Auto ISO

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Citat:
Uporabnik saskia02 pravi:
tako mi pri slabi svetlobi čas nikoli ne pade pod 1/160, kar še uspem ostro fotografirat z roke;

Potem pa pred slikanjem kaksnega 0.3, pa bo
hysterical-1.gif
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik saskia02 pravi:

tako mi pri slabi svetlobi čas nikoli ne pade pod 1/160, kar še uspem ostro fotografirat z roke; se pa ustrezno poveča ISO do max 1600, kar je pri D5100 še sprejemljivo brez pretirano vidnega šuma

To je primer o katerem sem jaz govoril. V tem primeru, če ne bo dovolj svetlobe, kljub nastavljenemu ISO 1600 bo aparat ne glede nato, da si nastavil min čas 1/160 nastavil daljši čas, da bo dosegel po njegovem optimalno sliko.

Vsaj jaz tako razumem Auto ISO - ne trdim pa, da je to z vse priložnosti primerna rešitev, daleč od tega !
 

ant

Pripravnik
Auto iso deluje takole pri d7100 in d300: naštimaš max iso npr. 3200 in min čas npr. 1/100. V primeru, da imaš A, kar imam jaz nonstop, ti prilagaja čas in iso. V primeru, da čas ne zadošča, potem dvigne iso, ko pa še max iso ne zadošča pa ti zmanjša čas pod minimalnega nastavljenega.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.444
865
113
Tisti, ki uporabljate prioriteto zaslonke, me zanima kaj je njena prednost pred rocnim sistemom ali prioriteto casa?
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
777
195
43
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
Tisti, ki uporabljate prioriteto zaslonke, me zanima kaj je njena prednost pred rocnim sistemom ali prioriteto casa?

Se mi zdi, da si malce nerodno postavil vprašanje, zato ker ima vsaka polavtomatika pač svoj namen. Jaz uporabljam prioriteto zaslonke, ko pa odpove vse ostalo in za slikanje s flešem pa manual.
 
Nazadnje urejeno:

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Prioriteto casa uporabim samo takrat, ko vem, da potrebujem daljsi cas. S tem, da ISO se vedno rocno nastavim. Ko delam pa noter in s flesem pa sem ponavadi na rocnih nastavitvah. Ceprav na 5dmk3 se tega ni treba skoraj
cool-1.gif
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Za AUTO ISO velja tole: če fotkaš v načinu S, imaš fiksiran čas, aparat po potrebi spreminja ISO in zaslonko. Če slikaš v A, je fiksna zaslonka in se spreminjata čas in ISO. Če slikaš v M, imaš fiksiran čas in zaslonko, aparat spreminja le ISO. Če slikaš v P, aparat nastavlja vse tri stvari. Če slikaš v AUTO, nimaš nobene izbire.

Predvidevam, da P in AUTO nista enaka, čeprav na prvi pogled tako zgleda.
V čem se razlikujeta?
Lahko pri P kaj nastavljaš, in če, kaj posledično dela aparat?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Pa pri P lahko ročno izbereš ISO in spreminjaš razmerje med zaslonko in časom. Torej ko narediš AE lock, lahko z nekim dialerjem na aparatu spreminjaš razmerje med časom in zaslonko (pri čemer količina svetlobe seveda ostane enaka).
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Pri pisanju o tem, kaj gre in kaj ne, je dobro zraven pripisati še o katerem aparatu avtor piše.
Recimo pri mojem je možno tudi v P modu nastavljati prav vse.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Malo sem brskal in tole se mi zdi še najbolj enostavno in verjetno:

What is the difference between Program mode and Auto mode?

On some cameras there may be a (P) Program mode and an Auto mode. They are nearly the same in that the camera will set the aperture, shutter speed and, in some cameras, the ISO to get what it feels is the correct exposure. However, the difference is that in Program mode the camera will allow you to override it’s settings such as shutter speed or aperture whereas in Auto, no overrides are possible .
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz na službenem Nikonu uporabljam A, ker hočem zaslonko prilagajat, vse ostalo je pa auto. Hočem met namreč zaprto zaslonko za globinsko ostrino.

Na svojem Canonu pa uporabljam večinoma M, kadar fotkam karkoli negibjivega.

Mi pa pusti Canon nastavit max pri Auto ISO, ker teoretično gre na 12k, ampak so fotke potem preveč zrnate. Drugače mislim, da je omejen na 6k.