Fiat Agea

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik model1a pravi:
Pa prvič slišim, da je Turčija center avtomobilskega sveta... Ampak če ti tako praviš bo že držalo
wink-1.gif
Hja, Turčija ni glih nepomembna država v avtomobilskem svetu. Tako kot proizvajalec, kot tudi 80 milijonski trg.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Ti pojma nimaš.... Hermann že ve... prosim ne mu ugovarjat
evil.gif


Pa to, da Toyoto tut tam delajo nima nobene veze... Tam se sam s kolesi vozjo... Aja pa z neznanini znamkami kot je Fiat
grims-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Oprosti ti si res... preprost. Ker nalašč ne moreš tako zelo trolat pa se delat neumnega.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
A si le dojel? Zdej pa preberi kaj vse sem pisal pa ti bo moče potegnilo, kaj sem ti hotel povedat...

LP
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.813
4.307
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Si mogoče pomislil, da se avtomobili, ki si jih naštel, prodajajo po celem svetu in ne samo v Evropi in da obstajajo vsi tudi v karavan izvedbi?

Ti dam prav: ta fiat ni nizkocenovnik, razvili in predstavili pa so ga v Turčiji, ker je zdaj tam center avtomobilskega sveta
hysterical-1.gif


A bi nekdo poiskal in pripel statistiko prodaje po karoserijskih oblikah, da mu bo vsaj malo jasno?

Na voljo bo tudi kot kombi limuzina in karavan, je pa v limuzinski obliki vsekakor bolj privlačna na srednje azijskih in južno ameriških trgih... in to so trgi na katere računajo proizvajalci, sam sem tam standard dviga in povečuje prodaja...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Za fiata kr dober zgleda:))

[

Spet polno neumnosti, kot vedno na alterju. Torej Fiat Aegea je avto razreda citroen elisee, megane fluence in podobna jajc(k)a, direktno nadomesca Lineo, dvomim, da jo sploh kdo pozna. Grajena platformi fiat 500x.

Pride pa cisto nov Fiat Viaggio, ki je pa rebadged Dodge Dart. Ceprav ne razumem cisto dobro tega, ker se na Kitajskem omenjena avtomobila oba prodajata ze priblizno dve leti. Fiat je z joint venture s Chrislerjem prisel spet na tla USA in bo tam prodajal kar nekaj svojih modelov. Prvi mesanec je Jeep Renegade (Fiat 500x), drugi bo prej omenjeni, prodajali bodo Ducata in Dobloja pod Dodge znamko. Ce sem kaj narobe napisal naj me SJTV1 popravi.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ok pac pisem napamet, ne guglam kot utisevalec in prsti prehitevajo pamet.
tongue-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Za fiata kr dober zgleda:))

[

Spet polno neumnosti, kot vedno na alterju. Torej Fiat Aegea je avto razreda citroen elisee, megane fluence in podobna jajc(k)a, direktno nadomesca Lineo, dvomim, da jo sploh kdo pozna. Grajena platformi fiat 500x.

Pride pa cisto nov Fiat Viaggio, ki je pa rebadged Dodge Dart. Ceprav ne razumem cisto dobro tega, ker se na Kitajskem omenjena avtomobila oba prodajata ze priblizno dve leti. Fiat je z joint venture s Chrislerjem prisel spet na tla USA in bo tam prodajal kar nekaj svojih modelov. Prvi mesanec je Jeep Renegade (Fiat 500x), drugi bo prej omenjeni, prodajali bodo Ducata in Dobloja pod Dodge znamko. Ce sem kaj narobe napisal naj me SJTV1 popravi.

Aegea je v bistvu ime projekta, ki menja sedanji Dart in Viaggio (kar je bil fiatov world car, v evropi se je ta platforma prodajala kot Alfa Giulietta). Je na platformi small lwb (torej 500L/500X/Renegade) in je precej sodobnejši od dosedanjega Viaggio/Dart. Tale Aegea (govorilo se je sicer, da bodo ohranili ime Liea) je trivratna različica, namenjena predvsem Turčiji, a nej bi se prodajala tudi na iberskem polotoku, korda celo v nemčiji (v slednje napovedi sicer ne verjamem). Dvovolumenska (3/5 vrat) bo novi Viaggio/Dart/Chrysler 200 (morda), v Evropi (če bo) najprej v Italiji, nemčiji, Franciji in še kje. Morda dobi celo karavana, čeprav je to malo verjetno (zaradi 500L).
Bo pa malo bolj "poceni" v primerjavi s 500-tkami. Pod kakšnim imenom bo v Evropi, pa v bistvu menda še ni odločeno. Pri kitajčkih je, če se prav spomnim, je limotu ime Viaggio, kombilimuzina pa Ottimo ali nekaj podobnega.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
hvala. novi fiat stilo bi bil prava osvezitev, ker 500L ni za nikamor, s 500X so pa veliko prevec optimisticni (cena)
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
ok pac pisem napamet, ne guglam kot utisevalec in prsti prehitevajo pamet.
tongue-1.gif

Kak to misliš, k praviš, da ne googlaš...v bistvu si prvi v temi pravilno napisal ime tega Fiata...ne mi rečit, da brez googla?
evil.gif


Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Za fiata kr dober zgleda:))

[

Spet polno neumnosti, kot vedno na alterju. Torej Fiat Aegea je avto razreda citroen elisee, megane fluence in podobna jajc(k)a, direktno nadomesca Lineo, dvomim, da jo sploh kdo pozna. Grajena platformi fiat 500x.

Pride pa cisto nov Fiat Viaggio, ki je pa rebadged Dodge Dart. Ceprav ne razumem cisto dobro tega, ker se na Kitajskem omenjena avtomobila oba prodajata ze priblizno dve leti. Fiat je z joint venture s Chrislerjem prisel spet na tla USA in bo tam prodajal kar nekaj svojih modelov. Prvi mesanec je Jeep Renegade (Fiat 500x), drugi bo prej omenjeni, prodajali bodo Ducata in Dobloja pod Dodge znamko. Ce sem kaj narobe napisal naj me SJTV1 popravi.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
od 14 avtomobilov, ki sem si jih lastil je bilo vmes pet fiatov, tudi zdajsnji. sem tihi fan kaj naj recem in odkar se je poslovil stilo iscem in cakam pravo zamenjavo, ker imam za razliko od 99% foruma odlicne izkusnje z njimi
wink-1.gif


vi se zaradi mene lahko pobijete s prerekanjem ali je boljsi vw ali kija, bmw ali audi.
hysterical-1.gif


jaz imam tak wallapaper
cool-1.gif


 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
kako mislis dobrega, v udobju? nepokvarljivosti? ker meni je ravno vec elektronike pri cromi odvrnilo od nakupa. mi je pa zelo vsec. jo imas? prodas?
grin1.gif


jaz mislim, da so bilo top modeli v nepokvarjivosti - udobje - cena bravoti, brave in maree. potem je zelo blizu multipla in seveda prvi doblo po facelift-u. stiloti in crome so bile ze malce prevec "elektricne"