Berghoff noži

erikson

Guru
25. avg 2007
21.479
5.473
113
Zaradi nožev jeza na bencinskih servisih

Jasmina Bevc Bahar iz Zveze potrošnikov Slovenije (ZPS) je opozorila, da v Petrolovem primeru lahko govorimo tudi o zavajanju kupcev, saj izdelki v akciji praktično niso na voljo. Zato lahko potrošniki zoper Petrol podajo celo prijavo na tržni inšpektorat, za kar naj bi se že odločilo nekaj posameznikov. To nam je potrdila tudi glavna tržna inšpektorica Andrejka Grliæ in dejala, da bodo inšpekcijski postopek komentirali takoj, ko ga bodo končali. Če bi se izkazalo, da se je podjetje zateklo k nepošteni poslovni praksi, bodo njeno nadaljevanje z odločbo prepovedali, ker pa gre za prekršek, bi lahko Petrol čakala tudi globa.

Salkiæ je dejal, da se Petrol za nastali položaj kupcem opravičuje in da bodo v družbi poskrbeli, da bodo ljudje nože dobili. Povedal je, da je v njihovem interesu prodati čim več izdelkov, zato so akcijo tudi podaljšali za en mesec – unovčevanje nalepk je po novem mogoče do 17. marca. Na svoji spletni strani so še zapisali, da bo pošiljka 200.000 nožev v centralno skladišče prispela konec februarja oziroma v začetku marca. Če pa tudi količina iz nove pošiljke ne bo zadoščala povpraševanju, bodo po 17. marcu uvedli možnost vpisovanja v centralni seznam na servisih vsem, ki bodo nakup nožev še želeli opraviti.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.321
1.186
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
UUUU, kje se lahko vpišem?
cool-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Če iščeš poceni nož bo težka, no, nekdo je omenjal cenovno ugodno v evronovi, drugače je pa tole zlo fajn nož. Je dost tanka klina in se lepo nabrusi, tale od mat je pa debela, en centi pred rezilom pa pod kotom odrezano-zbrušeno.

Sem dobil Cheff nož Opinel za darilo. Nož in pol.
nahrung002.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Potrosniski, butast in nerazgledan folk glede teh nozev
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.388
1.009
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Aha, pol nože eni še vedno v stroj tlačite......pa mogoče vok pa take železne stvari tud???

sej vem kaj boš rekel, amapk ne da se mi, res se mi ne da... in pri nas gre večina stvari v pomivalca.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Aha, pol nože eni še vedno v stroj tlačite......pa mogoče vok pa take železne stvari tud???

ni važno kam ga tlačiš, ne more par mesecev star nož tako zaroštat
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
lahko....ker niso vsi nozi rostfraj in naceloma nimajo kaj iskat v pomivalcu. Me zanima kaj bi rekel za tabolse kovane noze(ta drazje....), ko bi ga takole rjavega ven iz pomivalca potegnil. Aja...sj vem..... na alter z njim, no ali pa tud ne, ker pol bi pa res izpadu čudn. Tak drag nož pa v pomivalc....no tale je pa prepocen, da bi se blo vredno sekirat. Če so se pa živci zgubljal na Petrolu med čakanjem, pa ni nož kriv.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Ah daj no. Jaz vse nože tlačim v pomivalca. Bergoffa nista zarustala, 100€ noži tudi ne (OK, res dragih nožev nimam), keramični tudi. Je pa rsm da ne kupujem nožev z lesenimi ročaji, ki jih pomivalec hitro uniči. Pa da pazim da so not tako zloženi, da ne drsajo ob kaj (ali kaj ne drsa ob njih) med pranjem.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Noz ni za v stroj vkolikor je narejen iz mehkejsih kovin ki niso rostfraj ergo res dragi nozi so vsi taki. Tud jaz nimam nobenega dragega noza, nekaj jih imam iz Ikee z lesenim rocajem(ta serija je sploh top ostra in pa kar mehka.....), nekaj pa Berghoff, ki je serijsko štancan izdelek iz napol spodobne kovine in ni rostfraj. Noben ne gre v stroj, ker se mi predvsem ne da brusit v nedogled. Parkrat potegnem po keramicnem ostrivcu iz Ikee in je za obrit. Tud mesarske noze perem rocno v vroci vodi z detergentom. Ene ure ali vec v stroju jim pač ne privoščim. Rezultat...lepi vedno ostri noži, vsi skup pod 100€. A se sploh razumemo, da nekdo kle pluva po nožu za 6.99€??? Pi*** pa kje to žvimo
frown-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Jaz moram res moje dat nabrusti, ampak najstarejši med njimi se že 10 let perejo v stroju in ostrivec pač ne pomaga več. Ampak da bi se zato, ker bi moral vsake par let nest nabrusit kaj sekiral in jih ne dajal v stroj? Ni šans. Je pa res, da je večina nožev verjetno dokaj trda (razni zwilling 4star in 4star II in podobno)