Zvezdice/ocene

g_man

Pripravnik
18. avg 2007
100
0
16
37
Jst sem pa navijam, da zvezdice definitivno OSTANEJO!
cheer.gif


IDEJA: predlagam, da v nadaljnem ne bi prihajalo do množičnih odpiranjev brezveznih in nekvalitetno zastavljenih tem, ter posledično do spamanja v tisti temi ter zamorjenosti foruma, da se vsakega odpiralca nove teme OBVEZNO oceni z zvezdicami (torej da vsak ki bo vstopil v temo ima šanso ga ocenit-se mu odpre okno al kaj takega), in če odpiralec teme večkrat zapored dobi slabe ocene, se ga kaznuje, npr: odbije alte al pa se mu prepove za nekaj časa odpiranje tem(ki bi bile lahko spet bv). samo predlog
grin1.gif
 

volk_S

Pripravnik
17. avg 2007
759
0
16
43
Misliš da bi to funkcioniralo? Večina folka se sploh ne obremenjuje s temi zvezdicami. Tud jest se nč več ne obremenjujem s tem. Zato obstaja veliko razlogov in eden izmed njih je dejstvo, da lahko vsakdo v vsakem trenutku odpre temo v spam kotičku z naslovom "gremo se eno igro". In pol si med seboj delijo 5*. Po drugi strani 1* bo redkokdo podelil nekomu za nekvaliteten oz. neracionalen post/temo. Pri 1* gre predvsem za jezo nad uporabnikom, ki je nekoga postavil na realna tla ipd. in ta se mu maščuje z 1*, ko ne zmore nč povedat nazaj.
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Pri teh zvezdicah je narobe to, da tvorijo celotno povprečje. Nek uporabnik ima, tako - za primer, lahko 5 x po 5 odličnih ocen. Potem mu pa nekdo iz bilo kakšnega vzgiba poči eno nižjo in je "frdaman" doživljensko, pod tem nikom, seveda.

Moj predlog je, da bi se izračunavalo povprečje posameznih ocen, od 1 do 5. Tako bi imel bolj realno oceno. Če bi prevladovale petice, potem 5 *, če bi trojke, potem 3*, itd.

lp
Dolfe
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
ma kaj komplicirate....
zraven vsake ocene naj bo napisan nick ki jo je dal... in razlaga... preprosto ko pasulj...
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Potem se cela tabla med seboj dobesedno požre in propade, zaradi medsebojnih zamer uporabnikov.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
no če pa to ni ok... pa se naj ukinejo.....

mene bi prav prisrčno zanimalo kdo in predvsem zakaj mi je dal po 1 zvezdico....
 

volk_S

Pripravnik
17. avg 2007
759
0
16
43
Zakaj? Če mi nekdo prilima 1* zaradi meni neznane osebne zamere mu pač vrnem 1* in je spor rešen. Obljubim da ne bom tega uporabnika
10.gif
.
 

NeGrA

Pripravnik
20. jul 2007
720
0
16
hmmm, komu sm na žulj stopila? ... hehe...

ja tko je s temi zvezdicami... glede na to, da se mi zdi, da niti niso odraz iskrenega ocenjevanja... znajo ful zmotit... in lahko dobiš o uporabniku predstavo, da res gnile poste objavlja...

... sam OK... briga me za te zvezdice... sam če že pišeš na forumu, bi mogoč rad vidu, da bi kdo prebiral tvoje poste... če si pa ocenjen z eno zvezdico... pa dvomim, da bo to lih prtegnilo pozornost!!
wink-1.gif
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Sam se ne oziram na te zvezdice. Vsakega uporabnika si ocenim pri sebi, za sé. Izkušnje so iz suxa, kjer so nekateri ob neki "polni luni" podivjali in kar tako - v tri dni limali po eno zvezdico vsakemu, ki je pricapljal mimo. In to se ni zgodilo le enkrat ..........

Če pa pomislim drugače, če so že na razpolago, potem naj služijo svojemu pravemu namenu.

lp
Dolfe
 

g_man

Pripravnik
18. avg 2007
100
0
16
37
Citat:
Uporabnik volk_S pravi:
Zakaj? Če mi nekdo prilima 1* zaradi meni neznane osebne zamere mu pač vrnem 1* in je spor rešen. Obljubim da ne bom tega uporabnika
10.gif
.
Kaj pa če se je ta osebek zmotil in ti v bistvu hotel prilimat 5*, pa je prehitro kliknil in kliknil 1*?
tongue-1.gif
)
 

volk_S

Pripravnik
17. avg 2007
759
0
16
43
Ja, verjetno bo to - to.
17758-icon_confused.gif


Drugače pa pravijo da se za dirjajočem konjem vedno kadi.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Jst se tudi ne obremenjujem z zvezdicami...si po nickih ustvarim svoje mnenje, ker sem že dostikrat opazila, da imajo visoko oceno ljudje, ki meni sploh ne pašejo in ne napišejo nič pametnega.

Nekdo je dal predlog, da bi se tistim, ki so specializirani na določenih področjih in se spoznajo na stvari, podelilo naziv "strokovnjaka, helperja..." nekaj v tem smislu, da veš, kdo ti zares lahko pomaga pri kakšni stvari (sploh tehnični forumi, npr.).

Vsekakor pa bi cbb-ju podarila naziv "Chef"-a, ker vsaj po slikah sodeč in nasvetih odlično kuha
wink-1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik pikapoka pravi:


Vsekakor pa bi cbb-ju podarila naziv "Chef"-a, ker vsaj po slikah sodeč in nasvetih odlično kuha
wink-1.gif

Zanj smo že izbirali titulo. Žal razen Chef-a nismo imeli pametnih idej. Če se kaj spomniš v zvezi z žarom ... bi bilo fajn.
wink-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Citat:
Uporabnik pikapoka pravi:


Vsekakor pa bi cbb-ju podarila naziv "Chef"-a, ker vsaj po slikah sodeč in nasvetih odlično kuha
wink-1.gif

Zanj smo že izbirali titulo. Žal razen Chef-a nismo imeli pametnih idej. Če se kaj spomniš v zvezi z žarom ... bi bilo fajn.
wink-1.gif
Pečekurc
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Meni sicer visi za zvezdice, ampak čudno je to, da nekateri dajejo/odvzemajo zvezdice zaradi mnenja.
Kaj niso zvezdice bolj namenjene ocenjevanju načina? Zakaj nekateri ocenjujejo mnenja? Z nasprotnim mnenjem naj se raje argumentirano spopade na tabli.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.881
96
48
mb+ -20km
zvezdice-cista bedarija,sem enega(cist slucajno) oceno s 5 in tip ma lepo pod nickom 5 zvezdic
pazi samo ENKRAT ocenjen!!!
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Ti si tut samo 1x ocenjen, in to s cvekom
grin1.gif

Da tio malo popravim povprečje, evo ti petkeeca.
cheer.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Zvezdice so krneki... Če se neko pregovarja v politiki, še ne pomeni, da njegovi posti v avtomobilizmu niso koristni...

Pa skneslal bi tud prikaz števila postov. Posledično bi ful manj folka spamalo v 3pm... So alti čist dovolj, pomoje.