Dobrodelna akcija Alter.si

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
A se ni že pred leti na Msuxu zbiral denar za neki projekt, ko je nekdo nek avto rihtal ... še sam sem prispeval takratnega jurja, na koncu pa mislim da se projekt ni izšel ?

Lp
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
OK, kot kaže, bi se nekaj le zbralo. Aja, da napišem tole: seveda lahko predlagate koga, samo sam se nagibam k temu, da pomagamo komu, ki ima otroke in jim ne more omogočit boljšega življenja. Že samo, če bi otrokom kake družine lahko omogočili počitnice, se mi zdi ... oh, če verjamete ali ne, mi je kar hudo, ko razmišljam o tem, da si nekdo ne more privoščit človeku primernega življenja, kaj šele, če nekdo to ne more omogočit svojim otrokom !!!
Torej, če poznate koga, ki bi ga na ta način lahko osrečili, na plan z idejo !!! Saj ga lahko sam najdem preko časopisja, samo v teh primerih se ponavadi najde že dovolj dobrotnikov ...
In nenavsezadnje, avtor zgoraj, ne bom nakazoval nekomu, da si bo rihtal nek superduper avto. Pa tudi zbirali ne bomo za koga takšnega !!! Pa še: kjer je volja, je tudi pot. Morda niste bili dovolj vztrajni. Ja, res to ni pogoj, da nam bo uspelo, ampak za začetek je dovolj, da vem, da volja je
cheer.gif

Pa da ne bo ostalo vse pri besedah: pripravljen sem primaknit petkratnik najmanjše donacije (da se razumemo: če bo znesek najmanjše donacije 10 EUR, primaknem 50 EUR, če bo 20, primaknem 100 in tako naprej. Če pa bo nekdo primaknil samo 1 EUR, pa tudi ne bom kompliciral, v tem primeru si bom poleg 1 zamislil še 0, pa imamo desetko ... saj se razumemo, ne ?
wink-1.gif
)

OK, počakajmo torej, da se najde najbolj primeren kandidat, potem pa v akcijo !!! Upam, da čimprej, čas teče ....
Tisti, ki me poznate (zdaj vas je že kar nekaj), pa že veste, da pri meni NIKOLI ne ostane samo pri besedah !

(v tem postu NI spama, želim, da tako tudi ostane. Prosim, da imate vsaj toliko spoštovanja in da vsaj v tem postu doumete, da gre zares in da boste morda celo VI nekoč na tem, da boste potrebovali pomoč
roza.gif
) upam, da je vseeno ne boste (bomo) ...
 
Nazadnje urejeno:

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
ksz

tud na alterju smo že izvedli dobroderlno akcijo ... podarili s(m)o čisto nov osebni računalnik ... dobil pa ga je otrok, katerega starši pač finančno niso dovolj močni, da bi mu lahko sami kupili računalnik

LINK do teme.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Saj mi ne bi verjel, če ti bi rekel, da me je ravno to spodbudilo (poleg članka v časopisju seveda), da pač MORAMO naprej, se ti ne zdi ? Sicer pa vsem pohvala za tisto, kar ste že storili in za tisto, kar še bomo !
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Kot že nekaj osebkov pred mano......če se bo šlo za pravo stvar sem tudi za.....bom pač enga hajnija manj spil....
smile-1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Glede, na to, da vas je nekaj resnih kandidatov bom temo dal "sticky"
wink-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Pametno. Že tiste z računalnikom nisem opazil, verjetno ker je bila pod oglasi, tako da vsaka nadaljna akcija je najbolje da pade tle noter pod sticky
smile-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Če dovolite, bi objavil imena tistih, ki ste ZA dobrodelno akcijo (če sem koga spustil, naj mi sporoči, če pa se je kdo premislil, ga bom izbrisal s seznama). In še tole: kot sem že napisal, tu ni toliko pomembno, koliko donirate, važno je, da pokažete svoj namen.
Zato se ne ustrašite, da bom od vas karkoli zahteval. Vsak zase ve, koliko lahko. In vsak ve, če lahko zaupa Alterju. Potek sledi kasneje, najprej imena, seveda imajo dame prednost :
WESTIE, GRISBI, PNG, RAINBOW, KARANTANKA, TINEKR, GROBO, GRETZKY, MTEY, STEVE, MSENJUR, FLOKI, GATTO , SONICK , PAKUL, VAGINKO, CHAO REN, GRUBE386 in seveda, NOKER .
Zaenkrat nas je 19, pričakujem pa tudi odziv ostalih, ki te teme še niso brali. Verjamem, da je med tistimi še kdo, ki bi bil za.

Samo akcijo sem si zamislil takole: na nek račun (lahko račun uporabnika, lahko odprtje novega računa, tu bi prosil za pomoč nekoga, ki se na to spozna) bi v zato določenem roku zbirali donacije, prej bi se seveda odločili, za koga bi zbirali (predpogoj !!!).
Lahko bi bila le ena akcija (se pravi točno z namenom), ali pa več teh, odvisno od odzivnosti. Ker, če sem prav razumel PNG, je omenila, da 5 EUR na mesec bi pa lahko pogrešila. No, priznam, sam nisem šel tako daleč, bolj sem (bil) usmerjen na enkratno akcijo. Ampak mi je pa predlog PNG všeč (če sem prav razumel, seveda). Nikjer, poudarjam, nikjer ni določeno, da bi tako moralo bit in nič ni narobe, če bi nekdo doniral le enkrat, drugi pa večkrat. Odvisno od posameznika seveda, koliko nekdo hoče, predvsem pa zmore. Tudi enkratna akcija bi pomenila, da nam je uspelo. NAM VSEM, ne meni ... da se razumemo
roza.gif


OK, potem, ko bi bil denar zbran, bi ga izročili osebi, ki bi jo izbrali. Ne preko organizacij, ne preko računov (tudi jaz, žal, ne verjamem raznim RK, Karitasu ipd.), direktno v roke.

Verjamem, tudi vi imate pomisleke, saj Alter ni nič drugače, kot RK ipd. Samo, temu ni tako. Ne mislim pobirat procentov, ne mislim ničesar skrivat, vse bo na odprti bazi, vsi boste imeli podatke o celotnem poteku akcije ... obveščeni boste sproti.

Kdo pa bi izročil denar, bi se pa tudi dogovorili, ker mogoče ne bi bilo primerno, da se na vratih pojavi nekaj 10 Alterjevcev, ne?
Vsekakor pa bom poskrbel tudi za to, da bo jasno, da ne gre za nateg in da je šel denar res v roke tistega, za kogar se bomo odločili.

Saj bi se kaj podobnega spomnil že prej, ampak sem raje počakal, da me vsaj nekateri izmed vas spoznate ... čeprav to ni garancija za poštenje, se strinjam.

LP

EDIT: dodan donator
 
Nazadnje urejeno:

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
šele zdaj sem prebral temo! Sem zraven tut sam lahko kaj darujem ni panike, ker pa grem jutri zvečer na morej se v temi ne bom več oglašal ampak jo bom ko pridem samo prebrač če bo kak račun odprt bom čež cca 12 dni nakazal ko pridem domov. Na morju sem odklopljen od sveta in nimam nobene povezaves svetom (na lastno željo) me pa lahko prištejete zraven!
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Je že kakšen predlog za koga bi zbirali ta denar? Jaz bi tud bla zraven, škoda pa da teme o računalniku nisem videla ker bi zagotovo tud tam prispevala. Žal računalniškega kotička ne spremlajm pogosto.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Tudi jaz sem za!

Najbolje da čim prej najdemo primernega kandidata. Ali ima kdo kje v "bližini" kakšnega za katerega ve da bi mu prav prišlo nekaj dodatnih €€?
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Tudi vidva sta dodana na spisek. Zdaj nas je že 18, kar je vzpodbudno.

Zdaj pa lahko pričnemo s predlogi. Ima kdo koga v mislih? Lahko je iz kraja, kjer živite (in poznate kak tak primer)...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ja no..če mene vprašaš, bi se ta akcija lahko raztegnila čez poletje..potem bi pa najdli eno družino( Nedeljski dnevnik ipd), ketere otroci nimajo za šolske potrebščine pa se kontaktira..v temu času (2 meseca bi se sigurno dost nabralo ) pa recimo lastnik tega portala pa organizator neseta denar njim, reče se, da so to zbrali uporabniki alter.si, nekdo malo poslika za interno uporabo , pa je..mogoče bi se pa prijelo še pri kakem drugmu krogu folka ?

pa nekdo, ki se se spozna odpre poseben račun pa je..se nakazuje do določenga datuma, potem se zapre in dvigne..a je to problem?
 
Nazadnje urejeno:

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
dobra ideja ... prva akcija bi res lahko bila v stilu šolskih potrebščin ja ... to je dokaj draga in aktualna stvar proti koncu polentih počitnic
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Sodelujem seveda, če se res vse pošteno izvede. Ni mi težko dati , če gre v prave roke.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.