Dišeče perilo

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.587
8
38
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Pozdravljeni

No, da ne smetim teme pod "kater pralni stroj", sem odprl novo temo, v kateri želim izvedeti, kater pralni prašek uporabit, kater mehčalec, na kateri temperaturi prati itd, da bo perilo noro dišalo, saj mi to, da mi perilo malo bolj diši predstavlja, kaj vem, nekaj več. Frend diši za pop.izdit in sem ga vprašal, kaj dela. Pralni stroj in sušilec imava obadva Beko, rekel mi je, da tudi pere barvno na 60st.C. Ima tekoči prašek, za kar ponekod praijo, da ni najbolj v redu, da začne vse skupaj smrdeti, kaj pa vem.
Mehčalec sem imel enak kot on, Duel rumeni, pa mi po parih urah perilo sploh ni več dišalo, ko pa on pride do mene, pa diši že iz 1 metra.
Dajte povedat tisti, katerim perilo še po 1 tednu noro diši, kaj delate oz. postopek.

Hvala!

razlika je ta da daš ti merico mehčalca tvooj frend pa pol litra
grims-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik TMJ pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Pozdravljeni

No, da ne smetim teme pod "kater pralni stroj", sem odprl novo temo, v kateri želim izvedeti, kater pralni prašek uporabit, kater mehčalec, na kateri temperaturi prati itd, da bo perilo noro dišalo, saj mi to, da mi perilo malo bolj diši predstavlja, kaj vem, nekaj več. Frend diši za pop.izdit in sem ga vprašal, kaj dela. Pralni stroj in sušilec imava obadva Beko, rekel mi je, da tudi pere barvno na 60st.C. Ima tekoči prašek, za kar ponekod praijo, da ni najbolj v redu, da začne vse skupaj smrdeti, kaj pa vem.
Mehčalec sem imel enak kot on, Duel rumeni, pa mi po parih urah perilo sploh ni več dišalo, ko pa on pride do mene, pa diši že iz 1 metra.
Dajte povedat tisti, katerim perilo še po 1 tednu noro diši, kaj delate oz. postopek.

Hvala!

razlika je ta da daš ti merico mehčalca tvooj frend pa pol litra
grims-1.gif

Hahhaha, ja, ta je dobra. Ma tudi to sem ga vprašal, koliko ga da noter in je rekel, da normalno v predal, kolikor se pač da.
zmaga.gif
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Drugače pa par kapljic (čistega=dobrega) eteričnega olja v prašek, npr. kakšno pomarančo,... pa bo
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Evo, včeraj zvečer dal zelo dišečo mokro brisačo v sušilca, sedaj pridem domov, se spomnem, da je še v sušilcu brisača (poleg ostalega), grem pogledat in čisto nič ne diši, v glavnem brez vonja.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mehčalec je eno veliko sranje. To je tekoči vosek in ti zamaže mašino, cevovode in cote. Že nekaj let uporabljamo za mehčanje samo alkoholni kis in je zadeva tako kot mora biti. Želel bi si sicer malce močnejšega kot 9%, pa ga ni. Če je aromatiziran ali ne, je pa vseeno, vsaj pri nas ne pusti nobenega vonja.

Če bi rad na vsak način imel dišeče perilo, poizkusi kapniti na koncu pranja v fazi mehčanja par kapljic lavandinega olja.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Moja zenska noce uporabljati mehčalca, ker je kao kemija itd... Kadarkoli se po tusiranju brisem imam rdec vrat in to od teh trdih brisac. Kot smirgel. Kaj je sedaj res? Mehcalec DA ali NE? Jaz sem za, vendar bi rad preprical se njo s kaksnimi preverjenimi argumenti.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Pravi, da je oprano perilo po uporabi mehčalca kot, da se ga ne da posušiti. Občutek vlage...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
brisače zmehčaš s sušilcem:)
vsaj jst sem pri nas to opazl, da so po nabavi sušilca veliko bolj mehke. mehčalec se pa uporablja bolj po redko.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
jaz ne posedujem mehčalca, ker iz sušilca pridejo oblačila (tudi brisače) mehka. Pa se me kaj dosti ne prijemlje ta novodobni hype eko/bio/zelenih/naravnih/natur življenja. Če bi bile obleke trde, bi uporabila mehčalec. Res pa vedno in vse sušim v sušilcu, brez izjeme.

brisača posušena na zraku in brez mehčalca je mučilna naprava. Vsaj dokler se malo ne omoči.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Moja zenska noce uporabljati mehčalca, ker je kao kemija itd... Kadarkoli se po tusiranju brisem imam rdec vrat in to od teh trdih brisac. Kot smirgel. Kaj je sedaj res? Mehcalec DA ali NE? Jaz sem za, vendar bi rad preprical se njo s kaksnimi preverjenimi argumenti.

Posebno brisace je se kako priporocljivo prati BREZ mehcalca. Kot pred mano ze receno, z mehcalcem bistveno slabse pivnajo, brisejo, saj mehcalec vlakna "povoska".
Tako da ima tvoja kar prav. Po vratu ne drgnes, ce imas problem, pac pa samo popivnas.
Namesto mehcalca pa lahko tvoja v prekat mehcalca zlije NEAROMATIZIRAN alkoholni kis. S tem bodo brisace mehke tudi brez mehcalca. Ko se perilo osusi, vonj kisa popolnoma izgine.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Je pa tudi tako s tem dišanjem drugje...podobno kot pri ženskah...sosedova je vedno boljša
evil.gif


Pri nas v službi eden (žal ne diši amak) zaudarja po prašku...na en meter seka vonj. Ne vem kaj babnca dela s cotami...jih utaplja v prašku?
 

Theya

Pripravnik
13. okt 2007
136
0
16
ksz

Pri nas ne uporabljamo mehčalca. Perilo diši. Je pa res, da ne diši na en meter, ampak ko ga vzamem ven iz omare diši. Včasih je dovolj že sama menjava praška (trenutno imam prah), da je nov vonj in perilo spet (kao) dlje diši. MIslim, da je štos v tem, da se navadiš na nek določen vonj in ti je samoumeven. Mene trenutno bolj matra to, da mi ni jasno zakaj so nekatere bele cunje posivele-ne mešam s temnimi oblačili itd. Res pa je, da jih nisem prala na maksimum, ker pač določenih materialov majčk ni za prati na 90
smile-1.gif
Ehja tole pranje, da o likanju ne govorim