Zonta, Dars in odpad

matej_

Guru
25. okt 2007
2.221
744
113
Zakaj?
Če ni izrednega dogodka ali nesreče potem ima dovolj časa. Je pa res, da boljše kakih 5min prej it pa v miru počakat tisto uro.

V ponedeljek štartal iz Šentruperta v Sav. dolini ob 07:20 in namesto 40min, kolko rabim do šihta pri Mariboru, sem potreboval 46min.

V pondelkih zjutraj ni take panike. Gužva bo potem za nazaj domov.
Čeprav tudi v ponedeljek sem štartal ob 13:30 iz šihta in so glih pred mano začeli spreminjat pasove, tako, da je bil en pas proti LJ in (ne še) 2 proti MB.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
49.007
7.515
113
pri taščici
Zato ker bo najprej moral mimo lj priti.
Ce bo bil rad tocen, potem se mi zdi 2,5 premalo.
Pasove na stajerki pa odpirajo/mrnjajo "po potrebi". Vsaj tako sem bral.
Lahko tudi do 6x na dan menjajo
 

erikson

Guru
25. avg 2007
23.252
6.998
113
https://www.rtvslo.si/slovenija/afe...-zidar-klemencic-ovadila-sama-festajna/745895

Zaradi domnevne korupcijske afere na Darsu so podane prve kazenske ovadbe. Celjski kriminalisti so po naših informacijah zaradi izsiljevanja odvetnice Nine Zidar Klemenčič kazensko ovadili lastnika podjetja Žonta Sama Feštajna.

Odvetnica Zidar Klemenčič je zaradi neresničnih obtožb vložila tožbe zoper medije in kazensko ovadbo zaradi izsiljevanja zoper Feštajna. Policijska preiskava je potrdila navedbe odvetnice, zato so po naših informacijah na Policijski upravi Celje ovadbo zaradi kaznivega dejanja izsiljevanja že posredovali na Okrožno državno tožilstvo v Celju. Tožbe pripravlja tudi odvetnik Draganovića.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
23.252
6.998
113
Svoboda je osvobodila DARS.


Koristi prenovljenega pravilnika morda še najbolj uživa prav brat predsednika uprave. V času, ko so nam viri posredovali dokumentacijo, je namreč vozil boljši službeni avto kot vsaj trije od izvršnih direktorjev, ki jim je bila dodeljena Škoda Octavia (tržna vrednost med 24 in 33 tisočaki), Branetu Ribiču pa je bil, potem ko je vodenje Darsa prevzel njegov brat, dodeljen občutno dražji in prostornejši športni terenec Kodiaq (novi modeli dosegajo cene od 37 do 44 tisoč evrov).

Vplivu Braneta Ribiča naj bi svoj nenaden vzpon od pravnika v kadrovski službi pa vse do vodje pravne službe in celo predsednika skupščine Darsa, dolgoval hišni odvetnik Blaž Poljanšek, ki naj bi novemu predsedniku uprave svetoval pri številnih odpuščanjih. Brane Ribič, Nika Drakulič in Blaž Poljanšek naj bi v hiši veljali za t. i. ‘nedotakljivo sveto trojico’, družili naj bi se tudi zasebno, med drugim na jadranju ob hrvaški obali.

Drugi dve ključni nadzorni funkciji, finance in skladnost poslovanja, obvladujejo strankarski kadri Svobode. Finance je, potem ko je bilo mesto direktorja za potrebe čistke najprej ukinjeno, zasedla nekdanja poslanka Svobode Monika Pekošak. Službo za skladnost in integriteto pa Katja Taljat, ki jo je širša slovenska javnost pozna po bizarno kratki epizodi na zdravstvenem ministrstvu – tam je cela dva dni vodila kabinet nekdanjega ministra Bešič Loredana.

Omeniti velja še, da avtocestni bazi v Mariboru in Murski Soboti vodi predsednica lokalnega odbora Svobode v Zrečah Anamaria Hren, in da si je Andrej Ribič znotraj Darsa na novo omislil posebno službo za energetiko, kjer prevladujejo nekdanji kadri Elektra Ljubljana in Gen-I.