Ali likate?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Glede na temo, na katero si mislil, ti lahko povem, da jaz že ne bi pustila, da mi moj izbere pralni stroj. Prvič pere ne, torej o nekih izkušnjah kaj je važno in kaj ne, sploh ne more govoriti. Drugič vsak moški itak misli, da ni drugega važno kot število programov. Ta bolj odgovorni pa še to, da ima 5 let garancije. Tle se pa neha... Očitno je pa res, da se moški štulijo zraven, ker drugače proizvajalci ne bi tinte izgubljali s pisanjem vseh tistih programov gor na mašino, pa ne bi tekmovali v obratih pri centrifugah in podobnih kretenizmih, ki so važni toliko kot lanski sneg...

Če moški pri teh zadevah pogleda še kaj več in ve, da je pomembno tudi kaj drugega, je pa to redkost. tako kot so redke ženske, ki bi bolje izbrale kosilnico, motorko ipd. Obstajajo, ampak na splošno gre pač prej za izjemo kot pravilo.

Hehe zdaj si to ravno tako napisala kot da vsake 3 leta menjaš pralni stroj in imaš strašne izkušnje s pralnimi stroji. Seveda jih nimaš, dejansko si verjetno do zdaj menjala 2 Gorenje pralna stroja in je to to. Programi? Ne me zajebavat, osnovi modeli imajo 3/4 vseh programov, srednji višji razred in gor pa ostalih četrt zraven, ti pa verjetno uporabljaš 3 programe vsega skupaj tako kot 90% žensk. Skratka kljub temu da jaz ne perem upam stavit da imam več pojma o pralnih strojih kot ti. Verjetno sploh ne veš na kakšne tehnologije vse obstajajo stroji. Verjetno poznaš pralni stroj ki pere na paro npr. od Samsunga? Ter da obstajajo tudi inverterski motorji? Ter da obstaja pri Miletu patentiran satast boben ki ne uničuje "v takšni meri" oblačil kot klasičen beko/gorenje ki imata vse programe ki jih ti potrebuješ
smile-1.gif
Skratka ne me basat da povprečna ženska ve kateri pralni stroj je dober in da pozna izraze ki sem jih zgoraj naštel.... Pa to ni žalitev, daleč od tega, pač bodimo realni, vsi nismo za vse. Moja se pač nikoli ne bo spravila brat raznih testov, specifikcij ker jo to pač ne zanima. Normalno da mi bo povedala kakšno dimenzijo in barvo stroja rabima in bom potem poiskal optimalno zadevo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
Vem, zato sem pa jaz izbirala. Menjala sem jih pa 5, čeprav sem kupila samo zadnjega. Ostali so "s stanovanjem" prišli. Nazadnjega sem kupila leta 2011 in kar je od takrat novega, bom jemala pa naslednjič, ko bom kupovala. Moj ne pozna ničesar od naštetega in ga ne zanima. Kupovala nisem z budgetom, ampak sem izbrala, kar mi je bilo in ni bilo važno. Na koncu me je stroj prišel nekih 650 ali 700€ sicer na nekih akcijah, ampak če bi dobila vse to takrat za 400€, bi dala 400€, če bi morala dati 1100€ ali pa 1500€, bi pa toliko dala.

Uporabljam pa 4 programe, ker za igračkanje vsako cunjo posebej za svoj program nimam cajta. To pa ve tisti, ki dejansko pere za celo familijo, ne samo teoretizira. In ta dejavnik vsi, ki tega ne počnejo, komplet pozabijo in ga po pomembnosti zminimalizirajo do konca. Na koncu dneva je važno, da so stvari enostavne in da dejansko olajšajo delo tistemu, ki se s tem ukvarja. Idealen program je tisti, ki nič ne gledaš kaj imaš v roki (belo/barvasto, bombaž/sintetika/volna, veliko/malo, novo/staro, ipd). Da je zraven še sušilec, da ni treba nič predjati z analogno funkcijo... Se pravi, daj mi stroj, ko jaz zbašem vse notri, enkrat kliknem in ven potegnem suho, pa ti dam 5 jurjev zanj. Na takem nivoju, da je cunja ven prišla taka, kot je bila notri dana, seveda.

Imaš prav v tem, da se mi j* za vso tehnologijo, ki je v pralnem stroju, vendar sem se pozanimala vse okoli tega, ko sem kupovala in izbirala. Od tehnikalij, do testov in specifikacij, s tem, da sem lahko zraven še malo vedela, kaj mi je po izkušnjah važno. Še vedno pa to ne pomeni, da jaz to vidim kot neko uporabno znanje in da mi ni žal časa, ki sem ga temu morala nameniti.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.598
113
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Kaj je to likalnik?

super zadeva

mam pa takega na voice komande

Jest tudi mojmu likalniku rečem da rabim srajco in se zlika.
Da pa še likat začnem, kam pa pridemo....

Edit: Vidim da je pol foruma nekih pomehkuženih pussiyev. Dejmo se rajš ment kdo zna motorko popravt, ketno nabrust, pošvasat dva železa skupaj, poštrihat mulcu bicikl...

To so moška opravila, jebo vas likanje

Kaj pa ce znamo oboje?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
No vidiš, ti si se poglobila, večina žensk pa se ne. Večina gre v BigBang in vpraša prodajalca na oddelke in sicer:
1. Kaj svetujete za toliko in toliko člansko familijo
2. Kaj od tega je v akciji

No to mi ni všeč ker potem "tišijo" ven tehniko pri kateri imajo višjo maržo ali pa tehniko ki ne gre v promet.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Vem, zato sem pa jaz izbirala. Menjala sem jih pa 5, čeprav sem kupila samo zadnjega. Ostali so "s stanovanjem" prišli. Nazadnjega sem kupila leta 2011 in kar je od takrat novega, bom jemala pa naslednjič, ko bom kupovala. Moj ne pozna ničesar od naštetega in ga ne zanima. Kupovala nisem z budgetom, ampak sem izbrala, kar mi je bilo in ni bilo važno. Na koncu me je stroj prišel nekih 650 ali 700€ sicer na nekih akcijah, ampak če bi dobila vse to takrat za 400€, bi dala 400€, če bi morala dati 1100€ ali pa 1500€, bi pa toliko dala.

Uporabljam pa 4 programe, ker za igračkanje vsako cunjo posebej za svoj program nimam cajta. To pa ve tisti, ki dejansko pere za celo familijo, ne samo teoretizira. In ta dejavnik vsi, ki tega ne počnejo, komplet pozabijo in ga po pomembnosti zminimalizirajo do konca. Na koncu dneva je važno, da so stvari enostavne in da dejansko olajšajo delo tistemu, ki se s tem ukvarja. Idealen program je tisti, ki nič ne gledaš kaj imaš v roki (belo/barvasto, bombaž/sintetika/volna, veliko/malo, novo/staro, ipd). Da je zraven še sušilec, da ni treba nič predjati z analogno funkcijo... Se pravi, daj mi stroj, ko jaz zbašem vse notri, enkrat kliknem in ven potegnem suho, pa ti dam 5 jurjev zanj. Na takem nivoju, da je cunja ven prišla taka, kot je bila notri dana, seveda.

Imaš prav v tem, da se mi j* za vso tehnologijo, ki je v pralnem stroju, vendar sem se pozanimala vse okoli tega, ko sem kupovala in izbirala. Od tehnikalij, do testov in specifikacij, s tem, da sem lahko zraven še malo vedela, kaj mi je po izkušnjah važno. Še vedno pa to ne pomeni, da jaz to vidim kot neko uporabno znanje in da mi ni žal časa, ki sem ga temu morala nameniti.

Ne delaj znanosti iz pranja in sušenja cunj, ker to ni.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
zakaj repliciraš meni? Jaz sem ti najbližje v razmišljanju in zagovarjam, da bi moralo biti še bolj enostavno. ne pa nategovanja s tehnologijami in programi, ki so ali pa niso pomembni...
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Saj je enostavno. Pri pranju izbereš temperaturo, material oblačil in gas. Sušilec mora imeti toplotno črpalko in si že pol rešil. Zmečeš pol stroja not, znižaš temperaturo in spet gas.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Itaq. In v drugih temah sprašujejo recimo kak pralni stroj kupit.

Daš babi denar in naj si ga kupi-saj ga bo ona uporabljala.
Mam gnar in če rabi, jaz kupim. Ker babnce vidijo sam sliko. Primer: "moj" pralni stroj še vedno dela šest let neprestano (lezajnin grelc menjan) tašcin 2x po servisi. Zakaj, ker mojga sem jaz izbral, njenega ona. Gnar pa isti. Poleg tega stroji perejo, mešajo, prikazujejo slike, kuhajo,.....za mene in za moj podmladek. Babnca se ne bo zajebavala s joj, kako ma lep "stikala, vrata, kolk knofov,...."
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če se smem vmešati v debato
tongue-1.gif


Težko bi postal strokovnjak za pravilno izbiro pralnega stroja, saj je to nakup za 5 - 10 let, torej imaš izkušnje samo od enega tipa stroja. Izpostavljati vgrajeno tehnologijo kot npr. "inverterski motor" je čisto brezveze, saj ga imajo zadnjih 10 let vsi!

Izpostaviti je treba učinkovitost pranja, kar pomeni tehnološko učinkovito oblikovane bobne in parametre pranja.

Dvajset let sem kupoval Gorenje, dokler ni moja do konca popizdila zopet zaradi požrenega štumpfa - kronično
tongue-1.gif
!

Pralni stroj je treba kupit neki srednji razred in uveljavljeno znamko, saj lahko s tem računaš, da ima svoj razvoj in to je to.

Kar se pa likanja tiče, pa sušilec ogromno pripomore k poenostavitvi - zopet kvaliteten stroj. 3/4 cot se samo zloži. Nekatere zadeve je pa vendarle treba likati in ker je to na splošno zelo osovražen posel, je treba imeti parni likalnik, najbolje postajo. Navaden peglezen ni vreden danes nič. Ko je spomladi črpalka crknila, sem imel moje že po dveh dneh zabavljanja tako dovolj, da sem šel z mašino namensko zato na servis skoraj 100 km daleč.
tongue-1.gif
.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Ah ne pretiravaj. V desetih letih mi pralni stroj ni ničesar raztrgal ali drugače uničil. Gorenje dela čisto dobro, vendar je treba kupiti primeren cenovni rang. Pa naj bo to pralni stroj ali sušilec.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Potem se je pa Gorenje popravil, saj sem ga uporabljal prejšnjih 20 let - vsaj 3 stroje. Zadnjih 10 let pa Boscha in to samo enega, noče niti crknit! Edini servis sem rabil, ko je v njem razpadel nek tepih, ki je na tleh v kopalnici in je bilo treba sneti gumo in očistiti iztok iz bobna.

V vsakem primeru zame prepozno, saj mu več ne zaupam.
tongue-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Saj je enostavno. Pri pranju izbereš temperaturo, material oblačil in gas. Sušilec mora imeti toplotno črpalko in si že pol rešil. Zmečeš pol stroja not, znižaš temperaturo in spet gas.

Ah, ja. Tako je bilo tudi pri nama, dokler sva bila sama. Je malo mikic pa gat kupil, pa sem lahko celo vsak drugi vikend prala. Ko pridejo otroci je pa malo drugače. Si človek misli, kaj pa lahko ena robida mala naredi. Za pol žehte vsak dan. Vse pobruha/polije in poserje. Pri prvem otroku celo posebej pereš. Vsako kopanje je brisača pa tetra plenice - da celo nekaj takega zahtevajo, kar sploh ti kot odrasel ne rabiš. Potem pa večji so, slabše je. najprej gredo na gosto hrano, ko kar naenkrat ne mečeš vse samo v stroj, ampak se prej še na roko zaj* s korenjem ipd. potem spuza ven. Povsod trava, zemlja, prah. Jakno se pere otroku 1x/teden, če je bolan, drugače to ni dovolj. Pereš posteljnino, posteljne vložke in prevleke na kavču ko po tekočem traku, sploh luštno je ob kakem viroznem bruhanju. gleda tur de frans, pa leti ven ketno na biciklu štelat, roke si pa v hlače obriše. Tukaj se "samo metanje" v stroj neha. Potem mu rečeš naj žepe sprazni, potegne pest kamnov ven, ene par jih je pa čez strgan žep, ki ga je malo prej razparal, ušlo v podlogo. Seveda najdejo pot ven med pranjem in vse skupaj zamašijo. Zdaj pa peri samo v nižji tarifi, ko ti sred noči error ven meče in piska kot ubrisan. pa da jaz ob 2h zjutraj razstavim stroj da ven dobim pa ponovno zalaufam. S tem, da sploh nisem še prišla do kodeksa oblačenja ta starih, ki se pri večini spremeni, ko enkrat nastopi službo in ni več majca iz HM ok ravno za vsako priložnost...

Od ponedeljka do danes sem naštepala 6 žeht, pa se posteljnine še nisem lotila. sem zadaj 3 dni, bi jo mogla za vikend. da zbiram za vsako coto svoj program, pa da mi sušilec ne zmore enake teže kot pralec, me samo še odpeljejo... S tem, da se mi sploh nobeden več ne upa vprašat, če sem eko pa uporabljam pralne plenice. Ga očofam...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
Nebičajnega?! To je modus operandi pri mladih družinah. Ampak postopek, ki izgleda enostaven in kratkotrajen pri pranju æez vikend, je povsem neuporaben.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Nebičajnega?! To je modus operandi pri mladih družinah. Ampak postopek, ki izgleda enostaven in kratkotrajen pri pranju æez vikend, je povsem neuporaben.

Pa to narediš avtomatsko, z glavo na paši.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.276
1.947
113
Pa to je ratal cel babji forum
Štiri strani prostih spisov o pranju in likanju.
Znam oboje samo tega ne delam. Imam bolj pametno delo kot ta ženska opravila
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
večina nas ima kaj bolj pametnega za početi, kot to...

@resolver
ni problem v "težavnosti". Problem je v dolgotrajnosti. Če imaš 6 pralnih strojev in 12 sušilcev (po tvoje) od ponedeljka zvečer so srede dopoldne, pri tem pa hočeš vse v MT postoriti, kot težijo ponavadi dedci (jaz ne, jaz perem ko imam cajt, moj je pa dovolj dedca, da se potem nikjer ne meša v pranje, ne le takrat ko mu paše), kako to gre? Ti je zdaj kaj bolj jasno, da je nabijanje o programih in racionaliziranje, da jih ženske ne uporabljajo zato, ker ne vedo čemu naj bi služili, brez veze in da vsaka reč, ki zahteva ločevanje perila zgolj zakomplicira in podaljša vse skupaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če tega ravno ne delaš, ji pa lahko vsaj pomagaš. Kajne, petelinček
grims-1.gif


Mimogrede, to je verjetno najbolj smotano opravilo v gospodinjstvu. Zaradi tega dejstva imamo tudi čedalje več sintetike v blagu in zato ne preveč prijazen občutek.

Čez bombaž ga ni! Samo, kdo bo peglal?

Pa še nekaj moderne gospodinje vedno pozabljate: vsaj spodnje perilo in brisače je treba prati na 95 C, pa tudi likati. Čeprav proizvajalci pralnih praškov tako silovito propagirajo nižje temperature. Gre za higieno in dezinfekcijo. Vsaj na vsake 3 - 4 pranja.
 
Nazadnje uredil moderator:

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
večina nas ima kaj bolj pametnega za početi, kot to...

@resolver
ni problem v "težavnosti". Problem je v dolgotrajnosti. Če imaš 6 pralnih strojev in 12 sušilcev (po tvoje) od ponedeljka zvečer so srede dopoldne, pri tem pa hočeš vse v MT postoriti, kot težijo ponavadi dedci (jaz ne, jaz perem ko imam cajt, moj je pa dovolj dedca, da se potem nikjer ne meša v pranje, ne le takrat ko mu paše), kako to gre? Ti je zdaj kaj bolj jasno, da je nabijanje o programih in racionaliziranje, da jih ženske ne uporabljajo zato, ker ne vedo čemu naj bi služili, brez veze in da vsaka reč, ki zahteva ločevanje perila zgolj zakomplicira in podaljša vse skupaj.

Res te ne razumem, kje je problem. Saj ni potrebno sedeti ob stroju, ko dela. Tačas delaš kaj drugega, posesaš po stanovanju, ali po moško, zamenjaš olje v avtomobilu, morda pokosiš travo. Ali še bolj moško, vzameš štilerco in sežagaš kak meter drv.

Ampak da končamo to debato: imaš prav, fül je zakomplicirano, čuj.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
nič hudega, če ne razumeš, saj kot kaže glede na druge teme, tudi ne bo to nikdar tvoj problem. Če se boš pa še odločal, ne pozabi, otroci stanejo tako v evrih kot času. Tudi slednjega je treba imeti dovolj.