Dobrodelna akcija Alter.si

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
včeraj sem napisala kolegu, ki ne živi v LJ, mail, če pozna koga, ki svojim otrokom ne bi mogel kupiti šolskih potrebščin itd

danes pa dobim tole na mail: - je še kdo dobil?

Pozdravljeni


v Grosuplju
se je odprla 'Varna hiša za otroke'. Gre za hišo kjer bivajo otroci brez staršev, zapuščeni, zlorabljeni in pomoči potrebni otroci.

Trenutno se zbirajo oblačila za bratca, dvojčka, potrebujeta oblačila za starost 4-5let.Če bi kdorkoli imel kakršna koli oblačila, ki bi jima prišla prav.. v akcijo!

Ravno tako zbirajo tudi vso drugo opremo in oblačila za otroke vse starosti. Tako, da prosim preglejte malo svoje omare, kleti, premečite škatle z igračami in podarite kaj za otročičke v varni hiši.

p.s
Še to.... pošljite informacijo tudi svojim znancem, prijateljem....


Naslov kriznega centra:
Hiša zavetja Palčica,Brvace 41, 1290 GrosupljeKontaktni telefon:01 781 80 50, 040 194 190(CSD Grosuplje)
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
20.6.2008
Citat:
Danes sem se oglasil v tem Kriznem centru za otroke.
Pravijo, da ne iscejo pomoci kot je omenjal email, saj je nekdo hotel pomagati, sedaj pa imajo veliko oblek itn... tako bodo donirane zadeve dali karitasu.
Potrebujejo pa vec prostovoljcev, ki bi se ukvarjali z otroci.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Ok, moj predlog, oziroma ALTERnativa je lahko tudi pomoč pri nakupu kakega mamograma ali pa opreme za kako porodnišnico. Take akcije vedno potekajo.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Sem za to, da se naredi to. Mogoče bo pa komu kaj pomenlo...No, saj reševat življenj ne moreš, ampak zasilno pa bi lahko komu pomagali.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.927
3.039
113
Citat:
Uporabnik tinekr pravi:
V Halozah živi kar nekaj družin, ki potrebujejo pomoč.

kar hirto do kakšnega
smile-1.gif
, kar se tiče darovanja za bolnišnice, zelo humano ampak glede nato kaki milijoni gredo za te stvari in koliko se stran vrže, pa koliko to stane mislim da bi več dobrega naredili če damo dejansko nekomu
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.665
503
113
41
povsod malo
Bom malo pogledal po podstrešni pa v skladišču...

Aha štejte ma za akcijo, če lahko zapijem 5€ na teden za kufe bom pa dal še par € za enkoga, ki si ga bo lahko sam skuhal
aplauz.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Citat:
Uporabnik westie pravi:
se strinjam ja

tinekr, če poznaš kako, povej
Ne poznam osebno nikogar, ima pa vsak center za socialno delo kake naslove takšnih družin.
Kaj se tiče moje hčerke, ima dva redno zaposlena starša, ki ji lahko kupujeta Nike trenerke in še kakšnih miljontavžnt neumnosti si zmisli, pa ne treba to naprej metat skoz. Falabogi.
 

mala_puncka

Zelenc'
10. jan 2008
15
0
1
Tudi jaz sem za
smile-1.gif

Za take stvari se splaca iz pasivnega bralca v aktivnega pretvorit....

PS: Jaz verjamem tudi, da bo poleg vseh, ki s(m)o se oglasili se kdo taksen, pasiven, ki bo prispeval
smile-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
WESTIE, GRISBI, PNG, RAINBOW, KARANTANKA, TINEKR, MIMMY, ŠKORPY, MALA_PUNCKA, GROBO, GRETZKY, MTEY, STEVE, MSENJUR, FLOKI, GATTO , SONICK , PAKUL, VAGINKO, CHAO REN, GRUBE386, DrM007, ALCYX, PATRIOT, TURBOBITCH, TENFOREST, NOKER .
Skupno 27.

LP
 
Nazadnje urejeno:

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
No... jaz sem vedno za take zadeve.
A seveda, če so izpeljane premišljeno in se tudi 100% ve kam gre denar. Torej sem PROTI temu, da družinam oz. posameznikom nakazujemo denar temveč, da se plačujejo računi ali za opremo ali za kakšne stroške. Pač sem mišljenja, da si iz mojega denarja pira, šnopca in čikov ne bo kupoval nihče - in čeprav je večina morda zaupanja vrednih (ali pa celo ne večina) je plačilo računa ali nakup nečesa, kot smo storili pri računalniku, res edini način, da se izognemo recimo temu nenamenski potrošnji.

Če bo zadeva postala resna pa bo potrebno stvar tudi formalizirati.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.