Berghoff noži

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
nabavil vse nože iz ponudbe (razen grill seta) in morem rečt, da so noži vredni svojega denarja (teža + ostrina (zaenkrat) sta super)...kak dolgo pa bodo izdržali pa bomo videli, ampak za 41€ ne vem kje bi dobil takšne nože...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
kako se na petrolu sploh kupi njihove izdelke, das pike in dnar, pa ja nimajo recimosamokolnice na zalogi kr tam na pumpi?
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Das 10pik, predložiš kartico in plačaš in dobiš. Noži so za ta denar vrhunski, morda bo kdo potarnal nad obliko ročaja ampak je dovolj nemoteče. Nož je iz pravega materiala in ima težo, kot se spodobi. Samo ne ga prat v stroju....sej to itak veste.

LP
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ja sprasujem za ostale izdelke ce imajo to vs ekar prodajajo tudi na zalogi na pumpah ali se kje drugje prevzame izdelke?
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Keramični so kul. ampak sčasoma izgubijo ostrino....nabrusit jih pa ne moreš. :S imam Belega in črnega, pač cenejši modeli. Beli padel na tla, obkrušen...izgubil ostrino. Črni še cel, ampak tudi po enem letu izgubil ostrino.

Sem sklenil, da se ne splača kupovati keramičnih nožov. raje kakega kvalitetnega kovinskega pa dober brus

Kdo ti je rekel da se jih ne brusi?

npr:

http://www.ebay.co.uk/itm/Cera...=item27bc440f3a
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik vanmarkus pravi:
sicer prvič čujem za to znamko nožev, ampak pričakuj pač ceni primerno kvaliteto
če hočeš nekaj boljšega lahko štartaš pri victorinoxu ali wengerju (swibo)

Danes sem gledal tele wengerje... Lahki ko peresce, nimaš občutka, da imaš nož. Zame neuporabno.

Imam SWIBO nože, ki jih imam za meso rezat in so top. Imam enega Grand Maitre od Wengerja - kuharski nož. Prelahek, drugače dober nož. Keramika - sploh ne vem kako jo lahko uporablja kdorkoli resen - meni se zdijo prav nevarni zaradi premajhne mase in res hude ostrine kos so novi. Se zelo strinjam s tem, da so keramični dobri tam do 10 cm dolžine. Kupil sem Ikeine nože z lesenim ročajem in so hudi - malo mehkejše kline vendar nabrušeni s keramiko dobesedno brijejo. Zdaj sem si zaradi oblike kupil kuharski nož Bergfoff 20cm na in čeprav je poceni je to prvi tapravi classic kuharski nož. Je pač Made in China samo karakteristike in performaca so pa tip top.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Citat:
Uporabnik twinman pravi:Samo ne ga prat v stroju....sej to itak veste.LP
Saj to itak veš da je bulšit? Pranju nožev se je v pomivalcu za izogibat:
- če imajo lesene ročaje, ali
- če ne znaš dat noža v pomivalec tako, da ne potolče vsega okoli sebe in/ali sebe, ali
- če si tako štorast, da se bojiš poškodb, ko ga jemlješ ven / daješ not.

Ostale nebuloze so za Mythbusterje.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz imam ta nož za vse:
IKEA + keramični štrajher pa reže že več kot eno leto.

Pa vedno znova gledam tega, samo mi je malo drag KLIK ima pa neko 25 letno garancijo.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Daj mir z Ikeo...
Pojdi v Črnuče v Euronovo na Brnčičevi pa dobiš za 25€ nož kakršen hočeš.
Noži so na strani 40: katalog
 

vanmarkus

Fizikalc
15. mar 2010
1.280
1
36
tam spodaj
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik vanmarkus pravi:
sicer prvič čujem za to znamko nožev, ampak pričakuj pač ceni primerno kvaliteto
če hočeš nekaj boljšega lahko štartaš pri victorinoxu ali wengerju (swibo)

Danes sem gledal tele wengerje... Lahki ko peresce, nimaš občutka, da imaš nož. Zame neuporabno.

jah veš kako je swibo linija je predvsem namenjena tistim, ki z nožem dosti delajo
zato je bolje, da je teža nižja, ker z leti lahko nastanejo težave
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
Daj mir z Ikeo...
Pojdi v Črnuče v Euronovo na Brnčičevi pa dobiš za 25€ nož kakršen hočeš.
Noži so na strani 40: katalog

In v čem bo boljši kot tisti za 9€?
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
Daj mir z Ikeo...
Pojdi v Črnuče v Euronovo na Brnčičevi pa dobiš za 25€ nož kakršen hočeš.
Noži so na strani 40: katalog

Ikea ima super nože. Euronova ima dobre nože samo so pač taki za pro kuhinjo s plastičnimi ročaji v različnih barvah za različno meso in zelenjavo - HASAP. Ne bodo ravno v okras na pultu med neuporabo. Ikeini noži na tejle strani spodaj, z lesenimi ročaji so zelo lepi, pa zelo dobri: http://www.ikea.com/de/de/catalog/categories/departments/cooking/15946/
Cena je enaka euronovi ali malo cenejša, noži so pa top.

Tisto glede pranja nožev v stroju pa ni treba bit pameten razen, če se vsedeš vsakič po pranju in jih brusiš. Nimam dragih nožev pa mi tudi na pamet ne pade, da bi jih pral v stroju, kaj šele če bi imel kak res drag primerek. Brez zamere.

Sicer smo pa v temi o Berghoff nožih, ki so - dobri. pika
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Jaz jih pa perem v stroju že leta, pa jim nič ne škodi. Niso sicer neka hudi draga roba, prabv poceni pa tudi ne (zwilling 4star, recimo). In ne, tistih ubogih 55 stopinj v pomivalcu lahko škodi kvečjemu zanič ročaju, rezilu pa prav gotovo ne, če ga daš noter tako, da ga ne meče po stroju.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
tudi jaz z veseljem sprejmem vse nalepke:) Danes zjutraj sem se pripeljal na Petrol, imel 8 nalepk, natočim nekaj, naročim pipec, pa rečem: Nalepki mi še manjkata, bom s tega nakupa dal... Pa je stric za šaltarjem rekel: ni nobenega problema, nobenga, vzel kartonček, dal pipec... Pa boste še zbiral? Rečem: Bom ja... pa mi je porinu še 18 nalepk:)
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Sej to je stalna praksa zadnje letoč. Isto sem poceni prišo do victorinox švicarskega nožeka na molu, pa kolega do varta svetilke.Pa na omw mi je tut reko, da če bom rabil dodatne nalepke za wenger kovčke, jih komot dobim, kolko bi mi jih zmanjkalo.
smile-1.gif