1.6 TDI 110 DSG

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Ce avto menjas vsako leto se razumem, drugace pa... avto vozis 10 let, otroski vozicek (ki gre ce je treba tudi v polota) pa pol leta.
 

Rokk

Pripravnik
9. jul 2008
34
0
6
Včasih so bile družine s tremi otroci, potem pa s fičkotom na morje :)
Touran je po merah celo 2cm krajši od Golfa in res dobro izkoriščen avto - prostor pa vedno prav pride...

Kakorkoli, dilema ostaja - DGS da/ne, če ima kdo še kakšne izkušnje (pozitivne ali negativne) bom vesel vseh pripomb
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
DSG da!

Jaz imam 6-Gang z 2.0 TDI jem in vedno bolj ugotavljam, kako prava je bil ta odločitev. S potencialnimi okvarami se ne obremenjujem. Avto je nov, kot bo tudi tvoj in zato so garancije oz. jamstva. Je pa res da je bil to primarni razlog da sem sploh šel v nakup novega vozila. Rabljenega avtomatika nisem upal vzet.

Čez čas se ti začne prav butasto zdet, da bi moral v časih, ko smo obdani z vsemogočo tehnologijo in senzorji v avtu operirat s pedalom, ki mehansko prekine stik med motorjem in pogonom, ter nato ročno prestavit zobovje v ustrezni položaj, za ustrezno vožnjo. Brezveze. Vsakič ko pospešujm iz kakega križišča se samo nasmehnem "praljudem", ki opletajo s tisto ročico po kabini, še posebej če kdo hoče speljati malo bolj dinamično. Z DSG jem pa samo gas in VOOOOOOOOSH....

Kombinacija z ACC jem je pa itak svet zase. Ko dodaš še Lane Assist, pri Tesli temu pravijo že avtopilot.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne vem kaj Alter dirkači (drekači) dejansko potrebujejo 2.0 TDI motor in 150 KM+... Sem se vozil na podobno vižo cel teden z Benzom, karavanom, C180 CDI (120 KM) in avtomatikom... ma to je milina, itak je bilo takoj 150km/h na števcu... Edino očitek da ne prestavi navzdol... No, sigurno ima menjalnik (tudi DSG) 2 načina delovanja, eden je "sport". Kar pomeni da ob pospeševanju vedno prestavi navzdol in prestavlja pri višjih obratih... Ko dosežeš želeno hitrost je tudi poraba po pričakovanjih nizka...
Osebno ne bi imel pomislekov vzeti 1.6 TDI 110 z DSG menjalnikom v Touaranu.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Jaz se za morebitne okvare nebi že sedaj sekiral, saj bo avto nov in v garanciji. Saj lahko imaš smolo in te doleti čisto ne-serijska napaka... Kakorkoli se boš odločil (DSG ali ne), ti priporočam da vzameš ACC. Jaz ga nisem in mi je precej žal...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.115
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne vem kaj Alter dirkači (drekači) dejansko potrebujejo 2.0 TDI motor in 150 KM+... Sem se vozil na podobno vižo cel teden z Benzom, karavanom, C180 CDI (120 KM) in avtomatikom... ma to je milina, itak je bilo takoj 150km/h na števcu... Edino očitek da ne prestavi navzdol... No, sigurno ima menjalnik (tudi DSG) 2 načina delovanja, eden je "sport". Kar pomeni da ob pospeševanju vedno prestavi navzdol in prestavlja pri višjih obratih... Ko dosežeš želeno hitrost je tudi poraba po pričakovanjih nizka...
Osebno ne bi imel pomislekov vzeti 1.6 TDI 110 z DSG menjalnikom v Touaranu.

čakaj malo ... a jaz to prav berem ? en post v katerem ne pljuvaš po vw ?
shocked-1.gif



shocked-1.gif





shocked-1.gif




shocked-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Je že sam VW dovolj zabredel v laži, podtikanja in prirejanja, tako da ne potrebuje še mojega...
evil.gif

Nikjer pa tudi ne piše da ga bom vzel. Moja kočija že čaka name...
Je pa ta dotični voz čisto pošten in spodoben voz, trenutno pa sem se naveličal takih škatel...
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Avtorju teme. Sem imel Toy. Avensis karavan in enega otroka, pa je bil skoraj premali. Potem sem kupil Priusa in ob enem še dobil drugega otroka. Baba je skoraj ponorela, jaz pa sem se smejal. Da ti vidiš kako je pakirala ko smo šli na dopuste. Na enkrat več ni treba krame zraven vlačit
smile-1.gif


Jaz sem za Golf karavan+ DSG, če ni denarja za Touran + DSG.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne vem kaj Alter dirkači (drekači) dejansko potrebujejo 2.0 TDI motor in 150 KM+... Sem se vozil na podobno vižo cel teden z Benzom, karavanom, C180 CDI (120 KM) in avtomatikom... ma to je milina, itak je bilo takoj 150km/h na števcu... Edino očitek da ne prestavi navzdol... No, sigurno ima menjalnik (tudi DSG) 2 načina delovanja, eden je "sport". Kar pomeni da ob pospeševanju vedno prestavi navzdol in prestavlja pri višjih obratih... Ko dosežeš želeno hitrost je tudi poraba po pričakovanjih nizka...
Osebno ne bi imel pomislekov vzeti 1.6 TDI 110 z DSG menjalnikom v Touaranu.

A prav berem, da ker si en teden vozil mercedesa avtomatika veš da je v touranu 1.6 dizel dovolj? Jaz sem tudi s kliotom 1.2 večino časa (razen na avtocesti) najhitrejši na cesti. Se pa avto tako kot touran 1.6 večino časa dere, matra in kuri. Predvsem to troje. Za novega ne bom trdil ker ga nisem peljal, sem pa prejšnjega dovolj, da sem 1.6 dizla odpisal. Sicer pa, če je bil bencinar v ladi samari dost, mora it tudi novi touran dizel čist spodobno.
grin1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113
Neki casa sem vozil 1.6 golfa navadnega in je slo tudi s 5 ljudmi noter spodobno. Ni presezek, vendar se cisto v redu premikas. Z 2.0 se ne bi cisto nic hitreje vozil, le mal manj vrtljajev bi mogoce imel pa zavedanje, da te nekje zgoraj caka se kaksen konj vec v rezervi, kot pa pr 1.6. Jaz bi rekel, da raje 1.6 in dsg kot pa 2.0 na roke.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tipičen Alter drekač... Večino življena se vozim z avtomobili tega ranga in podobno motorizacijo. In se dejansko ni noben drl in matral tudi pri polni obrementivi. Je pa res da moraš za tak način vožnje malo preklopa narediti v možganih...
Oh, wait, ti to očitno bolj težko, ker manjka za ta postopek vitalna komponenta...
stupid-1.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
V bistvu je tale debata kar dolgo ostala v zastavljenem okviru. Sem že skoraj pomislil, da sem na katerem od drugih forumov, kjer se dejansko da debatirati o temi v kateri si.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Se opravičujem za moj izpad. Ampak nekateri dejansko iščejo prepir in pametujejo na veliko.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne vem kaj Alter dirkači (drekači) dejansko potrebujejo 2.0 TDI motor in 150 KM+... Sem se vozil na podobno vižo cel teden z Benzom, karavanom, C180 CDI (120 KM) in avtomatikom... ma to je milina, itak je bilo takoj 150km/h na števcu... Edino očitek da ne prestavi navzdol... No, sigurno ima menjalnik (tudi DSG) 2 načina delovanja, eden je "sport". Kar pomeni da ob pospeševanju vedno prestavi navzdol in prestavlja pri višjih obratih... Ko dosežeš želeno hitrost je tudi poraba po pričakovanjih nizka...
Osebno ne bi imel pomislekov vzeti 1.6 TDI 110 z DSG menjalnikom v Touaranu.

Ta Benz ima 2143 ccm in dejansko vleče zelo lepo. Problem pri 1,6 tdi je majhna kubatura, sploh če mora vleči večjo težo ali če imajo avti velik zračni upor. Saj avto pelje, samo se mora malo bolj zavrteti.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Ja no, itak, šur, vse veš, vse poznaš, kozlaš vsepovprek, peljal ga nisi, jaz sem ga, praznega, polnega, po klancu dol in po klancu gor, in Touran s tem motorjem je za en drek.

Za mene se pa kar zmeniva da sem brez možganov, da ne bomo naslednjič spet o tem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Roberto:
Kri, voda, blato vse ok?

Ce znas potrpeti v koloni ( z otroskim vozickom) potem bo dovolj 1.6. Ce ne znas, potem naibrz tudi 3.0 kdau ne bo dovolj.
Imam merivo s 75 (prehitevanje mozno z zaletom ali pri nizjih hitrostih), alahmbro s 115 (raketa) in trafica z 90 konji in dobro tono tovora zadaj (se pocasneje kot meriva, vendar brez problema sledim je toku prometa. Ie pa res da ue v kakšnem klancu poden gas.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Sicer pa ravno vceraj bil kakšnih 50 km z multivanom podaljsan dsg biturb 4motion. I tata bi sine. To pa je dnevna soba. Vendar preveliko....
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.115
113
39
MB
pa predvsem preveč €
smile-1.gif


a nismo že pred časom debatirali med 1.6 in 2.0, za normalnega voznika bo tud 1.6 dovolj
smile-1.gif
 

Rokk

Pripravnik
9. jul 2008
34
0
6
1.6 je dovolj, preverjeno. Ni noben dirkalnik, ampak dovolj je.

Vprašanje je bilo samo 1.6 navaden ali 1.6 DSG.
Hvala za odgovore, kakor kaže bom vseeno ciljal na DSG, mogoče se prej dogovorim še za kakšno testno vožnjo s tako kombinacijo (tudi če je Golf ali kakšen drug model, saj motor/menjalnik sta enaka)