizija 15 %
- Ponuja nizko tveganje
- Glavnica likvidna po 12 mesecih
- Pričakovani donosi 4 % mesečno
- Možnost reinvestiranja
- Stroški reinvestiranja 10 %



Koliko procentov je določen program dosegel bo investitor izvedel preko sms sporočila enkrat mesečno.

Podjetje si pridržuje pravico do spremembe pogojev pred začetkom poslovanja


Lep pozdrav, Andrej Žigon
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.010
3.762
113
Ljubljana
hmpg.net
Resno in premišljeno podjetje:)
"Podjetje ima 3 programe:"
1.Invest Stability
2.Invest High
3.Invest High monthly
4.Invest medium
Kako naj vem, da znate računati donos (mimogrede x% od 100, ali od 85), če ne znate prešteti svojih programov?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Moje podjetje sicer tudi se nima internetne strani, ima pa izjemno dober program, ki poseka vse vase:

- Vstopna provizija samo 10%
- Ponuja majhno tveganje
- Glavnica likvidna po 24 mesecih
- Pričakovani donosi 10% mesečno
- Izplačuje se mesečne obresti
- Stroški reinvestiranja 5%

Za razliko od tebe si niti ne pridrzujem pravice do spremembe pogojev pred zacetkom poslovanja. Navali narode !