fasada

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Pri nas ima placila nacez upravnik mislim da se nebi nategovali med seboj in da se tudi malo spoznajo na te stvari
wink-1.gif

Predracun za kredit je narejen z odsteto subvencijo tako da bo ze nekaj na tem
wink-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Cena stiropora je tam 0,5 €/cm. Pri 200 m2 površine fasade je razlika med 15 in 16 cm zgolj 100€. Med 15 in 20 cm pa 250€. Gledati na tak denar ob investiciji 8000...10.000€ je pa zares šparanje za vsako ceno, še posebno če vemo, da bo po tam 4...5 letih zaradi prihranka pri ogrevanju in hlajenju itak vse amortizirano.
Nekje je bil enkrat prikazan izračun, da se preko 10 (ali 12cm
sprasujem se.gif
) enostavno ne splača rinit z debelino izolacije. Ajd, če ti 16cm prinese subvencijo tudi v redu, kaj dlje pa jaz ne bi rinil .... Poleg debeline izolacije so detajli tisti, ki prinesejo prihranek (žal pa ravno tukaj marsikdo dela šlampasto in zgublja na efektivnosti izolacije, oken, ....)
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Meni je isto danes fasader rekel. Govoril je o 12cm izolacije, ki jo ima tudi sam na svoji novozgrajeni hiši. Sicer nisem delal izračuna, koliko bi stala izolacija 10-12 cm brez subvencije in koliko 16cm s subvencijo. Po moje vseeno prevaga debelejša izolacija tako cenovno kot seveda izolativno.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Za leto 2014 je bila zahteva sklada 15 cm oziroma nek ekvivalent toplotne prevodnosti - v glavnem je tej zahtevi zadoščal 15cm stiropor. Delal fasado /15cm stiropor/ in dobil subvencijo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ali pa 11cm silver-reflex in si skupaj z vsem na 12,6 cm. Pa prav tako zadostuje eko-skladu. V bistvu je važna prevodnost...
Je oa razlika pri policah ali so 40 ali 34 široke...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.815
113
Kot prvo...fasader nima pojma o izolativnosti...on dela fasade. To je pa vse kar ve in zna. In največ kar lahko od njega zveš je to kaj se zdaj največ dela. Koliko je sam sebi dal je pa itk BV podatek...a če sam sebe zajebe to ni problem.

Drugo...eko sklad zahteva določeno U vrednost stene...zdas s kako debelino izolacije jo dosežeš je pa druga stvar. Samo debelino dokazuješ s sliko na kateri imaš meter na sami izolacijski plati...iz katere je razvidna vgrajena debelina.

Postopek je tak: Najprej dobiš predračun. Nato izpolniš vlogo na sklad in počakaš odgovor. Ko ti potrdijo greš v izvedbo. Po izvedbi plačaš. Pošlješ račun na eko sklad, ki ti del sredstev vrne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Pri materialu za police mogoče sto ali dvesto evrov.
3 cm dobiš pod 100/m2,2cm že za 60 ali celo manj.
Kot fizična oseba boste najprej priložili potrdilo o plačilu ( preverite če je nepotrjen print iz e banke ok),čez ene mesec pa dobite subvencijo če je vse ok
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
....
Postopek je tak: Najprej dobiš predračun. Nato izpolniš vlogo na sklad in počakaš odgovor. Ko ti potrdijo greš v izvedbo. Po izvedbi plačaš. Pošlješ račun na eko sklad, ki ti del sredstev vrne.

Samo ena pripomba - preberite navodila na ekoskladu - ni treba čakati na odgovor (se boste načakali kot jaz lani za peč
stupid-1.gif
). Z deli lahko začnete takoj po oddaji vloge (pošljite priporočeno).
Paziti je seveda treba, da so materijali in izvajalci odobreni, ter da je poslikano pred posegom (slike z datumom).
Vloga celo ne rabi biti popolna (meni je ob oddaji manjkalo uporabno dovoljenje za "stari del").
Vloga oddana v začetku junija, uporabno dopolnjeno sredi junija - pa je minil julija, avgust, pa september - v začetku oktobra sem si pa vzel čas in počakal na "prostega operaterja" in izpadel lolek - v drugi polovici oktobra smo zakurili. V začetku novembra poslali ostalo solato - Božiček pa je prinesel malo več kot jurja.
cheer.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.815
113
Na vsak način vse piše na straneh eko sklada!
wink-1.gif
in tisto je merodajno (a veliko se je zaklalo ker so šli v izvedbo pred oddajo vloge...tu je keč).
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Na vsak način vse piše na straneh eko sklada!
wink-1.gif
in tisto je merodajno (a veliko se je zaklalo ker so šli v izvedbo pred oddajo vloge...tu je keč).
Kot jaz vem, oddaš vlogo in začneš z deli. Ne vem zakaj bi čakal in zakaj bi te to zaklalo? V čem misliš da je fora? Saj imaš vse slikovno dokumentirano.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Mah saj delaš lahko pred oddajo vloge samo tega ne smejo vedeti pa narediti ne smeš pred oddajo vloge / izdati računa.
Če en teden po oddaji vloge oddaš račun katerega si plačal in priložis fotke nove fasade,bi moral dobiti subvencijo.
Ne moreš pa da bi lani delal,plačal račun, letos pa subvencijo uveljavljal.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.815
113
Točno tako..oddaš vlogo in začneš...

Veliko jih je naredilo fasado ter nato oddalo vlogo (račun izdan pred vlogo)...to ni šlo skozi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Če ji zaupaš potem je OK. Zaupaš ji lahko samo tako, da ti fasader avansiraa višino subvencijo, katerega mu vrneš po pridobitvi subvencije.
Je bilo preveč "razočaranih" ker so zaupali tajnicam takšnim in drugačnim.
Vzameš si nekaj minut časa da z GLAVO prebereš tisto stran ali dva razpisa in oddaš sam. Tako si lahko samo ti kriv če ne dobiš subvencije.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
te fasade 15-16 je mal čudno. Za novogradnje... OK... pač nalepiš gor. Pri starejših objektih, si pa kr pošteno zmanjšaš balkone, če prej nisi imel velikih, zunanje police dosti večje, okna morajo biti veliko boljša, da ni tam izgub... itd... (ni vse v debelini
tongue-1.gif
)
Me zanima, kako bo ta stiropor izgledal čez 20let. Nobeden ne omenja, kaj se zgodi, če je kje kakšna deformacija, luknjica. (odarec)
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Najbols da damo potem pol metra stiroporja. Treba je malo gledati na sam izgled stavbe ne pa da imam okna en meter v globino pa fasado do roba strehe.
Govora je bilo o 15 in 16 cm stiroporja. Če ti pa že 1 cm tako pokvari izgled hiše potem pa je najbolje, da jo podreš in zgradiš na novo.
evil.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Kako ti bereš in razumeš lahko opazujemo že par let-sploh pri fasadah in teh subvencijah zavajaš uporabnike... Tudi če ti tisti, ki smo jih dobili v zadnjih letih 20x napišemo, ne štekaš...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Če bi jaz bolj zaupal svoji plošči v dnevni sobi, bi pred izdelavo fasade balkon podrl brez razmišljanja.
Še glede oken. Dobro vgrajena stara pvc ali lesena okna lahko precej bolje "tesnijo" kot pa sodobna "pasivna" okna, kjer so monterji purpen odnesli na popoldnaski fuš.
Ti lahko dam sliko, kako so bila okna zmontirana pri meni. Pa predvidevam da ob montaži pred desetletjem niso bili ravno najcenejša.
patriot: lani je bilo res 15 cm, 2013 je bilo 16 cm "osnovnega" stiroporja ali 12 grafitnega.
Ne najdem pa razpisa 2013.

verjamem da lahko vse zrihta vse tajnica.
Tudi meni je nekaj zrihtala tajnica.
evil.gif
subvencijo za fasado pa sem si zrihtal sam.
 
Nazadnje urejeno: