Zunanji disk USB 3.0?

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Prijatelj išče zunanji prenosni disk, tisti diski, ki ga zanimajo pa imajo USB 3.0 priklope, on pa ima prenosnika, ki ima samo navadne USB priključke, pa me zanima ali imajo ti kabli za povezavo na obeh koncih USB 3.0 priključek, ali pa je mogoče tudi povezava disk USB 3.0 – prenosnik navaden USB.
 
22. jul 2007
12.808
1.316
113
123
lahko ga nabavi brez skrbi, ker tisti zunanji ki imajo 3.0 priklop podpirajo in se lahko priklopijo tudi na 2.0
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
USB 3.0 deluje s vsemi USB hitrostmi, tudi priklop je popolnoma enak (no ne ravno popolnoma, ampak dovolj, da deluje s starejšimi).
 

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Hvala za pomoč saj se je z temi podatki izbor precej razširil, jaz sicer imam Zunanji trdi disk WD My Book Essential USB 2.0, ki pa potrebuje dodatno napajanje, klasični vrteči trdi disk v ohišju, še nekaj me zanima, ker so v ponudbi tudi 2.5 zunanji diski, ali se ti diski enako vrtijo, ti se verjetno vgrajujejo v prenosnike, ali so to diski kot nekakšne pomnilniške kartice z veliko kapaciteto.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Tudi se vrtijo. So malenkost počasnejši od večjih, ampak na USB ne boš nobene razlike opazil.

Sicer pa če ima prenosnik ExpressCard režo, se da kupit kartico s USB 3.0 priklopom. Ampak je potrebno prej preverit kako je ExpressCard reža povezana s matično ploščo. Če je preko PCI-Express, bo delovalo s polno hitrostjo.
 

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Hvala za pomoč, mogoče se komu zdi neumno vprašanje, se pač ukvarjamo bolj z drugimi stvarmi (foto) in potem ne slediš tem novim zadevam, ki prihajajo ven, leta tečejo, računalnik se stara in potem ko nekaj potrebuješ je pa potrebno malo povprašati, kar se tiče njegovega prenosnika vem, da je DELL Inspiron, star 3-4 leta, ko pride domov ga bom povprašal o modelu in potem bomo lažje poiskali zadevo, ali ima ExpressCard režo itd.