fasada

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
172
43
Citat:
Uporabnik ganges pravi:
Pozdravljeni

Odločil sem se adaptirati Marles hišo, ki je bila postavljena enkrat v 80 letih. Hiši nič kaj dosti ne manjka, če za kurjavo se je plačevalo ogromno in sem se odločil zatesnit okna in narediti fasado. Spodnji del je seveda zidan, zgornji pa Marles. Nisem še bil na podstrešju, da bi preveril kaj pomeni les na zgornjem delu, ki gre v trikotnik do slemena... (ladijski pod). Ali to dejansko zapira podstrešje ali je to samo za okras. Ker ta ladisjki pod bi ob namestitvi fasade vsekakor odstranil.

Hkrati me zanima konkretno s kakimi sidri se izolacijske plošče sidrajo v montažno hišo? Ali so to sidra za les? Klasična sidra za zidake sigurno niso primerna za to... Dal bi vsaj nekaj sider na m2 za ziher... Pa ne vem ali ob sanaciji lahko lepim s PU peno za izolacijske plošče ali mi je bolje uporabiti kalsično lepilo v prahu?

Hvala vnaprej za nasvete

Lep pozdrav

Upam, da nisem prepozno videl tvoje objave, v glavnem če te kaj zanima, smo lani popolnoma prenovili 25 let staro Marles hišo (okna, vrata, fasada, hidroizolacija, drenaža, škarpe, zasteklitev balkona, podiranje sten....), imam tudi okoli 1000 fotografij med prenovo, tako da če je stvar še aktualna lahko probam pomagat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
seveda je možno. se pa bo vseeno videlo, ker bo na fasadi nova barva

Na srečo je zunanja stran popeskana, ali kako se temu reče, da ni čisto ravna. Se bo videlo, jasno, ampak pomoje bo čez nekaj časa postala enako umazano bela, kot je sedanja. Vseeno pa raje vidim da se vidi nova barva, kot pa grdi kanali.

Kul, povprašam lokalne majstre o času in strošku.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
to tudi sam narediš. del fasade odrežeš tako, da narediš zgornjo plast kot da so vrata, se potem najmanj vidi, spodaj pa odstraniš kolikor potrebuješ
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.814
113
Videlo se bo na vsak način.

Po votlem zvoku pomeni da gre za izolacijo..ali volna ali stiropor (po moje slednje). Tu se samo zareže v fasado s fleksarco, Odreže toliko v globino da skriješ noter cevi + par cm čez. Ko so cevi noter ali zapurpenaš ali s purpenom prilepiš kos tanjšega stirporja. Čez vtreš mrežico in zaribaš fasadni zaključni sloj.

Kje so problemi? Ne moreš tako narediti da se ne bi videlo. Ne boš dobil pol kile fasadnega zaključnega sloja v želenem odtenku (merica je hobuk).

Sam bi dal cevi v kanal in pozabil na vse skupaj. Škoda uničevat fasado.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
samo če je prek tisto "popeskano", to se ne da lepo naredit al kak, da se ne vidi?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Evo...
2435536-Edited_ImageEasyImageEditor_20160602_2.jpg
 

Priponke

  • 2435536-Edited_ImageEasyImageEditor_20160602_2.jpg
    2435536-Edited_ImageEasyImageEditor_20160602_2.jpg
    58,4 KB · Ogledi: 98

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.814
113
To je zaribana fasada.

In se bo videlo..verjetno bolj opazno kot kanal preko (obstoja verjetnost...ker je verjetno 10 cm izolacije) da ob šplampasti izvedbi fašeš še toplotni most.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Pravi majster da ni frke, edino na novo narejeno bo potem kakšen 1-2mm dvignjeno, ker se mora dati mrežica in lepilo. Ampak vseeno raje vidim to, kot pa bikaste kanale.

Drugače pa se gre to za balkon, zato mogoče večji poudarek na estetiki, kot pa če bi bilo nekje na "zadnji strani kjer itak nihče nikol ne pogleda razen sosedov".