Zvezdice/ocene

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Se strinjam. Naredimo eno anketo (pa ne tukaj ko je slab obisk), ampak naj bo kakšen teden v vseh podforumih "sticky", pa bomo videli. Enako za prikaz št. sporočil uporabnika.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
No, bom pa jaz prvi, ki bom do nadalnjega (dokler ne dobim nov IP) bojkotiral alter. Nareč, v nekaterih temah pač povem nekaj resničnega ter realnega in takoj padajo po 1*, verjetno od folka ki onanira, ko zagleda nekaj kar jim ni pogodu. Nekateri tudi praktično ne mislijo nič, zgolj pod*ebavajo. Sem hotel v resnih temah doprinesti nekaj k kvaliteti tega foruma, pa vidim, da je to 'no-go'. Torej, hvala lepa za sodelovanje in nasvidenje.

Če kdo želi: user name= franci, geslo=KcEEuu

hvala

Nasvidenje
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Heh, točno tak. Dobrota je sirota. Nekomu pomagaš, dobiš 5*, drugi vidi in ti iz same faušije da 1*, čeprav nimaš z njim nobenega "opravka". Zadnji čas, da se skinejo tele zvezdice. Svoje mnenje o uporabniku si moraš ustvarit sam z branjem njegovih postov in ne ob pogledu na zvezdice pod imenom...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.462
1.844
113
na temni strani lune
Zdej ne vem k nism ravno cele teme bral tko da je mogoče že bil takšen predlog, ampak menim da bi tisti ki te že oceni moral napisati eno utemeljitev ocene. In z klikom na uporabniško ime bi videl splošne podatke kot sedaj in spodaj pa vse ocenjevalce in njihove komentarje. Neupravičene ocene bi pa moderatorji lahko zbrisali. Tko bi se znebili nepotrebnega zbivanja zvezdic in še po komentarjih bi lahko videli zakaj je tista oseba ocenjena tako kakor pač je.

Drugači pa so zvezdice po mojem mnenju nepotrebne. Po drugi strani so pa lep dodatek in če bi funkcionirale tako kot bi morale tudi dober pokazatelj splošnega mnenja o kakšnem uporabniku.
 

Enik

Pripravnik
19. sep 2007
159
0
16
Ljubljana
Tudi sam sem mnenja, da bi moral biti omogočen vpogled, kdo ti je dal kakšno oceno..ne rabim utemeljitev ocene..če tega ni, potem je bolje, da zvezdic ni..če se že hočmo it fer play..
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
In kja bi storil, ko bi videl da ti je kdo dal 1* ? Kontra seveda, a ne?
grims-1.gif
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Namesto zvezdic bi lahko imeli: thumb up, thumb down. Vsak post bi se dalo ocenit kot koristen (thumb up) ali nekoristen (thumb down). Če bi bil nekje vmes pač ne označiš ničesar. Število thumb up/down v vsakem postu bi bilo vidno.

Vsakemu uporabniku bi se te ocene seštevale in prikazovale ob/v avatarju z nekim poljubnim prikazom.

Primer: število thumb up/ število thumb down = X
Če je X manjši kot 1 je negativno, večji kot 1 pozitivno. Če koeficient pade pod npr. 0,5 dobi uporabnik ob imenu rdeč klicaj, če pade pod 0,3 pa....nekaj pač
smile-1.gif
.... lahko tudi kaj v stilu slo-techa (persona rudis in persona non grata)...
+ prikazi za nadpovprečno visoke koeficiente (npr.: 5, 10).

Zahtevano število ocenjenih postov bi moralo biti (npr.) 50, da ne bi vsi novinci že v štartu kasirali opozoril..

Na to pa bi se (po določenem ključu) lahko vezalo še ALT-e.


Trenutni sistem ime tudi po mojem mnenju preveč pomanjkljivosti.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Moderatorji oz. programer bo naredil konkretno prenovo ocen zvezdic.
cool-1.gif
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Men pa čist dol visi za te zvezdice...zaradi mene jih lahko vsi imate 5, jst pa nobene...jst si mnenje o drugih delam glede na njihove poste in se ne oziram na zvezdice.
rolleyes-1.gif
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.722
39
48
Sej ne vem, če je ta ideja že bila ... na nekaterih forumih je kar v redu zaživela.
Plačevanje in merjenje uspešnosti/priljubljenosti v ALT-ih? Če je post dober, mu pač nameniš nekaj ALT-ov. Pa bomo kmalu videli koliko je kdo priljubljen....
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
To, da se javno vidi, komu vse sem jaz dosedaj nalepila cveke, je čist OK.
wink-1.gif


In kdo jih je dal meni, tudi.



(to bo smeha.press
grin1.gif
)



Bi bilo pa fino, da lahko oceno kdaj tudi umakneš oz. spremeniš.
 
Nazadnje urejeno:

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.722
39
48
Citat:
Uporabnik alcyx pravi:

Mislim da bi si potem nekateri nabili ALT-e preko alternickov....




Zlorabi bi sledil takojšen odvzem alt-ov ... ter obisk term Banovci.

Sicer bi se pa lahko omogočilo talanje altov šele pri xx-številu postov.

Ali pa daš minimalno število, ki jih moraš imeti na računu na 200 (100 osnovnih + 100 zasluženih).

Možnosti je kar nekaj....
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Zlorabe bodo definitivno preprečene v maksimalni meri, torej najbrž na enega izmed načinov ki si jih tudi ti že omenil
wink-1.gif


Glede tega, da bi videl, kdo te je kako ocenil, se mi pa zdi, da to ne bi vodilo nikamor... ker bi se potem folk samo kregal med sabo, pa kdo je dal komu * in zakaj...
rolleyes-1.gif

Bi bilo zanimivo, če bi bil sistem ebaya, da imaš dejansko feedbacke, ampak to bi bilo pa pomoje za "samo" forum kar malo preveč...


lp
Peter
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
bolje bi bila kakšna karma ali reputatation. Da se nagradi zanimive uporeabnike.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
In kaj bi potem bilo? Vsakemu ki ti je dal 1* bi mu dal kontra, tistemu ki ti je dal 5* pa pač hvala lepa. Drugih ocen itaq uporabniki ne poznajo. Na koncu bi imeli vsi dve zvezdice.