Mehčalec za perilo (in pralni praški)

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Da lepo diška?

Poskusila sem že Luno, ki me je razočarala, pa Lenor - tudi razočaranje.. Ornel je bil kar ok ampak samo varianta čokolada-vanilja. Danes sem kupila Silan po 100 letih, varianto Perfume Essence Amethyst, bomo videli čez eno uro kaj bo
grin1.gif


Kaj pa ve (no, pa tudi moški) uporabljate kakšen mehčalec in na kater pralni prašek prisegate?
Jaz lahko povem, da je Rex do sedaj najslabši prašek ever, Ariel pa najboljši... tekočih praškov oz. detergentov pa še nisem nikoli probala. Za črna oblačila imam pa Perwoll BlackMagic - se super obnese.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Jaz samo tekoče praške, zadnje čase kar tiste v vrečkicah.
Diši lepo diskretno, pa nikjer nobenih ostankov praška pri nizkih temperaturah in z manj vode.
Mehčalcev pa ne, ker se mi zdi, da če pereš pri normalno nizkih temperaturah, pa mogoče še s sušilcem, da jih res ne rabiš.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Luna, najboljše do zdaj.
Meni je Luna tudi top
cheer.gif
Oblačila še ful dolgo ohranijo vonj in ko odpreš omaro prav lepo zadiši iz nje. Pa ko menjaš posteljnino, celo stanovanje diši.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
@ ynos: A to misliš Mullerjeve znamke mehčalcev ali to, da isti mehčalci dišijo lepše če jih kupiš v Mullerju (smotan stavek, ampak upaš da razumeš poanto
grin1.gif
)?

@ ALL: Luna?? Pa jaz sem ravno nad Luna mehčalci bila čisto razočarana...
frown-1.gif
sem vam prou fouš ko pravite da tok diši..
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Mogoče si vzela Luno za moške, to še nisi, poskusi ponovno s kakšno drugo barvo. Si čisto vse preizkusila od Lune?
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Jaz sem najbolj zadovoljna z Luno, sploh če ga uporabljam v kombinaciji z Luninim praškom mi je super, uporabljam tudi mehčalec v kristalih od Vernela, Lenorjev Mystery Maya...

Luna
Vernel
Lenor

Uporabljam tudi prašek z mehčalcem Dash, sicer je malo dražji, ampak sem zadovoljna, Lunin prašek in še enega ki ga kupujem v Avstriji.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Citat:
Uporabnik Tjasa pravi:
@ ynos: A to misliš Mullerjeve znamke mehčalcev ali to, da isti mehčalci dišijo lepše če jih kupiš v Mullerju (smotan stavek, ampak upaš da razumeš poanto
grin1.gif
)?

Oboje
smirk-1.gif


Jaz dostikrat kupim v Mullerju njihov Kuschelweich Karibischer Traum in mi perilo ful lepo diši.

kuschelweich_setzt_auf_neue_technologie_03.jpg


Poleg tega sem zadovoljna še z Lenorjevim Aromatherapy Romantic Feel (roza) ali Aromatherapy s sivko in kamilico (vijoličen), samo teh mislim, da ni v Mullerju (?). Včasih pa v Mullerju vzamem tudi Lenor Kirschblute, ki tudi ful lepo diši.

Za belo perilo, ki ga perem na 60 + stopinjah uporabljam prašek v zrncih (Ariel ali Persil iz Mullerja), za črno in pisano perilo pa tekoče praške (kakšen Perwoll najraje).
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
kaj pa noben (a) ne uporablja navadni alkoholni kis s par kapljicami poljubnega eteričnega olja namesto mehčalca ??
efektivno, biološko, zelo poceni....
 

icequeen616

Pripravnik
6. dec 2010
122
0
16
Jupiter
uporabljam praške Ariel (npr. belo perilo, 60+ stopinj), Woolite za črna, pisana in občutljiva oblačila, mehčalec pa v večini Lenor (črni), včasih Luno, mi tudi lepo diši, načeloma sem z obema zadovoljna ... predvsem pa odpiram staro temo zato: mi je neka prijazna prodajalka povedala, da spodnje perilo (spodnje hlače in nedrčki) "posivijo" ravno zaradi mehčalca ... od takrat naprej ga pri tem ne uporabljam in res deluje - to pravim zato, ker sama tega nisem vedela (sem ji zelo hvaležna za to informacijo) pa če bo slučajno še komu prav prišlo
pozdrav.gif