Zloraba kreditne kartice

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Pozdravljeni!

Včeraj zvečer med gledanjem televizije začnejo švigati sms o opravljenih transkacijah z mojo kreditno kartico. Vse tujina. Večina transakcij je bila zavrnjenih ali storniranih.

Seveda mi ni bilo nič jasno, zato sem klical na številko na zadnji strani kartice in povprašal operaterko. Preverila je in rekla da se res vršijo transkacije. Kartico sva nemudoma preklicala.
Rekla je, naj danes preko svoje banke uredim, da stornirajo transkacije, ki so šle čez.

Čez noč so sms-i o zavrnjenih transakcijah še kar prihajali, čeprav je kartica blokirana.


Predvsem me zanima kako pri hudiču se je to zgodilo. Kreditno uporabljam približno 1-2 na leto. Imam jo za rentacar ali pa plačilo kakega bookinga. Po internetu (sploh tujina) ne kupujem...je pa res da se je to zgodilo, ko sem telefon ugasnil in ponovno prižgal (ker je tako sam predlagal)...kaka podobna izkušnja, kako je z storno transakcij, ki so šle čez? Ob osmih seveda pokličem na banko...
 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
A to si dobil sms sporočilo ali na kakšen način te je pozval, da si potem restartal telefon?
Btw, za kateri telefon se gre?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
LG.
Ne preko sms, v orodni vrstici mi vsake tolk javi naj ga ugasnem in ponovno prižgem, do sedaj ni bilo posebnosti. Ne vem pa ali sta primera povezana...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Ali si imel številko kreditne kartice kje shranjeno (brskalnik, mail, nastavljeno na telefonu)? Ali si jo uporabljal na kakšnem bankomatu za dvig?

Ponavadi vdrejo komu kjer si kartico uporabljal ali so jo procesirali. Občasno jih ukradejo tudi na POS terminalih.

Ker si takoj reagiral bodo transakcije stornirali, lahko pa to traja nekaj časa.

Poizkusi na banki dobiti izpisek vseh včerajšnjih transakcij in zabeleži si kdaj si jih klical.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Hvala za tolažbo, čakam še 10 min pa kličem :)


Podatkov nimam shranjenih, pin kodo imam sicer napisano v beležnici telefona, ampak nekako šifrirano po moje :D

Dvigoval nisem, plačeval nisem vsaj 3 mesece. Praktično je nisem jemal iz denarnice.

Transakcije imam sicer javljene preko smsa, vse so vršile okrog 21. ure pa do blokade. Po celem svetu. Tudi po blokadi še vedno poizkušajo, ker dobivam sms-e o neuspeli transakciji.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Evo, uredil preko telefona.
Počakati moram izpisek dejanskih transakcij, če sploh bodo (glede na to da je bilo veliko storniranega). Nato pa zahtevati reklamacijo in se mi denar povrne.

Javim, ko končam to sago

Lp
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Vse bo ok.
Sem imel pred 10 leti podobno sranje, ampak takrat še ni bilo sms in podobnega, pa me kar iz bankarta klical.
Smo blokirali kartico dobil novo na banki. In vse transakcije so bile povrnjene, kar je razumljivo saj si teško naenkrat v Mehiki in Kolumbiji ter v Senagalu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in pocast

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
To da nisi plačeval tri mesece nima nobene veze. Podatke so lahko sunili leta nazaj in zelo težko boš zdaj identificiral kje in kako. Važno je da si pravi čas preklical.

Je pa točno takale situacija razlog, da sam praktično nikjer več ne uporabljam navadne kreditne za plačevanje, ampak samo še Revolutovo disposable kartico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in pocast
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
LG.
Ne preko sms, v orodni vrstici mi vsake tolk javi naj ga ugasnem in ponovno prižgem, do sedaj ni bilo posebnosti. Ne vem pa ali sta primera povezana...
Še nikoli nisem imel primera, da bi dobil sms za restart.:sprasujemse:
Pa tudi, če bi prišel ne bi nikoli odreagiral na takšno sms sporočilo s takošnjim izklopom.:poreden:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še nikoli nisem imel primera, da bi dobil sms za restart.:sprasujemse:
Pa tudi, če bi prišel ne bi nikoli odreagiral na takšno sms sporočilo s takošnjim izklopom.:poreden:
Telefon mu sam "vsake kvatre" predlaga restart. Sicer zanimiva rešitev, ker restarti so res potrebni vsake toliko, po drugi strani pa velika večina telefonov tega nima.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Kaj pa vem, najbrž odvisno od telefona (budget/performance). Jaz ga ne restartam po mesece skupaj, pa dela povsem spodobno.
Odvisno kako ažuren je proizvajalec s popravki. Uradni Android ima popravke vsak mesec, ali jih proizvajalec naredi tudi za svoje uporabnike, pa ni nujno.

Apple je imel včeraj zelo pomembne popravke (14.8).
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Sicer je bil o tem objavljen tudi članek:


Voditeljica in igralka Zvezdana Mlakar je razkrila, da je bila pred enim tednom priča vdoru v svoj bančni račun. »Vsak strošek mi zabeleži SMS-sporočilo. Priletelo je ob 21. uri zvečer, da sem kupila nekaj v Gvatemali. Naslednji dvig je 'priletel' čez pet minut. Medtem ko sem klicala banko, je priletel tretji …« je zapisala.
 
  • Wow
Reactions: pocast

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Ob 4h zjutraj sem kupoval v židovski online trgovini v New Yorku.. znesek nakupa neke 2$.. nakup neuspešen, dobil SMS.. zjutraj klical podporo, kartico so blokirali, čez par dni dobil novo. Kje so me "pobrali" ne vem - na pameti bi rekel, da sem jo uporabljal pri zanesljivih (amazon, apple, booking).. ki pa so zaradi svoje velikosti tudi zanimiva tarča.

banka odreagirala korektno, problem rešili 123.. predvideva, da se to kar dogaja