2.1 Zvočniki za PC

Horzy

Zelenc'
21. nov 2012
14
0
1
Hvala za nasvet.
smile-1.gif
Wooferja pa nimam, saj je soba z PC-jem 9 m2, tako da basov iz sedanjih zvočnikov dobim dovolj. Kolikor pa sem preposlušal PC zvočnike so pa bolj bogi (5W do 20W) zato pa bi tam še woofer.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Naslov teme je bil 2.1 zvocnik, zato sem predvideval, da rabis se woofer, ki ga lahko ce bi zelel uporabis za obe "okolji".
 
Nazadnje urejeno:

Horzy

Zelenc'
21. nov 2012
14
0
1
Se strinjam, ampak se očitno nismo razumeli, sem iskal PC zvočnike 2.1 @ynos
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz imam drugače Genius lesene 5.1 mislim da so SWHF 5050
Že novi niso neka huda cena, lahko uporabiš tudi to, pač centra in zadnjih ne uporabiš pa je mir.
Ali pa že kupiš 2.1 sistem, če se vsaj malo v žlahti bi moralo biti ok: http://www.enaa.com/oddelki/ra...05__31730972100
Jaz sem takrat svoje šel prej pogledat oz. poslušat, pomoje so jih imeli v BigBangu v BTC-ju. Daleč najboljši zvok za tistih 100€ ali tam nekje...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
za B&W pa res ne rabiš wooferja, razen če bi rad tuc tuc

Nikoli ne bom razumel ljudi, ki mislijo, da je dodaten woofer samo za tuc tuc. Teli BW so majhni zvocniki in spilajo frekvence tam od 72Hz naprej kar ni nic globokega. Vsak normalen hifi amp ima dodaten prikljucek samo za bas zvocnik. Bas lahko igra tudi mehko in nezno. Potegni dol kaksen koncert orgel, se bolje, pojdi poslusati v zivo kjer se pri konkretnih zadevah spustijo frekvence pod 15Hz! Premetava creva.
wink-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz sem nabavil nov woofer. Škatla ima 30kg (395 x 500 x 400 mm (W x H x D), spusti se do 19 Hz pri 100dcb+. Ne morem opisat kako drugačen feeling je gledati filme in tudi poslušati glasbo s kvalitetnim wooferjem. Ne gre za drmanje, ker je totalen overkill za mojo dnevno.., gre za kvaliteto zvoka in ekstenzijo nizkih tonov.
cool-1.gif

2486376-SUB1217_MatteBlack_Front2900.jpg
 

Priponke

  • 2486376-SUB1217_MatteBlack_Front2900.jpg
    2486376-SUB1217_MatteBlack_Front2900.jpg
    18,7 KB · Ogledi: 197
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ne rabite me ucit kaj je woofer, cemu sluzi in kaksen je efekt
gre za to da govorimo o budzetu 80€, kar je v rangu "tuctuc", kamor pa omenjeni zvocniki vseeno ne spadajo
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
A ima kdo kaj izkušenj s temi zvočnički za recimo 50 eur? Ponavadi je na papirju vse ok, ko poslušaš je pa lahko eden kul, drugi pa ne.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Pol pac 2.1 sistem, sam ce nimata satelita vsaj 10, se raje 13cm zvocnika plus visokotonec, bo srednjih tonov bolj malo.
Tudi jaz imam genius 5.1 razdrt in uporabljam samo 2.1, top buy za smesen denar, leseni boksi in soildni srednjetonci dajo lep zvok.
 

Horzy

Zelenc'
21. nov 2012
14
0
1
No, padla je odlocitev, sem šel danes po B&W zvočnike iz linka. Ima no..imel je dva para
smile-1.gif
Jutri pa priklapljamna zone 2.
Verjetno bom spet kaj vprašal
smile-1.gif

Hvala vsem.

@ynos: zvočno kartico imam onboard, iz te nimam težav, kakor sem prej opisal imam A/V iz grafične prek hdmi izhoda.
 
22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Če priklopiš s HDMI PC na receiver, dodaš ta dva nova zvočnika, ti reši problem. Woofer pa lahko kombiniraš med obema sistemoma.
Kakšne izkušnje imate s priklopom pc-ja na reciver, jaz bolj slabe ker vedno ko prižgem reciver ali pa ugasnem mi za trenutek trzne- ugasne monitor na pc-ju in je zadeva rahlo moteča, če istočasno kdo drug uporablja računalnik.
Pa tudi na dolgi rok te rahle prenapetosti oz. kako bi rekel verjetno ne vplivajo blagodejno na pc.
Tako da se potem pc raje priklopil direktno v tv
rolleyes-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Horzy pravi:
No, padla je odlocitev, sem šel danes po B&W zvočnike iz linka. Ima no..imel je dva para
smile-1.gif
Jutri pa priklapljamna zone 2.
Verjetno bom spet kaj vprašal
smile-1.gif

Hvala vsem.

@ynos: zvočno kartico imam onboard, iz te nimam težav, kakor sem prej opisal imam A/V iz grafične prek hdmi izhoda.

Javi kakšen je kaj vtis. Za zvočno sem spraševal, če ima morda optični izhod (SPDIF), priklopi receiver na to.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Če priklopiš s HDMI PC na receiver, dodaš ta dva nova zvočnika, ti reši problem. Woofer pa lahko kombiniraš med obema sistemoma.
Kakšne izkušnje imate s priklopom pc-ja na reciver, jaz bolj slabe ker vedno ko prižgem reciver ali pa ugasnem mi za trenutek trzne- ugasne monitor na pc-ju in je zadeva rahlo moteča, če istočasno kdo drug uporablja računalnik.
Pa tudi na dolgi rok te rahle prenapetosti oz. kako bi rekel verjetno ne vplivajo blagodejno na pc.
Tako da se potem pc raje priklopil direktno v tv
rolleyes-1.gif

Računalnika nimam priklopljenega na receiver. Filme, muzko, slike...vse gre preko airplay, upnp streaming in podobnih zadev, direkt digitalni prenos.
 

Horzy

Zelenc'
21. nov 2012
14
0
1
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Horzy pravi:
No, padla je odlocitev, sem šel danes po B&W zvočnike iz linka. Ima no..imel je dva para
smile-1.gif
Jutri pa priklapljamna zone 2.
Verjetno bom spet kaj vprašal
smile-1.gif

Hvala vsem.

@ynos: zvočno kartico imam onboard, iz te nimam težav, kakor sem prej opisal imam A/V iz grafične prek hdmi izhoda.

Javi kakšen je kaj vtis. Za zvočno sem spraševal, če ima morda optični izhod (SPDIF), priklopi receiver na to.


Zvočniki so dobri, edino kar me moti oz trenutno še googlam kako se na zone 2 lahko nastavlja base in visoke...

Update: Pred nakupom preverite ali je mozno nastavljati base in treble. Pri meni je odgovor..
ne-ne-1.gif
 
Nazadnje urejeno: