City Navigator Europe NT in NTU 2017.10

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Pri namestitvi na zunanjo sd kartico mi zateži da imam nezdružljivo kartico.Zamenjal 8GB na 32 in še zmerom isto.Garmin 2797.Na notranjem spominu imam premalo prostora.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Si jo formatiral z exFAT, da ti lahko podpira večje datoteke od 4GB.

Meni zemljevid, celoten, normalno deluje na 8GB Fat32 kartici.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
...kzs

Prosim za pomoč.
nuvi 2597 LMT - pomnilnik 99% poln tako, da tale posodobitev verjetno nebo šla.
Garmin Express svetuje, da kupim pomnilniško kartico... ...pobrskam po predalih najdem neko 2Gb jo vtaknem v napravo... ...se pojavi v raziskovalcu...
Kako zdaj naprej?
Kaj kakšne mape preprosto copy/paste prenesem iz "internal storage" na "memory card"? Katere?
Pa še to me bega, v raziskovalcu je Garminov "Internal storage" poln, a med prikazanimi mapami same majhne? Kje so zemljevidi?
(Tisto kljukico - v možnostih mape - "skrij zaščitene datoteke" sem odstranil in "prikaži skrite datoteke in mape" obkljulkal.)
.
Verjetno je že iz mojega vprašanja jasno, da sem čisti "plug'n'play" uporabnik tako, da prosim za pomoč na takem nivoju znanja
grin1.gif

2413679-Zajetaslika111.JPG
 

Priponke

  • 2413679-Zajetaslika111.JPG
    2413679-Zajetaslika111.JPG
    19,4 KB · Ogledi: 404
Nazadnje urejeno:

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
Hvala za hitro pomoč.
Tisti MTP bom pustil kar pri miru - nisem tako "napreden" uporabnik.
Bom pa šel nabavit eno 16Gb micro SD kartici, da bo mir nekaj časa.
Aja, še to.. ..ko naložim zadnji update na micro SD kartico, se potem "stari zemljevidi" v napravi izbrišejo in spomin sprosti?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.470
113
Ne....stare datoteke moras v tem primeru sam brisat!

Sicer garmin express to dela sam...sam zelo neuspesno...

Ce pa updejtas copy/paste pa moras brisat sam
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
Mi ni dalo miru :) in sem poskusil nastaviti še MTP settings ampak, ko pridem na "Diagnostic page" imam samo možnosti:
- clear all user data
-demonstracijski način
-configuration and settings
-developer info
-developer tests and tools
-diagnostic logging

Na nuviju 2597LMT opcije MTP settings ni
confused-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pa si se pomaknil v meniju navzdol?

Potem pa gremo takole, da vidimo, če res ni mtp nastavitve.

Ko nuvija povežeš na pc imaš na zaslonu nuvija kakšno barvo tiste slikice računalnika za povezavo s PC rumeno ali sivo?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
Pozdravljen.
Sem se pomaknil navzdol, ni ??
Ko je nuvi povezan na PC je slikca "računalnika" na zaslonu naprave oranžna, rumena torej :).

Aja, vmes skočil po 16Gb micro SD kartico, pri updatu na NTU 2017.10 mi Garmin Express javi, da je zaznal spominsko kartico in jaz označim, da naj gredo zemljevidi na kartico (prej bil interni spomin naprane 99% poln). Nekje v drugi polovici updejtanja zemljevidov, je v raziskovalcu kazalo, da je interni spomin skoraj prazen, na kartici pa nekaj Gb podatkov. OK torej.
No, ko je bila posodobitev končana, pa interni spomin naprave 95% poln, SD kartica pa skoraj prazna - mapa "garmin" in podmapa "JCV" s 374 Mb podatkov..
Nč jasn
confused-1.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če je ikona rumena potem pomeni, da je v mtp načinu in moraš nekje imeti možnost spremembe v mass storage.
Ko prideš v skriti meni preko števca šrobaj stisnit tiste 3 črtice ali odpret vsak razdelek in boš nekje našel mtp nastavitev.

Pa preveri, da se ti na levi puščica za navzdol obarva sivo, ker to pomeni, da si prišel do konca menija, če je puščica za dol še vedno črne barve pomeni, da se lahko pomakneš še nižje po meniju. ( torej, ko prideš na diagnostic page, 2x stisni na levi puščico dol in bi moral videt mtp settings )


p.s.

Če res ne boš našel mtp nastavitve probaj naredit tole, da bo karto naložlo na SD:

- pripravi si en film ali neko datoteko, ki je velika 4gb
- zaženi garmin express
- ko v raziskovalcu vidiš, da je interni spomin skoraj prazen, naloži na njega film
- sedaj ko bo posodobitev kart končana bi moral imeti karte na SD
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
Imaš prav, MTP settings se je skrival med configuration and settings - no če ga zdaj prestavim na "mass storage" vidim tole?
Kje so zemljevidi nimam pojma :).
Pa, da ne bom kaj izumil, naj ostane tako kot je - karte v napravi in 340 Mb "nekih podatkov" na SD kartici.
Ja vem, sem brezupen :).
.
Hvala za pomoč in lahko noč :).
2413775-garmin.JPG
 

Priponke

  • 2413775-garmin.JPG
    2413775-garmin.JPG
    47 KB · Ogledi: 416
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
V .System mapi imaš karto z imenom gmapprom.img.
Kaj nisi prečital wiki, tam ti vse piše.

Če se boš vseeno odločil, da bi imel karto na SD, lahko sedaj narediš sledeče:

- karto v mapi .System preimenuješ iz gmapprom.img v recimo gmapprom11.img
- zaženeš garmin express in posodobiš karto, ki se bo sedaj namestila na SD
- ko je karta nameščena na SD greš v mapo .System in izbrišeš gmapprom11.img
 

fatalist

Pripravnik
15. maj 2008
170
7
18
Danes preveril novo karto,ki dela bp.V tej verziji sta vrisana oba krožiča(Šoštanj,Metleče
)