Navigacija NOMAD

dajnar

Zelenc'
11. nov 2008
11
0
1
Ali kdo pozna navigacijo NOMAD 430 BT ??? Baje ima najboljšo pokritost Slovenije ?
sprasujem se.gif
Če kdo pozna omenjeno napravo, naj mi prosim kaj več napiše o njej. Hvala in LP
 

klkl

Zelenc'
12. nov 2008
9
0
1
Včeraj sem nabavil to navigacijo. Pritegnil me je predvsem podatek na njihovi spletni strani,
da karta Slovenije temelji na karti, ki jo najdemo v TIS. Po kratkem testiranju sem več kot zadovoljen.
Navigacijski program je v bistvu ViaGPS. Upravljanje s programom je preprosto in se ga človek hitro navadi. Program ima
tudi slovenski vmesnik, prav tako vodenje. Preračunavanje poti je hitro (primerljivo z IGO). Navdušen sem bil nad hitrostjo
ponovnega preračunavanja poti po tem, ko namenoma nisem sledil ukazu. Mogoče malo pogrešam kakšno glasovno navodilo več pred napovedanim manevrom.Tu je za odtenek boljši IGO.
Sedaj pa pokritost Slovenije;
Testiral sem kar nekaj naslovov, ki jih poznam, se nahajajo v manjših vaseh in poznam njihovo točno lokacijo.
Naj navedem štiri primere:
- iskal sem točen naslov od kolega, ki živi na Babnem Polju. Verjamem, da marsikdo sploh ne pozna,
kje se ta vas nahaja, Nomad je brez težav našel pravi naslov in tudi točno lokacijo hiše.
- iskal sem naslov osebe, ki živi v vasi Smokuč, tudi tu je šlo vse gladko.
- iskal sem naslov v vasi Voglje (pri Sežani). Nomad je našel naslov hitro, točno in pokazal točno lokacijo.
- iskal sem naslov v vasi Vrhtrebnje. Naslov najde hitro in pokaže na točno lokacijo hiše.

Tujino zaenkrat nisem testiral čeprav so vnešene karte praktično cele EU z bivšo yu vred.

Poleg očitno boljše pokritosti glede na AR se v primerjavi z njim dobro izkaže še v dveh stvareh:
- ni se zgodilo, da ko sem iskal naslov, da bi dal za rezultat dva ista naslova (to se mi je pri AR večkrat zgodilo)
- testirane lokacije poznam in sem že peljal do njih. Program je vedno izbral resnično najhitrejšo pot. Ni se zgodilo,
da bi me vodil po nekih nelogičnih poteh.

Me še čaka kar nekaj raziskovanja nastavitev, saj od včeraj nisem imel prav veliko časa na voljo.

Prvi občutki so definitivno dobri.
 

samo

Zelenc'
13. nov 2008
13
0
1
Pozdravljeni
kot sem prebral na njihovi strani ima Operacijski sistem: WinCE 5.0, ali to pomeni da ga lahko uporabiš tudi kot dlančnik?
Ter če ima Operacijski sistem: WinCE 5.0 ali, se da naložiti tudi druge navigacijske programe Garmin xt, igo, tom tom...
lp
samo
 

klkl

Zelenc'
12. nov 2008
9
0
1
Prej sem pozabil napisati, da sem kupil samo SD kartico z naloženim programom in kartami.
Vse skupaj uporabljam na dlančniku HP IPAQ hx4700 z naloženim WM 6.1.
L.P.
 

toncy

Zelenc'
13. nov 2008
3
0
1
Živjo,

Na mašino, 100% testirano, delajo: Oziexplorer, Tomotom, IGO 2006, IGO 8, ... Cena je pa nebeška!!
aplauz.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
a je tud kakovost nebeška? Da ne bojo kakšne težave čez nekaj mesecev. Jst nikoli več ne kupim teh "noname" naprav.

Drugače pa hvala za poročilo glede slo karte.
 

samo

Zelenc'
13. nov 2008
13
0
1
klkl
Koliko si dal samo za kartico.
toncy
a si poskusil tudi garmin, zanima me tudi topo če dela (najbrž ne). kaj pa ostalo a se ga da uporabiti tudi npr. kot dlančnik.
lp
 

globus1

Pripravnik
18. sep 2007
57
0
6
Tudi sam imam navedeno navigacijo in sem z njo zadovoljen. Je pa zelo podobna mašina kot IGO 683b razen samega navigacijskega programa. Sem pa marsikaj pametnega prebral v temah o navedenem IGO- ju in to velja tudi za Nomada.
aplauz.gif
 

klkl

Zelenc'
12. nov 2008
9
0
1
Citat:
Uporabnik samo pravi:
klkl
Koliko si dal samo za kartico.
toncy
a si poskusil tudi garmin, zanima me tudi topo če dela (najbrž ne). kaj pa ostalo a se ga da uporabiti tudi npr. kot dlančnik.
lp

Za kartico sem dal 78€.
O sami napravi ne vem kaj povedati, ker jo pač nimam.
Sem pa imel na dlančniku tako garmina kot igo in sem dobil občutek glede uporabnosti in kvalitete (programa in kart) Nomad-a.
Zaključek: na dlančniku bosta ostala instalirana samo še Nomad in Oziexplorer (kar se navigacije tiče).
L.P.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
In ti si sedaj kako ugotovil , da je ViaGPS program boljši od Igo8? Namreč, zgoraj si omenil, da je program tudi boljši!!
 

GPSfreak

Pripravnik
11. apr 2008
35
0
6
Govorimo o navigacijskem programu NOMAD viaGPS 3.0, ki ga verjetno še nisi videl in je res izredno kvaliteten! Tudi zame je mnogo boljši od IGO8, kajti glavna je vsekakor pokritost. NOMAD ima naložene najnovejše MONOLITOVE mape Slovenije verzije 2008.07 in mape Hrvaške in Bosne od Mirea prav tako 2008.07, ki imajo daleč najboljšo pokritost ta trenutek. Pa tudi sam navigacijski program ima mnogo najnovejših trikov kot so GeoPix slikovno vodenje, izvoz poti v Google Earth, ogled grafa hitrosti vožnje za celotno pot, 3D stavbe ...
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
nekaj je to, da je boljši program, nekaj pa to da so boljše mape. Za tale viaGPS vidim, da je podoben prejšnji verziji z nekimi izboljšavami, samo overall je še dosti za recimo najnovejšim navigon softwerjem.
Mape so pa dobre ja...
 

klkl

Zelenc'
12. nov 2008
9
0
1
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
In ti si sedaj kako ugotovil , da je ViaGPS program boljši od Igo8? Namreč, zgoraj si omenil, da je program tudi boljši!!

Ne pripisuj meni trditev, ki jih nisem napisal!
ne-ne-1.gif

Še enkrat preberi vse moje prispevke v tej temi in mi prosim pokaži, kje sem "kao ugotovil", da je ViaGPS program boljši od Igo8.
Samo v prvem mojem prispevku v tej temi sem dvakrat podal primerjavo med ViaGPS in Igo.
Ta primerjava je bila tu:
" Preračunavanje poti je hitro (primerljivo z IGO). Navdušen sem bil nad hitrostjo
ponovnega preračunavanja poti po tem, ko namenoma nisem sledil ukazu. Mogoče malo pogrešam kakšno glasovno navodilo več pred napovedanim manevrom.Tu je za odtenek boljši IGO."

V prispevku, ki te je zmotil in si ga očitno narobe razumel sem pisal o tem, da poznam tako Garmin in tudi Igo (sem oba uporabljal) in na podlagi tega sem dobil občutek glede kvalitete ViaGPS. Nisem pa nič pisal, ali je ViaGPS kvalitetnejši ali pa slabši od konkurentov. Vsak ima pač svoje kvalitete in tudi pomankljivosti!
Glede na moje zahteve in pričakovanja do cestne navigacije mi je ViaGPS + pripadajoče karte najustreznejša varianta.
Program mi ponuja dovolj, karte pa največ.

Razumljivo?!
zmaga.gif


L.P.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Tu : Sem pa imel na dlančniku tako garmina kot igo in sem dobil občutek glede uporabnosti in kvalitete (programa in kart)
 

klkl

Zelenc'
12. nov 2008
9
0
1
Očitno stavka ne razumeš in si ga razlagaš po svoje.

Mojo izkušnjo glede Nomad ViaGPS sem podal. Da pa ne bi debata zašla v nekonstruktivno smer, sem v tej temi jaz končal.

L.P.
 

Ambro123

Zelenc'
14. nov 2008
8
0
1
Ali kdo ve kako se zamenja iGO na NOMAD na navigaciji , ki jo je prodajal Mirel doo v Tušu ( i iGO) , sedaj pa v leclercu z nomadom.

ps imam obe kartici, samo, da nomad ne prime

lp
 

toncy

Zelenc'
13. nov 2008
3
0
1
Citat:
Uporabnik Ambro123 pravi:
Ali kdo ve kako se zamenja iGO na NOMAD na navigaciji , ki jo je prodajal Mirel doo v Tušu ( i iGO) , sedaj pa v leclercu z nomadom.

ps imam obe kartici, samo, da nomad ne prime

lp

Kje pa si dobil NOMAD kartico?