koprske tablice

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
174
43
Dober večer, prosim za razlago, če je mogoče. Po skoraj desetletju sem se vrnil v Slovenijo iz tujine. Živim v osrednjeslovenski regiji v manjšem kraju. Opazil sem, poleg močno povečanega prometa, da je veliko vozil s koprskimi tablicami (sonce na modri podlagi grba), ki jih prej nisem nikoli opazil. Ker dvomim, da imajo Primorci veselje se seliti v notranjost, me zanima vzrok. Racionalnega odgovora nisem našel. Mulc pravi, da je to zelo popularno, ker "da avto bolje zgleda". Kaj torej drži? Da je to neka kaprica, selitev Primorcev v notranjost, cenejše zavarovanje vozila na Primorskem ali kaj četrtega?
Vnaprej hvala, če se komu ljubi v tej primorski vročini napisati misel ali dve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
284
87
28
Jaz opažam, da ima ogromno
KP registracij pri nas tistih, ki so najbolj zaščiteni in jim noben nič ne more. Upam, da smo se razumeli.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
KP - Kar Previdno.

Drgač je to kranjska tablica...namreč, kandidat srbske manjšine v Kranju je na lokalnih volitvah za župana premagal albanskega protikandidata in takoj naslednji dan podpisal odlok o prehodu na cirilične registrske oznake (Srbija do Kovorja).
 
  • Haha
Reactions: hermann in aljoman

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Pri nas enako.
Sem posumil, da so to avti, uvozeni iz Italije pa je pac KP najblizji za registracijo.
Da bi pa avto z registracijo iz druge regije izgledal bolje mi je wrf. Ce ze, bi imel NM ali pa MS tablice. So mi ti ljudje najbolj kul
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.422
9.167
113
ja kolega je tudi hotel koper, ker pač, češ je lepo, nevtralno in podoben bulšit.. Nato je dal pa CE namesto MB. pacijenta odšpilal.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
174
43
Vsega po malem torej. Sem mislil, da so na leasing zgolj nova vozila. Večina vozil s temi tablicami so nekaj let stara nemška vozila, praviloma bele barve. Kakor komu paše. Hvala za prispevke.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Jaz pri KP tablici zmeraj pomislim, da je avto uvožen kot rabljen. Mogoče narobe, ampak pri službenih rabljenih je bilo tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Še en razlog je, je žena prodla avto, pa je šel Ljubljančanki z vikendom v Ankaranu na KP tablice. Je rekla na opbali so tako zahojeni, da mi na vikendu v Ankaranu močno popraskajo avto, če je na LJ tablice, če je pa na KP pa ni težav.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.890
113
pri taščici
Spomnite se korone in koliko so primorci imeli za povedat cez ljubljanske tablice.
Ploskajo ti, dokler ne kupis dol nepremicbine po 5+ jurjev.
Ploskajo ti ce kupujes kepico skadoleda po 3 evre in kalamare po 20+.
Paradajz turist pa ni zazeljen.
Ce zelis prodati nepremicnino katero si kupil po 5 jurjev,bu najraje videli da bi jo prodal po jurja.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.475
5.471
113
V Ljubljani imajo tiste s tablicami KP in GO za "izgubljene" in okoli njih bolj previdno vozijo oziroma jih spustijo naprej.

Bi bila zanimiva tema za kakšno diplomsko, s katero tablico te večkrat spustijo naprej.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.660
1.005
113
Ker zahojenci še vedno mislijo, da tablica določa mesto prebivališča lastnika in jim kar ne potegne, da gre tablica ob prodaji z avtom. Potem pa imaš lokalpatriote in polomljene brisalce in popraskan avto. KP je na obali priviligiran, po slo pa nevtralen in sem se jaz isto odločil zanj.

Te grbe in mesta registracije bi morali itak ukiniti, ker ne služijo ničemer.

ps. Ob prvi registraciji ti kjerkoli v Slo lahko uredijo katerekoli tablice. Par vsakih regij imajo navadno celo na lagerju.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34
Pri kolegu ima cela familija KP, ker imajo na obali par stanovanj in pravjo, da zarad parkiranja itd. To še nekako štekam, drugače pa vidim lokalne kmetavze v belih bemflah in audijih, seveda s KP oznako, ti seveda nimajo fletov, samo lizing.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.025
113
Po ljubljani vidiš največ KP tablic na BMW in mercedezih v katerih se 30-40 letniki v trenirkah vozijo, ta trend je prisoten že nekaj let ne vam pa čemu je namen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Sem razpet med Lj in gorenjsko....

In sem si prejšnji teden vzel KP tablice (mi je žal da si jih nisem že pri prvem avtu)

LJ maš lahko probleme po celi Sloveniji....

KR pa ne bi mel tud če mi jih šenkaš :) ti pomojem trobijo kamorkol greš pa dvigujejo brisalce med bloki :D

KP....podobne so KR...pa še tistx ko greš 2x ja leto v Portorož na kavo in sprehod maš mir pred lokalci....
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: nacek in Garfildd