fasada

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
aahhh... seveda.... kr balkone na bajti bi podiral.
uf-1.gif

In zakaj ne? Sploh, če gre za tiste 1 meter široke balkone okrog in okrog hiše. Če daš potem na hišo ene 15 cm izolacije ti ostane ene 85 cm (NE)uporabne površine na balkonu. In potem greš še balkon sanirati - TI spodaj, zgoraj, nova keramika, nova ograja....in dobiš eno zelooo drago stojalo za rože.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.430
9.171
113
če imaš obe coni primerno armirani (zgornjo in spodnjo, že v štartu ne glede na balkon, potem nima veze, reži sinko :D
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik EkoKaprica pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
aahhh... seveda.... kr balkone na bajti bi podiral.
uf-1.gif

In zakaj ne? Sploh, če gre za tiste 1 meter široke balkone okrog in okrog hiše. Če daš potem na hišo ene 15 cm izolacije ti ostane ene 85 cm (NE)uporabne površine na balkonu. In potem greš še balkon sanirati - TI spodaj, zgoraj, nova keramika, nova ograja....in dobiš eno zelooo drago stojalo za rože.
Zato ker ne. Enostavno. Hiša, ki je imela balkone in bi jih sedaj kar podrl, potem izgleda kakor škatlica šibic. Ali pa še slabše.
Kar se tiče stojal za rože. Ponavadi so rože na zunanji strani balkonske ograje... tako da naj ne bi zavirale.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
a res??
nisem vedel, da pr vas balkon podrete, potem ga pa narišete
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:

Če so balkoni na teh hišah res tako lepi ga lahko tudi narišeš
aplauz.gif
Počasi začenjam verjeti oz že kar verjamem, da verjameš, da sem pri sebi podrl balkon.
Ali celo da verjameš, da je to v moji bližnji okolici ustaljena praksa.
Še bolj pa verjamem, da imaš težavo z razumevanjem vsebine napisanega.
Pa lep dan ti želim.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Hvala za želje. Enako želim tudi tebi.
Odgovoril sem ti pa samo na tvoji izjavo, da lahko balkon narišeš, če ga podreš.
In ker tega še nisem videl, se mislil, da je tako pri vas.
lep dan
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Pozdravljeni

Odločil sem se adaptirati Marles hišo, ki je bila postavljena enkrat v 80 letih. Hiši nič kaj dosti ne manjka, če za kurjavo se je plačevalo ogromno in sem se odločil zatesnit okna in narediti fasado. Spodnji del je seveda zidan, zgornji pa Marles. Nisem še bil na podstrešju, da bi preveril kaj pomeni les na zgornjem delu, ki gre v trikotnik do slemena... (ladijski pod). Ali to dejansko zapira podstrešje ali je to samo za okras. Ker ta ladisjki pod bi ob namestitvi fasade vsekakor odstranil.

Hkrati me zanima konkretno s kakimi sidri se izolacijske plošče sidrajo v montažno hišo? Ali so to sidra za les? Klasična sidra za zidake sigurno niso primerna za to... Dal bi vsaj nekaj sider na m2 za ziher... Pa ne vem ali ob sanaciji lahko lepim s PU peno za izolacijske plošče ali mi je bolje uporabiti kalsično lepilo v prahu?

Hvala vnaprej za nasvete

Lep pozdrav
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Previdno na podstrešju, ker dvomim, da je podeskano. Izolacija je verjetno samo med t.i. špirovci.

Za fasado najbolje da pokličeš na predračun kakega fasaderja oz. več njih, pa ti bodo povedali kako je z lepljenjem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.814
113
Priznam da še nisem zasledil obnove montažne hiše tako da upam da nas obvestiš kako se bo speljalo. A na vsak način bo leplkjenje s purpeno daleč najboljhša izbira.
Moje razmišljanje: klasično lepilo je togo in kot tako neprimerno za montažno hišo ki je 'elastična'...torej uporabiš purpeno ki brez težav prenaša vse premike/ vibracije itd. ki so posledica montažne gradnje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
ksz... da si malce sposodim tole temo.

Za namen bolj lične izvedbe montaže klime, bi najbolj ustrezalo skriti cevi "v fasado". Torej obstoječe fasade je cca 11cm, zgleda bolj neka votla zadeva, glede na "trkanje", torej nek problem z demoliranjem tega ne bi bilo.
Ampak a je to sploh možno? Torej tam kjer bi bile cevi za klimo, bi se pač malo fasade odstranilo, dalo not cevi in potem to volno (al kaj pač je?) nadomestilo z novo in na novo izvedlo omet, barvanje, itd. Gre pa se seveda za kar malo površino, mogoče tam nekje 1m vsega skupaj, ali pa dober meter. V bistvu bi se samo okoli robov oken in vrat tako naredilo, da se ne dela tam kanalov in zgleda vse grdo.

Je kaj takega možno ali se v praksi to ne dela, ker?